Інтегрований урок. Додавання у межах 20. Рослини рідного краю

Про матеріал
Розробка інтегрованого уроку математики та я досліджую світ із використанням компетентісно - орієнтованого завдання. Тема. Додавання у межах 20. Рослини рідного краю.
Перегляд файлу

Тема. Додавання чисел у межах 20. Рослини рідного краю. 

Мета: закріпити спосіб додавання чисел у межах 20, формувати вміння застосовувати прийом усного додавання  чисел у процесі розв’язування прикладів і задач;  закріпити знання учнів про рослини рідного краю;

 розвивати вміння вирішувати задачі,  розвивати увагу, логічне мислення, акторські вміння;

виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до природи.

Тип: урок закріплення та систематизації знань

Обладнання:  презентація, компетентнісно – орієнтоване завдання, завдання для усної лічби, предметні малюнки із зображенням  рослин,  гербарій, геометричні фігури (роздатковий матеріал)

Хід уроку

1 Ранкова зустріч

Привітання

  Сьогодні наша ранкова зустріч розпочнеться з того, що всі стануть у коло. Я бачу, що хлопчики допомагають дівчаткам зайняти свої місця, бо вони – мужність класу, а дівчатка – наша ніжність і краса.

      Доброго здоровя, доброго вам дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня!

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує нам барвистий цвіт,

Бо здоровя – в світі – головне, а здорових і веселих щастя не мине.

Вітаймо одне одного по колу таким чином. Це мій однокласник Андрій. Йому сім років. Він любить малювати і рахувати.

Групове заняття

Гра «Як живеш?»

Вчитель задає дітям питання, на які діти відповідають без слів, за допомогою рухів

  • Як живеш?
  • А ідеш?
  • Як біжиш?
  • А пливеш?
  • Чекаєш на маму?
  • Вранці спиш?
  • А в школі як за партою як сидиш?

 

Щоденні новини

Послухаємо чергового синоптика.

  • День тижня, число, місяць, пора року.

Робота з календарем погоди.

Визначають погоду, роблять позначки в календарі.

Гра «Розпізнай природні явища» (Додаток 1)

Ккккблискавкалллллл

Ооооооооогрімжжжж

Аааааааааавеселкачччччч

пппппдощсссссссс

Обмін інформацією

Всі ці природні явища ви спостерігаєте в нашій країні, яка має назву…..

І в нашому селі, яке має назву…..

Це наш рідний край. І тут у кожного з вас є найулюбленіший куточок.

«Крісло автора»

Розповідь про улюблений куточок дитини.

Учні аплодують, дякують за цікаву інформацію.

2 Оголошення теми

Презентація

Привітаймо сонечко, яке сходить кожного ранку і будить наш край. (Слайд 2)

Квіточку, яка прикрашає сади нашої землі. (Слайд 3)

Хмаринку, яка поливає квіточку, щоб вона росла. (Слайд 4)

А це ми – веселі, дружні і розумні. (Слайд 5)

     Для плодотворної роботи, нам потрібно дивитися і бачити, слухати і чути, правильно висловлювати свої думки, думати, писати,  плідно працювати, відчуваючи серцем, бо мова піде про рідний край. (Слайд 6)

(Слайд 7)

Вітаю вас на уроці обдуманості, розуму та уваги, бо сьогодні  я пропоную розробити проект дитячого майданчика. Ми  будемо розмовляти про рідне селище, спробуємо зробити його ще кращим   за допомогою нашої роботи, закріпимо вміння розв’язувати задачі, та рахувати  у межах 20, повторимо рослини нашої місцевості.

3 Закріплення матеріалу

Пропоную пограти в гру «Мікрофон». Нагадаю правила гри.

  • Говорить тільки той, у кого мікрофон.
  • Висловлюватись коротко і точно.
  • Коли хтось висловлюється, інші не мають права викрикувати, чи перебивати.

Що таке рідний край?

Як називається селище, у якому ви  живете?

Від кого залежить охайність та чистота нашого селища?

Чи хочеться, щоб був куточок відпочинку для дітей?  Пропоную зробити проект  майданчика для відпочинку, щоб він став нашим улюбленим місцем.

Ми спроектуємо наші побажання та познайомимо депутатів та селищного голову для того, щоб наші побажання здійснилися.

Але ж ви розумієте, що для створення дитячого майданчика, треба працювати. А для нас найголовніша праця – правильно виконані завдання. Кожне виконане завдання – це частина нашої картинки із зображенням місця  для нашого відпочинка.

Для цього рахуємо і не помиляємось.

         Гра «Знайди зайве число». (Слайд  8)

Почніть відповідь так: «Я вважаю, що…»

Ось ми і отримали нагороду за правильно виконане завдання.(Слайд 9)

У наступному завданні нам треба розгадати ребуси, визначити, що з відгадок відноситься до природи, а що – ні.

Розгадування ребусів.

Ті100, 100лиця, ли100к, 40а, пі100лет, ві3ло.( Слайд 10, 11)

Правильно виконане завдання дає нам змогу подивитися на наступну картинку (Слайд 12)

 

Гімнастика для пальців

Ведучи розмову про рідний край, як не згадати членів своєї родини.

Оцей пальчик – наш дідусь.

Оцей пальчик – люба бабуся.

Оцей пальчик – наш татусь.

Оцей пальчик – мама,

А цій пальчик – буду я.

От і вся моя рідня.

Попрацюємо в зошитах. Веселі задачі. Діти записують приклади.

В однієї жабки є 4 лапки.

Ну, а скільки лапок

У трьох зелених жабок?

Білка моркву посадила.

Штук 17 там вродило

2 зайці по 5 зірвали.

Скільки білочці зосталось?

Повісили діти в саду годівниці.

Туди прилетіли  4 синиці,

10 ворон і 6 горобців

Скільки пташок в годівниці тій їсть?

13 мавпочок у клітках –

Дорослі є і мавпи – діти,

Дорослих мавп у клітці – 5.

А скільки є там мавпенят?

 (Слайд 13)

Гра «Листоноші»

Вам треба прочитати назви будинків і віднести лист із  геометричною фігурою, на якій  номер будинка дорівнює рішенню та фігурі. Додаток 2.

 

 

 

 

Слайд 14

Щоб отримати наступну картинку, треба розмістити так квадратики, щоб наступне число було більше на 2 від попереднього.

Гра «Вузлики» Додаток 3

 

 

18

 

 

 

10

 

 

16

 

 

8

 

 

14

 

 

20

 

 

12

 

 

н

 

 

 

о

 

 

и

 

 

р

 

 

л

 

 

И

 

 

с

 

Слайд 15

Фізпауза

 

Стільки раз плесни в долоні (2+2)

Стільки раз топни ногою  ( 2+3)

Стільки раз ми присідаємо (1+2)

А ось стільки ми стрибаємо ( 1+3)

Але тільки раз за парти ми сідаємо.

 

Інсценізація.

Іде  дівчина в українському костюмі, співає пісню про рідний край.

  • Цікаво, а яка зараз година?
  • Хочеш я тобі підкажу?
  • Хто тут?
  • Це я – кульбаба. Бачиш мої пелюсточки почали закриватися. Це означає, що вже майже 14
  •  А ще я знаю, що ти корисна і цілюща квітка.
  • І це не все. Я можу бути синоптиком. Якщо мої квіточки зранку закриті, буде непогода.
  • Як цікаво.
  • А я – шипшина, теж можу підказати тобі, котра година. Якщо мої пелюстки закриваються, то вже 16 годин.

Дівчинка торкається шипшини, але наколює палець.

  •  Дівчинко, я тобі допоможу. Це я – подорожник. Якщо ти прикладеш мій листочок до подряпини, вона швидко загоїться, але листочок треба помити.
  • Діти допоможемо дівчині згадати цілющі рослини нашої місцевосты.

 

Компетентісно – орієнтоване завдання (Слайд 16)

 

Ви мрієте заробляти свої кишенькові гроші. Прочитали  оголошення, що потрібен помічник по збору цілющих трав та квітів.

Щоб вас взяли на допомогу, вам треба вибрати із гербарія та записати  якомога більше назв цілющих рослин своєї місцевості.

Хто напише найбільше назв, отримає медаль  знатока цілющих рослин.

 (Слайд 17)

Фізпауза

Пройдемося  полями  нашого краю, назбираємо  квітів.

Вчитель промовляє назви квітів. Якщо діти їх беруть до уявного кошика, вони  плескають у долоні,  радіють, нахиляються, ніби зірвати квітку, якщо  ця квітка не росте у заданій місцевості, або вона занесена у Червону Книгу, тупотять ногами, а у кошик не беруть. Порахуйте кількість квітів у ваших кошиках.

(Слайд 18)

Хвилинки фантазії

Закрийте очі і уявіть свій дім. Навколо багато дерев, квітів, сяє сонечко.

Що відчуваєте?

Відповіді дітей.

А тепер закрийте очі і уявіть, що зла людина  все знищила. Не лишилося ні дерев, ні трав, ні квітів.

Що ви відчуваєте?

Таким може стати бідним наш край, якщо ми будемо ображати рослини,  а не захищати їх.

Вправа «Криголами»

За допомогою перших букв,  висловіть, що ви можете  зробити для

Р  адійте

О  берігайте

С  адіть

Л  юбіть

И

Н  ас

и

Слайд 20

 

Підсумок уроку

Перед вами  дерева рішень.

Я знатиму…(цілющі трави рідного краю)

Я вмітиму….. (рахувати у межах 20)

Я цінуватиму… (багатства природи рідного краю, її рослини)

Працювали ви старанно

І почули ви в кінці,

Що у вашому у класі

Учні просто молодці.

Дякую за роботу і красивий  проект дитячого майданчика.

Додаток 1

Ккккблискавкалллллл

Ооооооооогрімжжжж

Аааааааааавеселкачччччч

пппппдощсссссссс

 

Додаток 2

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

18

 

 

 

 

10

 

 

16

 

 

8

 

 

14

 

 

20

 

 

12

 

 

н

 

 

 

о

 

 

и

 

 

р

 

 

Л

 

 

И

 

 

с

 

 

Додаток 4

 Р  адійте

О  берігайте

С  адіть

Л  юбіть

И

Н  ас

и

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
10 лютого 2020
Переглядів
849
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку