Інтегроване заняття з основ комп'ютерної грамотності для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Створення елементарних презентацій. Козаки». Це заняття допоможе вихователям допомогти дітям краще оволодіти програмою «PowerPoint» та розширить їх знання про можливості використання комп'ютерів. Навчить створювати елементарні презентації в програмі «PowerPoint», використовуючи раніше набуті навички в роботі з комп'ютером доступним дітям способом.
Вправляє дітей в написанні слів під час створення слайдів. Розвиває допитливість, цікавість. Закріплює вміння орієнтуватись на площині екрану, сприяє розвитку зорових орієнтирів в розвиваючій грі «Пізнайко. Пам'ять» -«Пазли».
Познайомить з історією козацтва на прикладі Томаківської та Запорізької Січі. Збагатитить знання дітей про історію свого народу під час мультимедійної презентації «Історія козацтва» з переглядом відеофільму про змаганя сучасних козаків на острові Хортиця. Допоможе формувати патріотичні почуття, гордість за славетних предків та спонукає малят бути достойними їх нащадками . Виховувати повагу до захисників Вітчизни.
Дасть можливість ефективніше використовувати інформативно комп'юторні технології в дошкільних навчальних закладах. Діти отримують знання про комп'ютет необхідні для подадьшого навчання вшколі .
Комунальний дошкільний навчальний заклад
комбінованого типу №10 «Оленка»
Інтегроване заняття з основ комп’ютерної грамотності для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Створення елементарних презентацій. Козаки».
Склала: вихователь ДНЗ№10
Зозуля Олена Олександрівна
М.Марганець.
Тема. Інтегроване заняття з основ комп’ютерної грамотності для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Створення елементарних презентацій. Козаки».
Мета. Збагатити знання дітей про історію свого народу під час
мультимедійної презентації «Історія козацтва» з переглядом
відеофільму змагань сучасних козаків на острові Хортиця. Вчити
створювати елементарні презентації в програмі «PowerPoint»,
використовуючи раніше набуті навички в роботі з комп’ютером,
вправляти а написанні слів під час створення слайдів. Розвивати
допитливість, цікавість. Закріпити вміння орієнтуватись на площині
екрану, сприяти розвитку зорових орієнтирів в розвиваючій грі
«Пізнайко. Пам'ять» -«Пазли». Виховувати повагу до захисників
Вітчизни.
Матеріали. Комп’ютери на кожну дитину, інтерактивна дошка, демонстраційний матеріал згідно теми з підписами, тростинна лялька - козак Мамай, ширма.
Хід роботи.
Перша частина заняття проходить в релаксаційній кімнаті.
Організаційний момент :
Прихід козака Мамая (лялька з тростинного театру) приносить дітям ігри і запрошує в уявну подорож на острів «Хортиця».
Діти сідають парами за столи грають в д/г «Короткі історії»
Мотиваційний : козак пропонує дітям дізнатися чому вони теж можуть називатися маленькими козачатами та козачками.
Презентація «Історія козацтва» з фрагментом відеофільму про змагання сучасних козаків на острові Хортиця.
1 слайд. Історія козацтва (картина з зображенням козаків)
Хто зображений на цій картині?
Ким був кінь для козака?
Як ви думаєте, куди їдуть козаки?
Від кого вони захищали нашу Батьківщину ?
2 слайд. Перегляд відеофільму змагань сучасних козаків на острові Хортиця. «Воля і честь. Гідність і відвага. Сила і сміливість. »
3 слайд. Що зображено на фото?
Чим вони відрізняються?
4 слайд. Чи знаєте ви, як називалися побудови на Січі?
5 слайд . Слайд – шоу музею запорізького козацтва на острові Хортиця.
6 слайд. Символи державності.
7 -8 слайд. Томасівська січ . (Інформація для ознайомлення).
Козак Мамай. Томасівська січ існувала на острові Томаківка, в нашій місцевості,і була названа за назвою річки, яка протікає і в наш час біля нашого міста, острів цей ще називали Бучки, Буцький , Дніпровський і Городище. Він знаходився на місці Каховського водосховища,там де ми з вами влітку відпочиваємо, пізніше, під час створення водосховища він був затоплений водою , тут і була Томаківська січ. Говорять, що козаки на цій січі славились «майстерністю військовою, виконанням пісень та грою на музичних інструментах». В наші часи існують легенди, що під товщею води сховані нерозгадані таємниці Томаківської січі, говорять, що казковий скарб, нібито захований під старезним дубом на цьому острові. Ми з вами і є нащадками цих славних козаків.
Фізхвилинка.
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть.
Плигніть, діти, кілька раз.
Зароботу, все гаразд.
Вихователь. Діти, сподобалась вам розповідь козака Мамая?
Діти. Так…
Вихователь. Такі розповіді з використанням картинок ми з вами переглядаємо майже кожне заняття. А називаються вони презентаціями. От і ми сьогодні з вами будемо створювати невеличкі презентації – «розповіді в картинках». Де ж ми можемо взяти необхідні нам картинки?
Діти. В Інтернеті.
Вихователь. Вірно. Але сьогодні ми візьмемо вже підготовані мною картинки.
От і настав час нам познайомитись з новою програмою, і звуть її – PowerPoint, вона у нас теж іноземка, як і « пан Word,» вони разом живуть на Програмовій вулиці. Постукайте до неї в будиночок. Погляньте вгору і на верхній панелі ви побачите сонечко, давайте завітаємо до нього на гостини, натисніть на стрілочку біля нього, бачите скільки різних сторінок у нашого сонечка, їх ми називаємо слайдами. Але спочатку, щоб вони були ще гарнішими ми перетворимо їх, вибравши мишкою на верхній панелі третє слово дизайн і те зображення для наших слайдів, яке вам найбільше сподобалось.
Виберіть у нашого сонечка сторінку. Погляньте є вільні слайди, а є з прямокутниками різного розміру. В ці прямокутники ми з вами будемо переміщувати картинки і друкувати написи до них. Там , де є спеціальні позначки можна вставляти в слайд презентації кліпи, мультфільми, фільми, такі як ми сьогодні з вами переглядали про козаків. В меншому прямокутнику ми пізніше надрукуємо підпис. А в більший вставимо картинку.
А зараз візьміть свої мишки. Виберіть мишкою перший слайд з одним довгим прямокутником, натисніть на нього і надрукуйте слово «козаки». Так буде називатися наша презентація. Тепер знову виберіть у сонечка новий слайд з двома прямокутниками . Натисніть на позначку в правому куточку екрана і зверніть нашу програму в менше віконечко так, як ми це робили з іншими програмами і папками...
Знайдіть на екрані папочку з назвою «Козаки ( вона знаходиться в вас на прапорці посередині екрану), і відкрийте її, також звернувши в меншому віконці. Тепер ми розмістимо ці віконця поряд, щоб одночасно бачити і слайди і картинки.
Бачите, скільки гарних картинок ми підготували для вас з паном Курсорчиком. Натисніть на картинку, яка вам сподобалась лівою кнопкою мишки і перетягніть її на вибраний слайд, нагадую, не відпускайте кнопочку мишки доти,доки стрілочка не перетягне картинку. Бачите на нашому листочку з’явилася картинка, розтягніть її за куточок, як ми це робили раніше. А тепер поставте Курсорчик в менший прямокутник і назвіть свою картинку. Наприклад: Соня копіювала коня, то вона надрукує слово «Кінь». Не забувайте, з якої літери ми будемо друкувати ?
Діти. З великої.
За необхідності діти користаються підказками – тематичними зображеннями з підписами розміщеними на демонстраційних стендах.
Малята копіюють декілька картинок,та підписують їх.
Вихователь. Тепер, коли ваші картинки підписані, ми збережемо ваші презентації, щоб продовжити працювати з ними на наступному занятті. Діти зберігають презентацію на робочому столі вибравши відповідну позначку.
Натисніть, будь ласка, на зображення дискети в лівому верхньому куточку екрана і надрукуйте своє ім’я з великої літери.
Молодці, ви гано сьогодні попрацювали.
Гімнастика для очей. Комплекс № 14.
Розвиваюча комп’ютерна гра «Пізнайко. Пам'ять - «Пазли».
Діти самостійно вимикають комп’ютери по закінченню роботи.
Підсумок заняття.
Вихователь.
Діти.