Інтегроване заняття « У Країні хлопчиків і дівчаток»

Про матеріал
Мета: збагачувати знання дітей про те, люди бувають різної статі: чоловічої та жі- ночої (діти – хлопчики й дівчатка); закріплювати статеве самоусвідомлення за певними ознаками: одяг, зачіска, ім’я; розвивати вміння виразно проявляти своє позитивне ставлення до людей протилежної статі; вчити вживати слова, які містять інформацію про статеву належність; розвивати уважність, підтримувати прагнення до творчості; виховувати повагу, доброзич
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Інтегроване заняття з пріоритетом сфери

                        «Люди» на тему:

            « У Країні хлопчиків і дівчаток»

 

 

 

                                                                                                             

 

 

 

 

                                                                                                              ДНЗ № 22

                                                                                                      Молодша «А» група

                                                                                                            Вихователь                                                                                                                  

                                                                                                         Попелянець О.В.

 

Мета: збагачувати знання дітей про те, люди бувають різної статі: чоловічої та жі-

           ночої (діти – хлопчики й дівчатка); закріплювати статеве самоусвідомлення

           за певними ознаками: одяг, зачіска, ім’я; розвивати вміння виразно проявляти

           своє позитивне ставлення до людей протилежної статі; вчити вживати слова

           які містять інформацію про статеву   належність; розвивати уважність, підтри-

           мувати прагнення до творчості; виховувати повагу, доброзичливість, приязнь

           одне до одного.

 

Матеріал: схематичні зображення силуетів дівчаток та хлопчиків (для кожної дити –

                   ни); музичний супровід,  вірші Г.Шевчук із книг « Школа етикету для

                   маленьких лицарів», «Школа етикету для маленьких леді»; дидактичні

                   ігри.

 

Хід заняття:

Вихователь:

                                           Ми веселі дошкільнята

                                           Ми є хлопчики, дівчата

                                           А, чи люблять наші

                                           Хлопчики і дівчата подорожувати? (Так.)

                                           Тож часу не гайте.

                                           В Країну хлопчиків  і дівчаток вирушайте.

 

А на чому ми можемо подорожувати? (відповіді дітей)

 Мені сподобалась пропозиція  подорож на автобусі. Я буду вашим водієм, а ви моїми пасажирами. Ставайте парами: хлопчик з дівчинкою.

                                           У автобус сіли ми,

                                           Раді покататись.

                                           Наш автобус чарівний

                                           Мчить по автостраді

                                           Бі – бі – бі, бі – бі – бі.

                                           Мчить по автостраді.

Вихователь: А ось і перша зупинка – « Спортивний майданчик». Погляньте діти хто

Тут нас чекає? ( ведмедик спортсмен) Як ви здогадались, що він спортсмен? (відпо –

віді дітей). Ведмедик хоче показати вам картину. Хто грає футбол? Ця гра для хлоп –

чиків чи дівчаток? А чому, лише хлопчики в цю гру грають? (сміливі, сильні, рухли -

ві, відповідальні, мужні). Ось послухайте вірш:

                                           Хлопчик цей – спортсмен чудовий,

                                           Завжди сильний і бадьорий.

                                           Вміло він м’яча  ганяє,

                                           Швидко бігає, стрибає.

                                           Вийде він на стадіон –

                                           Кажуть: «Справжній чемпіон!»

Вихователь: Тож покажіть хлопчики, які ви сильні. (хлопчики імітують різні рухи, а

дівчатка плескають у долоні).

А  які види спорту більше до вподоби дівчаткам і хлопчикам? ( по картинкам)

                                           Спорт – здоров’я,

                                           Спорт – наш друг,

                                           Спорт – це радість,

                                           Гра й рух.

                                           Спорт – це дружба,

                                           Спорт – це сила,

                                           Спорт дає всім дітям крила.

                                           Всім відомо, це чудово,

                                           Коли кожен з нас здоровий.

                           

                                           Щоб ніколи не хворіти,

                                           Кашлю не боятися,

                                           Спортом будуть, усі діти

                                           Залюбки займатися.

                                           Тож почнемо по порядку

                                           Всі виконують зарядку.

                                           Руки вгору, руки в боки

                                           Зробим ми два притопи

                                            Руки вгору, руки вниз

                                           На сусіда подивись.

                                           Руки в гору, руки вбоки

                                           Зробимо тепер підскоки

                                           Руки вгору, руки вниз

                                           Сонечку ти посміхнись!

Вихователь:                                   

Час вирушати далі. Прощайтесь з ведмедиком, скажіть йому: «До побачення!».

Займайте свої місця у автобусі. ( діти рухаються далі). Наступна зупинка «Бантико-

кова».

А чому вона так називається, хто знає? (міркування дітей). Кого ви тут бачите?

Ці ляльки – дівчатка чи хлопчики? Чому ви вирішили, що це дівчатка? (міркування

дітей).  А які бувають дівчатка? (ніжні, добрі, лагідні, гарні). Послухайте  віршик, який приготувала Софійка.

                                           Дівчинка ця рано встала,

                                           Своє ліжечко прибрала,

                                           Сонцю ясному всміхнулось,

                                           Вмилась та одягнулась.

                                           Причесала чепурушка

                                           Свої кучері за вушка

                                           І охайна та чистенька

                                           Вийшла у садок раненько.

Вихователь: А хто  любить  гратися з  ляльками?  Нехай  дівчатка  візмуть ляльок і стануть у коло, а хлопчики зроблять навколо них велике коло. (Дівчатка кружляють, а

хлопчики плескають). А з якими іграшками більше люблять гратися хлопчики? ( з

машинками, конструктором).

Р/гра « Вибери іграшку»

Мета: закріпити вміння дітей, групувати іграшки відповідно їх статевої належності.

Вихователь:

Їдемо далі. Попрощайтеся з господинями – дівчатками, скажіть їм: « До побачення».ча

Діти сідають у автобус і далі рушають.

А ця зупинка – « Галявина  хлопчиків і дівчаток». Дивно, тут нікого, крім нас, немає. Де ж вони, дівчатка та хлоп’ята? (міркування дітей). Чуєте хтось сміється, давайте глянемо. Бачите – тут якісь тіні! Діти, ця галявина чарівна : на ній залишилися тіні всіх, хто тут був раніше. Давайте розглянемо їх. Цікаво, чи зможете ви за тінню визначити, хлопчик це чи дівчинка?

Д/гра « Відгадай, чия тінь»

Мета: розвивати вміння дітей розпізнавати силуетні зображення дівчаток і хлопчиків.

Д/гра « Закінчи речення»

Мета:

  • Я люблю гратися з хлопчиками, тому що…
  • Я ніколи не ображаю дівчаток, тому що…

Вихователь: А, чи вмієте ви відрізнити хлопчика від дівчинки.

Д/гра: « Навпаки»

Мета: поповнити словник словами антонімами.

 

-     у дівчаток волосся довге, а у хлопчиків…. (коротке)

  • хлопчики носять шорти, а дівчатка ….(платтячка)
  • дівчатка ростять кіски, а хлопчики ….(стрижуться коротко)
  • хлопчики витривалі, а дівчатка ….(тендітні)
  • дівчатка ніжні, а хлопчики …(мужні)
  • хлопчики рухливі, а дівчатка ….(спокійні)

 

Вихователь: А ви дружите між собою – хлопчики і дівчатка? Граєте разом? (відповіді дітей). Послухайте, що сталося з дітьми в одному дитсадку. Читання вірша Г. Шевчук

« У дитсадку» з використанням фланелеграфа.

                                             В дитсадку гуляли діти:

                                             Владик, Діма, Іра, Віта.

                                             Всі дружили і сміялись,

                                             Раптом же засперечались:

                                             Хтось машинку заховав,

                                             А хтось ляльку поломав.

                                            Ви порадьте їм, малята,

                                            Як же можна розібратись:

                                            Як дівчаткам та хлоп’яткам

                                            Можна в групі дружно гратись?

(діти дають відповідь: дружно гратись, не ламати іграшки, ділитися іграшками)

Вихователь: - Як у цьому віршику звали дівчаток?  Які ще і’мя дівчаток ви знаєте?

  • А ,як звали хлопчиків? Які ще і’мя хлопчиків  ви знаєте?

Пропоную вам пограти гру, в якій ви проявите свої дружні стосунки між дівчатками і хлопчиками.

Вихователь: Молодці, ви добре знаєте, як треба правильно ставитися одне до одного.Тепер розкажіть, як ви це робите?

 

Пальчикова вправа «Дружні пальчики»

Мета: закріпити вміння дітей  під словесний супровід виконувати вправи у парах.

                                    Хлопчики й дівчатка

                                   Вміють дружно жити,

             (ритмічно з’єднують пальці рук у «замок»

                                   І маленькі пальчики

                                   Люблять теж дружити.

              (ритмічно торкаються однаковими пальцями рук)

                                   Один, два, три,

                                      Чотири, п’ять-

                                    Починаєм рахувать.

              ( почергово торкаються однаковими пальцями рук)

                                   Один, два, три, чотири –

                                   Всі рахунок закінчили.

                 ( опускають руки донизу, стріпують зап’ястами)

                                   Хлопчики й дівчата

                                   Вміють дружно жити,

                                   І маленькі ніжки

                                   Люблять теж дружити.

                                  (діти топають ногами)    

                                   Хлопчики й дівчатка

                                   Вміють дружно жити,

                                   І маленькі спинки

                                   Люблять теж дружити.

                     (діти труться спинками одне об одного)

Вихователь: Мої розумники! А чи любите ви працювати? Слухайте: мешканці Країни хлопчиків і дівчаток просять вашої допомоги. Зможете їм допомогти? Хлопчики полагодять зламані колеса автомобілів, а дівчатка – доберуть квіточки до вази.

Д/гра «Підбери колеса до машини»

Мета: вчити дітей підбирати колеса машини, спів ставляючи їх з розміром машини.

Д/гра: «Збери букет»

Мета: вчити дітей підбирати відсутню частину квітки.

Вихователь: Ось і закінчилась наша подорож до Країни хлопчиків та дівчаток. Вона сподобалась вам? А що саме вам сподобалося й запам’яталось найбыльше?                        

 

 

                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

doc
Додано
14 листопада 2021
Переглядів
1796
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку