Інтегроване заняття Я досліджую світ Тема тижня: Подорожуємо в часі Тема дня: Що знаємо і про що маємо дізнатися для майбутніх подорожей?

Про матеріал
Цей матеріал допоможе вчителям початкових класів у роботі на уроках ЯДС: закріплювати вміння розрізняти назви предметів на запитання Хто? та Що?; вчити розв’язувати задачі ; закріплювати вміння додавати та віднімати числа в межах 10; закріплювати знання дітей про життя звірів взимку;
Перегляд файлу

 

 

 

 

Тема тижня : Подорожуємо в часі

Тема дня: Що ми знаємо і про що ми маємо дізнатися для майбутніх подорожей?

                                Антонова І.М.

ЗЗСО №3 м. Чернігів

Вчитель вищої категорії

 Інтегроване заняття

 Я досліджую світ

Тема тижня: Подорожуємо в часі

Тема дня: Що знаємо і про що маємо дізнатися для майбутніх подорожей?

Мета:

  • пояснити значимість знань для людини;
  • закріпити знання про голосні і приголосні звуки;
  • закріплювати вміння аналізувати звуки в словах, читати вивчені букви, ділити слова на склади;
  • вчити складати речення за схемами і малюнками;
  • закріплювати вміння розрізняти назви предметів на запитання Хто? та Що?;
  • вчити розв’язувати задачі ;
  • закріплювати вміння додавати та віднімати числа в межах 10;
  • закріплювати знання дітей про життя звірів взимку;
  • вчити виконувати аплікацію;
  • повторювати правила безпечної роботи з ножицями;
  • розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, творчу уяву, фантазію, естетичний смак, дрібну моторику руки.

Завдання:

  • вправа “Покажи настрій” ;
  • заповнення щоденних новин;
  • обмін інформації “Чого я навчився в школі?” ;
  • гра “Допоможи тваринам” - розв’язування прикладів на додавання і віднімання;
  • гра “ Назви і знайди схожий предмет”;
  • вправа  “Склади речення”;
  • гра “Знайди кожному будиночок”;
  • вправа “Знайди 6 відмінностей”;
  • виконання аплікації “Ялинка”;
  • виконання пісні -  караоке “Ялинка”.

 

Очікувані результати учіння:

  • з увагою сприймає усну розповідь вчителя й однокласників і доречно реагує на усну інформацію в діалозі;
  • сприймає монологічне висловлювання;
  • ставить запитання до усного повідомлення і відповідає на запитання;
  • ділиться своїми почуттями і емоціями;
  • розповідає про те, яка інформація вразила;
  • уживає ввічливі слова, також форму кличного відмінка іменника для звертання до іншої особи;
  • об'єднується з однокласниками в групи для спільної діяльності;
  • спілкується з дітьми та вчителем;
  • розуміє важливість співпраці в колективі;
  • розвиває власний досвід на основі отриманого матеріалу;
  • вміє віднімати і додавати в межах 10;
  • вміє складати речення за малюнками та схемами;
  • вміє ділити слова на склади, аналізувати звуки в словах;
  • знає, які назви предметів відповідають на запитання Хто? або  Що?;
  • виготовляє аплікації та бере участь у колективному виконанні творчої роботи;
  • презентує результати власної або колективної роботи;
  • знає правила безпечної роботи з ножицями;
  • вміє співати пісні.

Обладнання : картки для індивідуальної, парної, групової роботи; кольоровий папір, ножиці, клей, пісня - караоке “Ялинка”.

 

Перебіг заняття

І. Ранкова зустріч

 1. Привітання

Діти утворюють коло. Вітаються віршиком.

     Доброго ранку - сонце привітне!     

     Доброго ранку - небо блакитне!

     Доброго ранку - в небі пташки!

     Доброго ранку - високі дубки!

     Доброго ранку - люди привітні!

     Я вам бажаю, щоб посмішки квітли!

 

 

Давайте розпочнем наш день з теплих слів, з такого девізу, який вас підбадьорить.

Девіз нашого уроку:

Дуже хочу я навчитись,

І без лінощів трудитись!

Добре знаю, що я зможу,

Та ще й друзям допоможу!

      2. Вправа “Покажи настрій”

     Вчитель пропонує дітям показати свій настрій жестами і мімікою. Визначаємо дітей з гарним і сумним настроєм.

     3. Заповнення щоденних новин

Дата …..

Місяць ….

Сьогодні …....(день тижня)

Який день тижня за порядком?

Яка сьогодні погода?

Які опади?

Вчитель назначає помічників дня.

     4. Оголошення теми тижня і теми дня.

     Сьогодні ми обговоримо , що ви уже знаєте та що нового дізнаєтеся на нашому  уроці.

ІІ. Обмін інформації “Чого я навчився у школі?”

Учні розповідають один одному  чому вони навчилися в школі .

ІІІ. Групове заняття “Чого я хочу навчитися в школі?”

Діти стають у коло, вчитель кидає дитині м’яч, учень ловить і розповідає про те, чого нового хоче навчитися в школі. Діти перекидають м’яч один одному і гра продовжується доти, поки всі діти не висловляться.

 

  • Давайте згадаємо, чому ви вже навчилися і які знання ще хочете отримати.

 

ІV. Розвиток математичних знань. Подорож до Країни Математики.

  1. Отже, вирушаємо до Країни Знань. Перша наша зупинка -  Країна Математика.   

 І сувора, й солов’їна

Математика - країна.

Праця тут іде завзята

Вмій ти спритно рахувати.

Вмій ділити, віднімати

Множить швидко й додавати.

Вмій кмітливо все збагнути

Першим в відповіді бути!

Вирушаймо в путь -

Нас цікаві справи ждуть!

Цифри будем рахувати

І про все на світі знати!

 

  1. Розв’язання віршованих задач
  1. У папуги Гоші було трохи грошей,

Він на них собі купив:

Чобітки, пальто і бриль.

Й парасольку на додачу.

Скільки всіх нових речей

Він повіз собі на дачу?               (4)

  1. На травичці біля хати

Метушаться цуценята

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне - скільки всіх ?         (3)

 

 

 

 

  1. Горобець і три синиці

Швидко мчать до годівниці

Скільки птахів , підкажіть,

Поспішають на обід?                    (4)

  1. Їдуть на санчатах

Шестеро малят

Троє з них -  дівчата

Скільки ж там хлоп’ят?                 (3)

  1. Гра “Допоможи тваринам”. Розв’язання прикладів на віднімання та додавання. Робота в групах.

Учні в групах виконують завдання на картках.

Картка 1  “Збери  грибочки”.

 

 

 

Картка 2  “Збери виноград”.

 

V. Хвилинка відпочинку.

Фізкультхвилинка  “Дружби добрий знак”.

Посилання на сайт : https://www.youtube.com/watch?v=sNvaWFmkuHE

VI. Країна Української Мови

Друга наша зупинка - Країна Української Мови.

  • Які знання ми можемо взяти в цю країну?

 

 

 

 

1. Гра “Назви і знайти схожий предмет”.

Індивідуальна робота. Учні знаходять схожі предмети  і розфарбовують їх.

  • Назвіть слова, які відповідають на питання Хто? та Що?
  • Назвіть односкладові слова.
  • Назвіть слова, в яких два склади.
  • У яких три склади.
  • Складіть речення зі словом на вибір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Вправа “Склади речення”

Робота в групах. Учні в групах складають речення за схемами і малюнками.

 

 

 

 

VII. Розвиток природничих знань. Гра “Знайди кожному будиночок”.

 

VIII.  Мовна гра “Продовж словосполучення”

Колючий, як ….............

Полохливий, як …...........

Хитрий, як …............

Голодний, як …............

Великий, як …..............

 

 

 

 

 

 

 

 

IX. Вправа   “Знайди 6 відмінностей”

Знайдіть на малюнках 6 відмінностей і обведіть кружечком.

         

 

X. Колективне виготовлення аплікації “ Ялинка”

1. Бесіда.

- Що ви знаєте про ялинку?

- Яке це дерево?     (Хвойне)

- Символом якого свята є ялинка?

Давайте виготовимо із своїх долоньок новорічну ялинку.

2. Повторення правил безпечної роботи з ножицями.

3. Обговорення послідовності виконання аплікації.

4. Виконання роботи.

 

 

 

 

 

                              Зразок виконання аплікації.

 

XI. Виконання пісні - караоке “Ялинка”.

Посилання на сайт : https://youtu.be/vvBAXW9WNBE

XII. Підсумок заняття. Рефлексія.

- З яким настроєм ви закінчили заняття?

- Про що дізналися?

- Чи можете ви уже подорожувати далі по Країні Знань?

- Що у вас є для цього?     (Знання)

 

 

Використані джерела та інтернет - ресурси:

http://distad.com.ua/zanatia/info-d0/zanatia4358.html

http://klassnaocinka.com.ua/uk/article/zanatya-pori-roku.html

http://abetkaland.in.ua/konspekt-zanyattya-charrivna-kvitka/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Антонова Ірина
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 січня 2023
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку