Інтегроване заняття з БЖД та ознайомлення із соціумом на тему : «Подорож до країни дорожніх знаків»

Про матеріал
Інтегроване заняття з БЖД та ознайомлення із соціумом на тему : «Подорож до країни дорожніх знаків». Для старших дошкільників
Перегляд файлу

Санаторний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №16 компенсуючого типу Олександрійської міської ради Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтегроване заняття з БЖД та ознайомлення із соціумом на тему : «Подорож до країни дорожніх знаків»

 

 

 

 

 

підготувала вихователь:

        Кириченко А.С.

 

 

 

 

м.Олександрія

20.09. 2022р.

Інтегроване заняття з БЖД та ознайомлення із соціумом на тему : «Подорож до країни дорожніх знаків»

 

Програмовий зміст: виявити рівень готовності дошкільнят вирішувати дорожньо-транспортні ситуації; закріплювати правила дорожнього руху, вчити застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності. Вдосконалювати вміння дітей розрізняти дорожні знаки ; уважно слухати дорослого та свого товариша; відповідати на запитання. В іграх учити діяти відповідно правил, діяти за сигналом. Закріпляти уявлення дітей про призначення світлофора, про його сигнали. Розвивати спритність, швидкість, навички орієнтування в просторі. Активізувати процеси мислення і уваги дітей; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати ситуацію. Закріпити в словнику дітей слова: проїжджа частина, зебра, пішохід, тротуар, світлофор, перехрестя. Виховувати потребу дітей бути дисциплінованими та уважними на вулицях, обережними і обачними.

Демонстраційний матеріал: картинки, на яких зображені правила дорожнього руху; макет світлофора; пазл „Дорожні знаки”(16 шт); картина із зображенням перехрестя та

наліпки із дорожніми знаками; макет проїжджої частини, транспорт і пішоходи до неї;

ілюстрації із зображенням різних дорожньо-транспортних пригод, картки із написом «Зупинка 1 (2,3,4,5,6),навчальна гра «Юний пішохід», дидактична гра « Міський транспорт», дидактична гра «Кольори світлофора», медалі «Знавець дорожнього руху».

                                                                Хід заняття:

(На початку заняття в групі діти граються на килимку. Вихователь заходить в групу переодягнутий у форму регулювальника).

 

Вихователь: Діти, сьогодні у нас буде незвичайне заняття! Ми з вами

завітаємо до Країни дорожніх знаків! А екскурсію по цій Країні буду проводити вам я. Подивіться на мене і скажіть,на кого я сьогодні схожа? (На кухара? На вихователя? На поліцейського?) Я сьогодні буду регулювальником!

Я рада вас вітати в Країні дорожніх знаків. Але для того, щоб провести для вас екскурсію, я спочатку перевірю ваші знання за допомогою загадок. Якщо загадки відгадаєте то двері до країни для вас відкриті. То що, ви згодні? Спробуємо відгадати загадки?

(На дошці висять кульки червона,жовта і зелена; демонстраційний веселий світлофор).

Загадки

 


Не гуде і не летить,

Жук по вулиці біжить,

Оченята у жука –

Два блискучих вогника.

(автомобіль)

  C:\Users\Alina\Desktop\5e26bdd7eaa75.jpg

Що за диво, диво дивне:

На колесах цей будинок,

Гумове взуття на нім,

А харчі його - бензин.

У середині – малята,

І дорослих там багато.

(автобус)

 C:\Users\Alina\Desktop\47e29f9fe96a1771642fb05ac8a8fd00_XL.jpg

Він по рейках розїжджає,

Пасажирів не чекає,

Поспішай не зволікай,

Щоб устигнуть на...(трамвай)

C:\Users\Alina\Desktop\Без названия.jfif

 

На двох колесах я кочу,

Двома педалями кручу,

За руль міцний собі тримаюсь,

Уважним бути намагаюсь,

І хутко мчить мене вперед

Мій вірний друг...(велосипед)

C:\Users\Alina\Desktop\Без названия (1).png

 

(Під час розгадування загадок, вихователь прикріплює малюнки відгадок)


 


Вихователь: Молодці ,малята! Ви правильно відгадали мої загадки.

- А хто мені скаже, як ці відгадки можна назвати одним словом? (транспорт)

- Так, вірно, це транспорт, якого є дуже багато на дорогах Країни дорожніх знаків, тому слід добре знати правила дорожнього руху, щоб не потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Тож зараз я хочу подивитись, як ви знаєте їх! Розкажіть, що ми вивчили про правила дорожнього руху на попередніх заняттях?

(відповіді дітей)

-Молодці! Хто ще не дуже гарно вивчив правила дорожнього руху, то сьогодні у вас буде нагода вивчити і запамятати їх!

- Вирушаймо в подорож!

Вихователь: Ось, перша зупинка!

(Діти встають і підходять з вихователем до мольберта, там прикріплений надпис Зупинка 1)

Відгадайте загадку:

Ця тваринка не проста:

Без копит і без хвоста.

Не гуляє, не біжить,

Серед вулиці лежить.(Зебра)

C:\Users\Alina\Desktop\1637763430_1-flomaster-club-p-peshekhodnii-perekhod-risunok-dlya-detei-d-1.jpg

– Для чого потрібна зебра на дорозі?

– А який ще знак вказує де потрібно переходити проїжджу частину?

– Так, це знак «пішохідний перехід» та «підземний перехід»

Вихователь: Діти, а хто з вас пригадає вірші , які ми вивчали на попередніх

заняттях про те як правильно переходити вулицю?


Підземний перехід

Там, де вулиця широка

І машини в три потоки,

Відшукає пішохід

Знак «Підземний перехід».

Вниз по сходинках спустився,

Під землею опинився,

Коридором перейшов,

Вихід з-під землі знайшов.

Пішохід веселий, радий –

Шумна вулиця позаду.

C:\Users\Alina\Desktop\Без названия (1).jfif

Перехід вулиці.

А якщо відсутній знак,

Треба нам зробити так:

При дорозі зупинитись

І на ліво подивитись.

Бачиш: транспорту немає,–

До середини рушаєм.

Є тут лінія чудова,

Не звичайна, розділова.

Знов на ній ти зупинись

І на право подивись.

Всі машини пропусти –

Після цього можеш йти.


Вихователь: Тож, переходячи вулицю треба бути уважними. В нашому місті на жаль не має підземних переходів, та все ж таки правила переходу потрібно знати. Молодці!

  • А чи впораєтесь ви з таким завданням на другій зупинці –

поясніть мені, де на малюнку діти порушують правила дорожнього руху, а де – ні! Навчальна гра «Юний пішохід»

(Діти розглядають сюжетні картинки з різними ситуаціями на дорозі, та мають зробити висновки добре це чи погано вчинили діти, обгрунтовуючи свою відповідь. Це гра –лото,яка допомогає дітям навчитися ПДР на дорозі та тротуарі)

Вихователь: Які ж ви молодці! Рушаймо далі – третя зупинка.

Відгадайте загадку про мого помічника на дорозі? Уважно слухаємо загадку до кінця, та не викрикуючи даємо відповідь.

Загадка

Як переходиш вулицю, 

На розі зупинись. 

І перш за все уважно на мене подивись. 

Я шлях вкажу надійний, 

Де небезпек нема. 

Трикольорове око я маю недарма. 

Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю. 

З малими дітьми в хованки я гратись не люблю. 

В роботі я суровий і стриманий завжди, 

Тролейбуси, машини біжать туди-сюди. 

Дивлюсь червоним оком – велю спинитись я. 

Одне мені потрібно - це витримка твоя. 

А блимне жовте око – іти не поспішай, 

Бо жовтий, не зелений: потрапиш під трамвай.

Увага! І зелений привітно замигтів. 

Він колір найдобріший – щасливої путі!

( світлофор)

C:\Users\Alina\Desktop\image_3887.jpg

Вихователь: Молодці! Подивіться, малята, із світлофором в Країні дорожних знаків щось не те ! Чи не допоможете ви мені його полагодити?

Діти: Звісно допоможемо!

Вихователь:- Діти, а скажіть будь ласка, які пригоди можуть трапитись на дорозі при непрацюючому світлофорі?

Дидактична гра „ Кольори світлофора”

– Давайте змінимо сигнали в світлофора. Які мають бути кольори?

- На який сигнал світлофора можна спокійно переходити вулицю? (Зелений.)

- А якщо сигнал зміниться на жовтий? (Цей сигнал попереджає водіїв і пішоходів про те, що слід бути уважним, бо невдовзі буде червоне світло — заборона руху.)

- Крім жовтого і зеленого, який ще сигнал має світлофор? Що він означає?

- Тож, хто мені скаже, що означають кольори світлофора?

«Зелений сигнал» - спокійно переходимо вулицю.

«Жовтий сигнал» - попередження, чекай подальшого сигналу.

«Червоний сигнал» - заборонено, йти не можна.

C:\Users\Alina\Desktop\image_3891.jpg

  • А зараз ми трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Ми по вулиці ідем,

Гарно всі себе ведем.

Ось і «зебра» зупинись.

Вліво, вправо подивись

Вільно скрізь, машин нема

Йду по «зебрі» прямо я.

Далі ми усі йдемо

Світлофор ми бачимо.

Світить жовтий – стоїмо,

А зелений – ми йдемо,

Ось червоний – зачекай,

Транспорту не заважай.


Вихователь: Та крім світлофора, є ще багато помічників на дорозі, вони називаються дорожніми знаками. Кожен з них про щось попереджає. Тож, четвертою зупинкою буде гра „ Склади пазл” , в якій ви маєте скласти з частинок дорожній знак і пояснити його призначення.

Вихователь: Так, дорожні знаки - кращі друзі пішоходів і водіїв. Вони розповідають про те, що можна і чого не можна робити на дорозі.

На шляху дітей дорога,

Транспорт їздить швидко й довго.

Світлофора якщо ніде не має,

То знак дорожній нам допомагає.

  •                   Зараз я вам пропоную стати учасниками руху на дорозі, виберіть будь ласка собі транспорт, або ж ви бажаєте бути пішоходом і будемо гратися, що і буде нашою пятою зупинкою в подорожі!

Дидактична гра «Хто де їздить, хто де ходить?»

(Закріпити знання дітей про те, що проїжджа частина для машин, а тротуар для пішоходів. На макеті вулиці на проїжджій частині викладаємо пішоходів, а на тротуарі

машини)

– Чи правильно їздять машини, та ходять пішоходи? (Відповіді дітей)

–Хто такі пішоходи?

– Де повинні ходити пішоходи? (По тротуару, або пішохідних доріжках)

– Де на макеті проїжджа частина. Що по ній їздить?

– Як називається частина дороги, якою рухаються автомобілі. (проїжджа частина).

– А по тротуару ходять… (пішоходи).

Слід пам’ятати всім надовго –

Від дорослих до дітей:

Є для транспорту дорога,

Тротуари для – людей!

Вихователь: А ось і наступна зупинка - тепер я пропоную вам стати інспекторами дорожного руху. Ось я підготувала картки із зображенням певної ситуації, що може статися на дорозі (зображення якого-небудь порушення), а ви повинні прокоментувати зображення.

Діти, я підготувала для вас завдання - незакінчений малюнок -

схему із зображенням перетину двох доріг, що називається перехрестям.. На

малюнку немає дорожніх знаків і немає світлофора. Допоможіть пішоходам і

водіям, наклеївши необхідні знаки!

(Діти виконують завдання, пояснюючи)

C:\Users\Alina\Desktop\Без названия.jfif

- Тож наша подорож закінчується, і я хочу подивитись як ви запамятали , що ми сьогодні вивчили:

( Вихователь ставить дітям запитання, стимулюючи до обґрунтування власної відповіді.)

 

–Чому небезпечно гратися з м’ячем біля дороги?

– Що треба робити якщо м’яч або іграшка потрапили на дорогу?

–Чому неможна переходити проїжджу частину на червоний сигнал світлофора? А на який можна?

– Чи можна дітям кататися на роликах, або велосипеді по проїжджій частині?

А де можна кататися?

–Чому не можна перелазити через огорожу на проїжджу частину?

А де потрібно перейти дорогу?

– Чому неможна машинам їхати по тротуару?

- Хто йде по тротуару?

– Чи можна пішоходам ходити по проїжджій частині?

- Де люди чекають транспорт?

- Хто називається «водієм?»

- Як на дорозі позначається пішохідний перехід?

 

- Як називається місце перетину двох доріг?

- Хто перший повинен вийти з автобуса - дорослий чи ти?

- Як треба правильно обходити автобус, спереду чи ззаду?

- Які ви молодці, малята! Ви добре знаєте правила , тому я вам подарую медалі «Знавців дорожнього руху». Та намагайтеся завжди бути уважними на дорозі, щоб не робити неприємності ні собі,а ні близьким вам людям.

- І на кінець заняття пропоную вам послухати цікавий вірш:

 


Любіть себе і інших поважайте,

Своє життя й здоровя бережіть.

І правильну дорогу обирайте,

Якщо бажаєте до старості дожить.

Щоб не спізнитись, ви не поспішайте,

Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.

А на дорозі рот не розкривайте,

Своє життя й здоровя бережіть.

Бо їде транспорт, всюди перехожі,

Хто на роботу, хто з роботи йде.

Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,

А рух не припиняється ніде.

Летять машини,

Швидкість в них висока,

Миттєво транспорт цей не зупинить.

І хоч, дорога, може, й не широка,

Та через неї, діти, не біжіть,

Спіткнутись можна чи перечепитись,

Летять машини, вам несила встать.

Автомобіль не може зупинитись,

Страшне нещастя може вас спіткать.

Дорогу оберіть до рідного садочка,

Щоб світлою й безпечною була.

І навпростець теж не ходіть ніколи,

Собі і іншим не бажайте зла.

І в темряві ніколи не блукайте,

А з друзями старайтеся іти.

І людну вулицю чи стежку обирайте,

Своє життя й здоровя бережіть!

 

docx
Додано
15 січня 2023
Переглядів
1835
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку