КЗО «Котовський навчально-реабілітаційний»ДОР»
Інтегроване заняття з елементами логіко -математичного розвитку та ознайомлення з природнім довкіллям для дітей середнього дошкільного віку натему: «Добрий день, пісочку!» Вчитель-дефектолог: Пермякова М.О.
с.Котовка |
Тема: Добрий день, пісочку!
Мета:
Матеріали: пісочниці з піском; іграшкова піщинка (маленька жовта гумова іграшка); поливальниця з водою; дитячі набори для ігор в пісочниці (совочки, формочки); іграшка зайчик; палички для малювання на піску; різнокольорові кульки, комп’ютер.
Хід заняття
Вчитель:
Привітаємося з ними. (Діти вітаються).
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку в небі, пташки!
Доброго ранку, тобі і мені!
(Діти прикладають долоньки до сонечка, намальованого на піску)
Вчитель:
(Діти підходять до пісочниці).
(Вчитель пропонує малюкам торкнутися піска по черзі пальчиками однієї руки, потім – усіма пальчиками одночасно – «Пальчики вітаються»)
(Вчитель дістає попередньо приховану в пісочку гумову іграшку Піщинку.
Діти вітаються з нею.)
Вчитель:
Пальчикова гра «Прогулянка звірят»
Йдуть ведмежата
(Діти кулачками натискають на пісочок)
Стрибають зайчики
(Натискають пальчиками)
Біжать жучки.
(Рухаються всіма пальчиками, імітуючи рух комах)
Мишки ховаються в нірки.
(Діти роблять пальчиками нірки).
Дидактичнагра «Знайдіть кульки, назвіть колір»
(Діти відшукують в піску кульки різного кольору , називають кольори)
Вчитель:
Музично – рухлива гра «Весела піщинка»
(Під музичний супровід)
Всі малята стали прямо,
Всі змахнули враз руками,
Навкруги себе покрутились,
На пісок перетворились.
Кіра, Саша, Андрій та Марійка –
Кожен з вас тепер піщинка.
А піщинок – діточок
Кличе вітер у танок!
(Діти кружляють відповідно до слів вірша)
Заклички
ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір'ячко,
На весняні квіточки,
На маленькі діточки.
Тут вони граються,
Тебе дожидаються.
Дощик
Іди,дощику,іди,
На городи і сади,
На траву і квіти,
Що садили діти.
Рухлива гра «Сонечко і дощик»
Мета: учити дітей ходити та бігати врозтіч. Розвивати швидкість і спритність.
Атрибути: стільчики.
Хід гри
Діти присідають навпочіпки за стільчиками, що стоять на відстані 1,5 м від стіні кімнати і дивляться у «віконце»(отвір спинки стільчика). Діти бігають і танцюють по кімнаті, коли чують веселу музику. Коли малята чують звуки грому та дощу, всі біжать на свої місця і ховаються в свої будиночки (присідають за стільцями)
(Вчитель у цей час поливає пісок у пісочниці з поливальниці)
Вчитель:
(З’являється вихователь в образі зайчика)
Вчитель:
Зайчик:
Вчитель:
Відповіді дітей:
Вчитель:
Вчитель роздає дітям палички і просить намалювати сонечко: спочатку – кружечок, а потім – навколо нього промінці.
Вчитель:
Зайчик :
Ви такі, веселі малята, допомогли мені і Піщинці, тож у мене є для вас маленький подарунок . (Зайчик пригощає всіх цукерками.) (Діти дякують і прощаються)