Інтегроване заняття з розвитку мовлення, природи та ліплення для дітей раннього віку ПОДОРОЖ ДО ВЕСНЯНОГО ЛІСУ

Про матеріал

Вчити відповідати на запитання вихователя реченнями з двох-трьох слів,закріпити вживання прикметників, дієслів.

Вдосконалювати вміння дітей визначати кількість предметів (один, багато), користуватися поняттями «один», «багато».

Розвивати артикуляційний апарат, зв'язне мовлення, слухову увагу, звуковимову, чутливість сенсорних аналізаторів.

Закріпити знання про комах весною.

Виховувати дбайливе ставлення до природи, формувати пізнавальний інтерес.

Перегляд файлу

ПОДОРОЖ ДО ВЕСНЯНОГО ЛІСУ

Інтегроване заняття з розвитку мовлення, природи та ліплення для дітей раннього віку

Підготувала вихователь Черненко Ірина Леонідівна

       ДНЗ №6 «Зіронька», м.Біла Церква ,Київська обл..

 

 

Програмовий зміст:

Вчити відповідати на запитання вихователя реченнями з двох-трьох слів,закріпити вживання прикметників, дієслів.

Вдосконалювати вміння дітей визначати кількість предметів (один, багато), користуватися поняттями «один», «багато».

Розвивати артикуляційний апарат, зв’язне мовлення, слухову увагу, звуковимову, чутливість сенсорних аналізаторів.

Закріпити знання про комах весною.

Виховувати дбайливе ставлення до природи, формувати пізнавальний інтерес.

Матеріал: ілюстрації до теми «Весна», «Комахи», матеріали до дидактичної гри «Знайди квітку для метелика», доріжки з листочків, дощечки, тісто для ліплення, зернята, макарони тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Хід заняття

Вихователь. Діти, рада всіх вас бачити, привітайтеся один з одним, обійміть своїх друзів.

Скажіть своїм очкам: «Доброго ранку, оченята, ви прокинулися!»

     (Діти погладжують повіки).

Добрий ранок, щічки, ви прокинулися!

(Діти погладжують щічки).

Добрий ранок, вушка, ви прокинулися!

(Діти погладжують вушка).

Доброго ранку, ручки, ви покинулися!

(Діти погладжують ручки).

Добрий ранок, ніжки, ви прокинулися!

     (Діти погладжують щічки).

Добрий ранок, сонечко! Ми прокинулися і посміхнулися!

(Простягають руки вгору і широко посміхаються).

Вихователь. Сьогодні ми всі разом відправимося в подорож до весняного лісу. То ж вирушаймо!

Наші ніжки тупотять,

У весняний ліс спішать.

Сяє сонечко згори,

І радіє дітворі.

На галявинці сідайте,

Все навколо розглядайте!

Вихователь. Яка зараз пора року?

Діти. Весна.

Вихователь. Діти, яка буває весна?

Діти. Тепла, ласкава, сонячна, дощова, ніжна.

Вихователь. Яке небо навесні?

Діти. Блакитне, високе.

Вихователь. Що є на небі?

Діти.  Сонечко.

Вихователь. Сонечко яке?

Діти. Кругле, жовте, тепле.

Вихователь. Давайте сонечку віршик розповімо:

Сонце дивиться в віконце.

І кімнату зігріває.

Ми поплескаєм в долоньки.

Його радо привітаєм.

(Діти плескають в долоньки).

Вихователь. Простягніть свої рученята вгору, давайте ще раз пошлемо вітання сонечку. Його ніжні промінчики зігріли вам оченята, носик, ротик, ніжки. Всім вам стало тепло, радісно, затишно.

Вихователь. Вам подобається весна? Давайте розглянемо, що дітки роблять весною. (Розглядання ілюстрацій). Вихователь запитує, що зображено на картинці. Діти відповідають.

(Діти милуються весняними квітами сонечком, іграми дітей).

Мама і її малята вийшли погуляти.

Будуть всі вони завзято

Весноньку вітати.

Діти, ви впізнали, хто це?

Діти. Курочка з курчатами.

Вихователь. Курочка велика чи маленька?

Діти. Велика.

Вихователь. А курчата?

Діти. Маленькі.

Вихователь. Скільки курочок?

Діти. Одна.

Вихователь. Скільки курчат?

Діти. Багато.

Вихователь. Повтікали курчата від курочки. Кличе курочка курчат: «Ко-ко-ко!» Не чують курчата маму. Допоможіть курочці.

(Діти з різною силою голосу звуконаслідують курочку: «Ко-ко-ко»).

Вихователь. Скільки курчаток прибігло?

Діти. Багато.

Вихователь. Що роблять курчата?

Діти. Стрибають.

Вихователь. А давайте і ми, як курчата, пострибаємо, крильцями помахаємо.

       Фізкультхвилинка

Вийшла курочка гуляти

І травиці пощіпати.

За нею малята.

Жовтії курчата.

Ко-ко-ко-ко-ко-ко.

Ви за мною йдіть рядком.

Нумо поспішайте.

Зернята шукайте.

Я знайшла вам черв’ячка.

І зеленого жучка.

Дітлахи її слухняні

Всі біжать мерщій до мами.

 

Вихователь.

В подорож далі рушаймо

І цікавинки шукаймо.

Ось, галявинка чудова

На ній квіти кольорові.

Вихователь. Діти, погляньте на цю галявину! Цікаво, що тут росте?

Квіти на галявині.

(Діти називають кольори: червоний, жовтий, синій, білий, зелений, помаранчевий, фіолетовий).

Вихователь. На цій галявині літало дуже багато метеликів, але всі вони потрапили в біду. Давайте їм допоможемо повернутися до своїх квіточок.

     Дидактична гра «Знайди квітку для метелика»

Діти називають кольори квіточок та підбирають за кольором метеликів.

Діти вирущають в подорож далі по доріжках.

Вихователь. Послухайте, чути хтось журчить? Діти, хто це?

Діти. Жук.

Вихователь. Показує малюнок жука. Як його називають?

Діти. Сонечко.

Вихователь. Що є в жука?

Діти. Голова, тулуб, лапки.

Вихователь. А давайте теж перетворимось на сонечок та політаємо як вони.

       Фізкультхвилинка

Ми малесенькі жучки

Сіли ми на квіточки,

Крильцями помахали,

В травичку посідали.

(Діти імітують рухи жука).

Вихователь. Діти, а щоб жучки наші не сумували, виліпимо з тіста їм друзів.

Пропоную тісто червоного та чорного кольорів та показую як треба ліпити жука, крапочки з зернят, а лапки – з макарон.

Діти самостійно працюють.

Підсумок.

Вихователь.  Діти, ми добре провели час. Зробили багато гарних справ. Я думаю, що метелики і жучки вами також задоволені. 

Кого ми зустріли в лісі? Вам сподобалася наша подорож?

А зараз вже час повертатися в наш дитячий садок.

doc
Додав(-ла)
Черненко Ірина
Додано
10 січня 2019
Переглядів
5753
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку