Тема: Спорт та види спорту. Стройові вправи та естафети.
Мета: закріпити знання учнів з теми «Спорт та види спорту», граматичних правил, розвивати навички читання, аудіювання, мовлення та письма; сприяти фізичному розвиткові учнів; розвивати швидкість, спритність; повторити стройові вправи; виховувати почуття колективізму, прагнення до здорового способу життя, інтерес до вивчення англійської мови; виховувати позитивне ставлення до фізкультури та англійської мови.
Тип уроку: інтегрований, урок-квест
Обладнання: спортивний інвентар, картки із завданнями
Хід уроку
І Організаційний етап уроку
Черговий учень:
Увага!
Attention!
Струнко!
Stand at ease!
По порядку номерів розподілись!
Put yourselves in order!
Ведучий 1.
Good day, dear pupils and our guests! We are very glad to see you here. We have an unusual lesson today. We will have a competition “English Olympic Games”.
Ведучий 2.
Доброго дня, шановні учні та гості! Ми раді вітати Вас у нашому залі! Сьогодні у нас незвичайний урок. У нас урок-змагання «Англійські Олімпійські ігри».
Ведучий 1.
Two teams will take part in our quest. Today all pupils have a good chance to improve English during the game. We wish you success. Be active, honest and helpful!
Ведучий 2.
Дві команди візьмуть участь у квесті. Сьогодні буде нагода підвищити рівень знань з англійської мови, виконуючи вправи та завдання під час спортивних змагань. Ми бажаємо вам успіхів! Будьте активними, чесними та доброзичливими один до одного!
Ведучий 1.
How are you?
Учні: OK.
And now it’s time to warm up our body.
Ведучий 2.
А зараз час для розминки.
Shake your head.
One, two, three.
Turn your head to the left.
One, two, three.
Turn your head to the right.
One, two, three.
Shake your hands.
One, two, three.
Put your hands on shoulders.
Roll your shoulders forward.
One, two, three.
Roll your shoulders backward.
One, two, three.
Stretch your arms.
Put your arms into the air.
Wave your arms.
One, two, three.
Put your hands on hips.
Bend to the left,
One, two, three.
Bend to the right,
One, two, three.
Bend your knees.
Shake your right leg,
One, two, three.
Shake your left leg.
One, two, three.
Touch your toes.
Smile now, please.
ІІ Основна частина уроку
Ведучий 2.
Дуже гарна розминка, а зараз послухаємо представлення команд.
Ведучий 1.
It’s time to introduce yourselves.
Team 1, please.
Our team is “Drivers”
Our motto “Forward and forward, we’ll never stop” (Уперед, уперед, ми ніколи не здамося).
(Капітан представляє себе, потім кожен учасник представляє себе).
Sports
Sport is fun for girls and boys
It’s much better than the toys.
You can sledge and ski and skate
And throw snowballs with me.
You can swim and play football,
Hockey, tennis, basketball.
You can jump and you can run,
You can have a lot of fun.
Ведучий 1. Team 2, your turn, please.
Our team is “Tigers”.
Our motto is “We are united, we are the best!” (Ми єдині та найкращі!)
(Капітан представляє себе, потім кожен учасник представляє себе).
One and two and three and four,
Bend your knees and touch the floor.
Five and six and seven and eight,
Stretch your arms and jump up straight.
One and two and three and four,
Don’t be lazy, work out more.
Five and six and seven and eight,
Working out is really great.
(Команди разом виконують пісню “Hockey-Pockey”)
You put your left arm in,
You put your left arm out;
In-out, in-out,
And you shake it all about.
You do the Hokey-Pokey,
And you turn yourself around.
That's what it's all about!
Ведучий 1.
Let’s start our competition. Well, teams, to the start.
Ведучий 2.
Починаємо змагання. Команди, починаємо!
(Виконавши кожне із завдань, учні отримують по одному слову, у кінці вони мають зібрати прислів’я про спорт та здоровий спосіб життя)
Змагання 1. Спортивні загадки| Sport Riddles
Учні ходять на колінках, головою підштовхують повітряну кульку, всередині якої лежить завдання (спортивні загадки), по черзі передають кульку, останній ігрок лопає її,разом розгадують загадки.
What Kind of Sport Is It?
What Kind of Sport Is It?
(Учні отримують слово-ключ)
Змагання 2. Сніжні м’ячі| Snowballs
Учні мають котитися та брати в обручі сніжні м’ячики (зім’ятий папір, в якому написані слова). Потім всі учасники мають зібрати зі слів речення.
(Речення для першої команди: We love playing sports! We must be active and healthy!)
(Речення для другої команди: We love sport games! We must be strong and brave!)
(Учні отримують слово-ключ)
Перерва на гру “Make a figure”
Make a circle, take a hand with each other, close your eyes. Together make a figure of a square, a flower, a line, an oval… Now open your eyes.
Змагання 3. Kinds of Olympic Games/Види Олімпійських ігор
Перед командами розкидані картки з назвами видів спорту. За сигналом команди шукають картки зі своїми видами спорту і повертаються назад. Потім капітан має назвати всі види спорту, а інша команда має плеснути у долоні, якщо це вірно.
Winter Olympic sports –skiing, figure skating, ice hockey, ski-jumping, skate-racing, bobsleigh, snowboarding, skating.
Summer Olympic sports – running, gymnastics, jumping, football, basketball, swimming, volleyball, tennis, wrestling, badminton, baseball, handball.
(Учні отримують слово-ключ)
Змагання 4. Sport Puzzle| Спортивний кросворд
Учні стають один за одним, формуючи тунель, проходять через нього. Останньому дають завдання ( кросворд). Команда разом розгадує кросворд.
(Учні отримують слово-ключ)
Перерва на гру. “Join a group of…”
Учні ходять у довільному порядку, за сигналом зупиняються та виконують команду
“Join a group of… five, with 5 hands, with 2 backs, with 5 legs, with 10 hands, a group of 10”
Змагання 5. Спортивна граматика/Sport grammar
Учні ходять на руках, доходять до обруча із завданнями, беруть завдання, потім читають. У реченнях пропущене дієслово. Вони мають визначити, яке дієслово треба вставити. Дієслова розклеєні на стіні, учні мають стати поруч із вибраним дієсловом.
Команда 1 have, was, are
1)They ... good football players.
2) She … in a school basketball team last year.
3) You … a lot of medals.
4) Children…. interested in football.
5) My friend … in the gym yesterday.
Команда 2 has, were, is
1) Tom … a bike.
2) She … the best runner at school.
3) My father … watching a football match now.
4) They … in the pool last Friday.
5) Tom … a new ball.
(Учні отримують слово-ключ)
Змагання 6. Read and act /Прочитай і виконай
Картки із завданнями:
Jump on the left leg 6 times.
Jump on the right leg 6 times.
Bend left 6 times.
Skip 6 times.
Skip on the right leg 6 times.
(Учні отримують слово-ключ)
Учні збирають усі слова-ключі та приклеюють їх на папір. Потім голосно читають.
Команда 1.
A sound mind is in a sound body. В здоровому тілі здоровий дух.
Команда 2.
An apple a day keeps a doctor away. Хто яблуко в день з’їдає, у того доктор не буває.
ІІІ. Підсумкова частина уроку
Ведучий 1. Our competition goes to the end.
Ведучий 2. Наше змагання добігає кінця.
Ведучий 1. Did you like it?
Ведучий 2. Вам сподобалося?
Ведучий 1. OK! We wish you a wealth health, a lot of happy days in your life! Good luck and all the best!
Ведучий 2. Ми бажаємо Вам міцного здоров’я, тільки радісних днів у вашому житті! Успіхів та всього найкращого!
(Команди разом з ведучими виконують вірш)
We’d like to see you healthy,
Wealthy and nice and fine.
We want the pupils dancing,
Singing with us makes fun.
Our school is friendly / Hey!
Our class is fine / Hurray!
Do your home task correctly / Yes!
Do your best in life!