Екологічний виховний захід, до якого долучено дітей різних вікових категорій. Сприяє роботі з обдарованими дітьми. Захід включас екологічне та естетичне виховання дітей.
EARTH IS OUR PLANET
(Інтегрований екологічний виховний захід з англійської мови для учнів 1-7класів)
Вчитель: Мусафир Л.І.
Мета: дидактична: надати інформацію про дні екологічного календаря: Всесвітній день водних ресурсів, Міжнародний день птахів, День довкілля, День заповідників і національних парків, День Сонця, Міжнародний день біологічного розмаїття, Всесвітній день охорони навколишнього середовища, всесвітній день моря, Всесвітній день тварин; дати поняття про екологію та екосистему;
розвивальна: розвивати вміння працювати з додатковою літературою, розвивати творчі здібності учнів, артистизм, дикцію, правильну вимову;
навчальна: вдосконалювати вміння учнів із читання, аудіювання й усного мовлення; допомогти учням активніше та повніше опанувати необхідний лексико-граматичний матеріал, розширити знання учнів в галузі мистецтва; розвивати в учнів вміння переносити знання та навички у нову ситуацію;
виховна: виховувати любов до природи; розвивати почуття відповідальності за збереження природи своєї країни, її флори і фауни; звернути увагу учнів на сучасні проблеми довкілля, їх актуальність для всього людства, своєї країни, рідного міста, особисто для себе; залучити учнів до природоохоронної діяльності на основі набутих у школі знань і ціннісних орієнтацій.
Обладнання: малюнки квітів, записи пісень, «сміття» та кубик для гри, презентація календаря та краєвидів природи, емблеми «МіВ», слайди картин С. Далі, записи А. Вівальді «Пори року», макет земної кулі.
ХІД ЗАХОДУ
(Лунає музика.)
Учитель. Everywhere around the world there are days, weeks, and celebrations set aside just to help us with our concern for the world around us! A special event to honour our precious planet is the Earth Day, celebrated on April 22, a global holiday to celebrate the wonder of life on our planet, to remember the Earth’s tender seedlings of life and people, a day for planting trees and grass and flowers, for cleaning streams and woods.
The aim of the holiday is to take a look at what is being done to help our ecosystem, and to ask ourselves: “What am I doing to help?” and to look at the future of the Earth.
The idea of the Earth Day is to bring people to the realization that the Earth has some problems, and we as humans need to do something about it.
Honouring the Earth Day we decided to devote our holiday to the “ Earth - our beautiful blue planet” (вчитель дає пояснення з приводу всього сказаного).
(Лунає музика. Виходять учасники свята.)
P1. Our planet is a complex system of land, air and water. Living things depend on each other and this system for existence. Over thousands of years since life appeared on the Earth, it has undergone some changes.
P2. Until about 150 years ago, the air was pure and clean - perfect for the people and animals of the Earth to breathe. Today the air is so polluted in some places that it’s not always safe to breathe! Plants and animals are dying because of pollution.
P3. Every day, there are more and more people living on Earth. All these people need room to live. So they move into places that are already homes for plants and animals. Forests are cut down, and wild areas are filled with houses and stores. So there’s no place for animals and plants to live, they began to disappear.
P4. The planet Earth is mostly water. Oceans cover the biggest part of it - and there are lakes, rivers, streams, and even water underground. All life on Earth - from the littlest bug to the biggest whale — depends on this water. But in many places the water has become polluted by garbage, or by poisonous chemicals.
P5. These are weighty reasons to sound: the alarm. We shouldn’t be ignorant!
People everywhere breathe the same air, share the same seas, live together on the land. People everywhere who learn, plan, work, care, can save the Earth.
P6. This old Earth needs our help to stay fresh, green and clean. “The Earth does not belong to us, we belong to it...” and we should remember that we’re all in this together. Let’s keep the Earth green and healthy and full of millions of wonderful creatures!
Учитель. Ми присвячуємо наше І сьогоднішнє свято «Дню Землі», Екологія, екосистема, навколишнє середовище... Чи знаємо ми, що : позначають ці поняття? Чи відомо вам, що існує спеціальний екологічний календар знаменних дат?
Якщо ви про це чуєте вперше — слухайте та дивиться уважно! Сьогодні на вас чекає багато цікавого та нового.
Учитель. Почнемо з 3 травня - Дня Сонця!
(До уваги глядачів пропонуються фотографії заходу та сходу сонця.)
РЗ. Sun Day is on the 3-rd of May.
From earliest times, people all around the world have realized the importance
of the sun and have told stories or legends about it. Many early people worshipped the sun as a god. They knew the sun was powerful.
The Chinese people used to think that an eclipse was caused by a sky dragon taking bites out of the sun.
Other people believed that the sun was a golden egg laid every morning by the great goose of the sky!
P4: If the sun wasn’t there, warm and bright in the sky, plants could not live on Earth. If there were no plants, there would be no food for animals or people. Our world would be a cold, dark, lifeless place.
The sun ripens fruit, dries grass for hay, makes flowers bloom, and helps grass grow.
The sun causes the wind to blow.
The sun is Earth’s best friend. But every smoke, and gases rising from our cities cause pollution high above Earth.
Be the sun’s friend, and it will always be yours!
(Діти дивляться відеосюжет (уривок із мультфільму "THE LION KING") та співають пісню ’’CIRCLE OF LIFE”.)
CIRCLE OF LIFE
From the day we arrive on the planet
And blinking step into the sun.
There’s more to see than can ever be seen,
More to do than can ever be done.
There’s far too much to take in here,
More to find than can ever be found.
But the sun rolling high through the sapphire sky
Keeps great and small on the endless round.
It’s the circle of life!
And it moves us all through to despair and hope,
Through faith and love till we find our place
On the path unwinding in the circle,
The circle of life!
Учитель. Ми продовжуємо нашу подорож сторінками екологічного календаря.
22 травня - Міжнародний день біологічного розмаїття 5 червня — Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
Compere I. Long, long ago all flowers came to the Queen-Rose’s palace.
Queen-Rose. I’m glad to see you, my dear flowers.
F l o w e r s. We are glad to see you too.
Snowdrop. I am a nice little flower in a white dress. I have no smell and I’m so beautiful.
Queen-Rose. Your name will be Snowdrop. You will be the first flower in spring. People will like you very much.
Violet. I am a spring flower too. My dress is violet. I am very nice.
Queen-Rose. Your name will be Violet. You will come after the Snowdrop
. Daffodil. I like the sun very much. I am a little yellow flower.
Queen-Rose. Your name will be Daffodil. You will come after the Violet.
Ти І і p. I am a very nice flower. I like it when it is warm. I am red.
Queen-Rose. You will come after the Daffodil. Your name will be Tulip.
Bluebell. I am blue like the sky. I like the sun, too.
Queen-Rose. Oh, I know, your name will be Bluebell. People will see you in the grass.
Corn-Flower. My colour is blue too. I make the fields beautiful, but I make the harvest not very rich.
Quee n - Rose. Your name will be Corn-flower.
P о p p у. I am a nice red flower. I like it when it is sunny.
Queen-Rose. OK. Your name will be Poppy. Well, my dear flowers. Now you know your names. I think people will like you very much. And now let’s have fun!
PI. A red rose is a symbol of love.
A yellow rose is a symbol of jealousy.
P2. A snowdrop is a symbol of hope.
A white lily is a symbol of purity.
P3. A yellow lily is a symbol of falsehood.
A forget-me-not is a symbol of true I love.
P4. A poppy is a symbol о I consolation.
A tulip is a symbol of powerful love being declared.
Michael Jackson - Earth Song
What about sunrise
What about rain
What about all the things
That you said we were to gain
What about killing fields
Is there a time
What about all the things
That you said was yours and mine
Did you ever stop to notice
All the blood we've shared before
Did you ever stop to notice
The crying Earth the weeping shores?
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
What have we done to the world
Look what we've done
What about all the peace
That you pledge your only son
What about flowering fields
Is there a time
What about all the dreams
That you said was yours and mine
Did you ever stop to notice
All the children dead from war
Did you ever stop to notice
The crying Earth the weeping shores
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
I used to dream
I used to glance beyond the stars
Now I don't know where we are
Although I know we've drifted far
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
Aaaaaaaaah, Oooooooooh
Учитель. Наступне свято - Всесвітній день моря (26—30 вересня).
(Під звуки морського прибою з’являється дівчинка у костюмі морської феї.)
Учениця. SEA DAY.
What does the word “sea” mean? It’s expanse of salt water that covers most of the earth’s surface. There are a lot of word combinations with the word sea: sea-animal, sea-air, sea-breeze, seabird, sea-food, sea-weed, sea-shell, even sea-god (it’s the god living in or having power over the sea — Neptune)
Seas and oceans, rivers and streams, rocks and trees have always been talking to us, but we’ve forgotten how to listen. Let’s listen to the sounds of the sea, of the ocean waves.
(Вона виконує танок, що уособлює рух морської хвилі.
А учні тим часом дивляться фотографії із морськими пейзажами.)
Учитель. Наша подорож триває, наступна сторінка — Всесвітній день тварин (4 жовтня ).
Інсценізація пісні «Little bird, little bird can you fly?»
Pl. Вперше термін екологія використав у 1866 р. німецький натураліст Є. Геккель. Він утворив його від двох коренів: «ойкос» (житло); «логос» (наука). З часом поняття поширилось.
Р2. Ecology - the study of the relation of plants and animals to the environment.
Екологія — це наука про взаємодію живих організмів та їхніх спільнот між собою і з середовищем, в якому вони проживають.
РЗ. Ecosystem — all the plants and animals in a particular area.
Екосистема — функціонально цілісна частина природного середовища, де відбуваються процеси обміну матерії поміж її живою та неживою частинами.
Р4. Environment — the air, water and land on Earth, which can be harmed by man’s activities. Навколишнє середовище — це повітря, вода та земля на планеті, яким діяльність людини може завдати шкоди.
Учитель. Однак не слід розглядати нашу планету тільки як навколишнє середовище та екосистему, пам’ятайте, що наша Земля — це також чудові ліси та парки, де можна відпочивати, моря та річки, де можна купатися. А ще вона надихає багатьох митців на створення різноманітніх шедеврів у музиці, літературі, живопису.
Антоніо Вівальді. Чи відомо вам це ім’я? Це італійський композитор, який написав багато музичних творів. І серед них — “Four seasons”(«Чотири пори року»).
(Лунає музика Antonio Vivaldi “Four Seasons”(Autumn, Winter, Spring).
До уваги глядачів пропонуються фотографії: осінь, зима, весна.)
Вчитель: Не тільки композиторам, а й художникам природа дає свої підказки....
Давайте всі разом зазирнемо у світ різнокольорових барв, які у руці майстра чудодійно перетворюються на незвичайні та захоплюючі пейзажі.
(Під звуки чарівної музики всі дивляться слайди картин Сальватора Далі (The Amazing Art of Salvatore Dali).
Уявіть собі: мине багато років, занадто багато, і може так трапитися, що на нашій планеті не залишиться жодного чистого куточка: все стане забрудненим — і повітря, і вода. А що ж тоді буде з нами?
А для цього існує таємна організація, організація прибульців, яка здійснює контроль над усіма планетами та надає допомогу тим, кому вона потрібна.
Отже, зустрічайте: МІВ (MEN IN BLACK)
(Під таємничу музику виходять діти у чорних костюмах та окулярах, виконують танець.)
PI. We are the best kept secret in the universe.
P2. Our mission is to monitor people’s activity on the Earth.
P3. We are your best, last and only line j of defense.
P4. We work in secret.
P5. We exist in shadow.
P6. And we dress in black.
P а з o м. WE ARE MEN IN BLACK.
PI. Ми — найсерйозніша таємниця у всесвіті.
Р2. Наша задача — контролювати діяльність людей на Землі.
РЗ. Ми - ваша остання, краща та єдина лінія захисту.
Р4. Ми працюємо в цілковитій таємниці.
Р5. Ми існуємо в тіні.
Р6.1 одягаємось в чорне.
Разом. МИ - ЛЮДИ В ЧОРНОМУ.
OUR MOTTO
Time to be happy is now!
The place to be happy is here!
The way to be happy is make others happy!
Девіз:
Час бути щасливими — зараз!
Місце бути щасливими — тут!
Спосіб бути щасливими — зробити щасливими інших!
PI. Everybody wants to be happy and everybody has own way of life.
P2. But if you don’t think about the future, you will not have one.
P3. Think about your planet!
P4. Take care about your planet!
Учитель. А тепер давайте трохи розважимось, пограємо. Ви згодні?
Гра”СІеаn The Planet”
Грають 2 команди: команда
”МіВ”(«Люди у чорному») та команда «Мешканці планети Земля». Вся планета Земля забруднена, повсюди сміття: порожні пляшки, банки, старі пакети, газети, коробки. Учасники гри повинні якнайшвидше прибрати все сміття. Зробити це можна за допомогою чарівного метеориту, який упав слідом за прибульцями. (Метеорит — це великий кубик із кружечками по сторонах; як для гри у кості).
Ігровий майданчик поділений на дві території, на кожній знаходиться однакова кількість сміття: 4 пляшки, 3 банки, 2 коробки,
2 пакети та 2 газети. На кожному предметі є табличка з цифрою (1 — на пакетах, 2 — на коробках, 3 — на банках, 4 — на пляшках, 5 — на газетах), табличка з цифрою 6 лежить просто на майданчику. Учасник кожної команди по черзі підходить та кидає кубик; яка кількість кружечків йому випала, предмет 2 таким номером він може прибрати зі свого майданчика. Якщо гравцеві випала цифра 6, він не прибирає жодного предмета із поля. Виграє та команда, яка найшвидше очистить планету від сміття.
Вчитель. Хто ж швидше зможе зробити планету чистою — її мешканці чи ті, хто прийшли їм на допомогу - прибульці у чорному?
(Під веселу музику діти грають.)
Учитель. Я вважаю, ми всі впорались із цим завданням, планета Земля залишається чистою, а команда прибульців „МІВ” рухається далі, і можливо, їхня допомога потрібна ще кому-небудь.
(Всі дивляться відривок із к/ф «Люди І в чорному».)
Учитель. А ось і остання сторінка нашого календаря — 22 квітня — Всесвітній день Землі.
Р1. Людина і природа... Філософи, поети, художники протягом віків займалися цією вічною й актуальною темою. Та ніколи вона не була такою гострою, як у наші дні, коли загроза екологічної катастрофи нависла над людством і проблема екологізації матеріальної та духовної діяльності людини стала життєво необхідною.
Р2. Мабуть, кожен із нас розуміє невичерпність цієї теми. Земля — єдине пристанище людства у безкрайніх просторах Всесвіту. Тому тут не може бути вибору: зберегти чи зруйнувати свій дім, очищати чи забруднювати його. І ми повинні і точно знати, що потрібно робити сьогодні, щоб зберегти природу на віки. Щоб у нас виникле бажання захищати тваринний і рослинний світ, не допустити його повного зникнення і знищення, необхідно навчитися любити його. Людина — частина природи, тому від стану природи залежить життя людства.
РЗ. Творіть добро, щоб кращим став цей світ.
Не знали горя щоб старі й малі,
Страждання нищить нанівець,
Свій слід залиште на землі.
Учитель. До вашої уваги пропонується відеокліп Мусафира Сергія. Замисліться над тим, що ви побачите.
(Всі дивляться відеокліп про різні екологічні кризи, яки трапляються на планеті.
У темряві з’являється велика куля, яка світиться із середини.
Лунає містична музика, дівчата у чорних костюмах виконують танок, вони зображають темні сили, які владарюють на нашій планеті.
Вмикається світло, велика куля — це планета Земля.
З'являються дівчата у білих костюмах, це добрі світлі сили. Вони проганяють темні сили та роблять Землю світлою, на ній розквітають квіти.
Все це здійснюється під музику групи «Рефлекс» «Мир сделался добрым».)
PI. Walking along feeling free
Feeling the Earth here with me
And I love her, She loves me.
I hug the Earth, the Earth hugs me.
Земля — это сад, красивейшее место,
Родное здесь все: и леса, и поля.
Но, лишь постоянно заботясь о мире,
Заслужим мы право здесь жить — ты и я —
И звать своим «домом» вот эту планету,
Простое названье которой — Земля.
Учитель. Ось і добіг кінця наш вечір. Проте я закликаю завжди пам’ятати про те, що майбутнє Землі залежить від кожного вас особисто.