Корсун Наталя Вікторівна,
вчитель початкових класів ,
спеціаліст 2 категорії
Парасковіївської СЗШІ №40 Донецької обласної ради
Розробка інтегрованого уроку з літературного читання і природознавства на тему : Оповідання « Їдальня для пташків » О.Копиленко . «Турбота про птахів узимку». З допомогою цього матеріалу учні 3 класу розширять і поглиблять знання про пташок, які залишаються зимувати в нашій місцевості; отримають інформацію про підгодовування птахів.
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК
( ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ І ПРИРОДОЗНАВСВО)
КЛАС 3
Тема : Оповідання « Їдальня для пташків » О.Копиленко . Турбота про птахів узимку.
Мета :
Очікувані результати:
План уроку:
І. Організаційний момент .
ІІ. Нервово – психічна підготовка.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і умінь.
1.1.Вправа « Синоптична хвилинка».
1.2.Гра « Вибери правильно»
ІV. Повідомлення теми, мети та завдання уроку.
1.1.Робота в парах.
1.2.Музична фізкультхвилинка
V. Вивчення нового матеріалу.
1.1.Дидактична гра «Хто куди летить?»
1.2.Метод «Дебати»
1.3 .Метод «Голосування»
1.5 .Словникова робота.
1.6.Читання дітьми «Бджілкою»
1.7 Зорова гімнастика
1.8. Читання « Ланцюжком»
1.9.Запитання за змістом оповідання.
VI. Закріплення систематизація та узагальнення нових знань і умінь.
1.1.Читання із зупинками
1.2. Робота з деформованим текстом.
VII. Підведення підсумків інтегрованого уроку.
1.1.Опитування учнів.
1.2.Самооцінювання учнів.
1.3.Оцінювання вчителем.
VII.Домашнє завдання.
Обладнання : презентація, картки дитячого настрою( різнокольорові), картинки з явищами природи, музична фізкультхвилинка, картки з зимуючими і перелітніми птахами.
Тип уроку : інтегрований.
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Ви прийшли сюди навчатись.
То не треба лінуватись.
Бо дзвінок вже пролунав,
Працювати час наставю
II. Нервово – психічна підготовка.
Вчитель.
III.Актуалізація опорних знань і умінь.
1.1.Вправа « Синоптична хвилинка» Слайд 1 ( Картинка зими)
1.2.Гра « Вибери правильно» (Діти обирають,плескаючи в долоні.)
- Які явища природи ускладнюють життя птахам? ( Гроза, снігопад,дощ, завірюха, листопад,іній,відлига,відліт птахів,цвітіння дерев,снігопад, веселка, роса.)
IV. Повідомлення теми, мети та завдання уроку.
Вчитель.
( Картинка зимуючих пташок)
1.1.Робота в парах. (Міркування дітей,розігрування діалогу )
1.2.Музична фізкультхвилинка
«Пісенька про горобчика»
V. Вивчення нового матеріалу
Вчитель.
Інші ж пернаті переселяються ближче до житла людини, де їм легше знайти поживу і залишаються жити в рідних краях. А деякі прилітають до нас на зимівлю, сподіваючись на людську увагу і підтримку. Цих птахів ми називаємо зимуючими. Слайд 4 ( Картинки зимуючих птахів)
1.1.Дидактична гра «Хто куди летить?»
- Розкладіть малюнки пташок на дві групи: перелітні та зимуючі.
Вчитель.
1.2.Метод «Дебати»
- Як ви гадаєте, що страшніше для птахів голод чи холод? Обговоріть проблему в групах.
1.3 .Метод «Голосування»
- Українські поети та письменники склали багато творів про життя птахів взимку. З одним із творів ми сьогодні познайомимося.
Це оповідання Олександра Копиленка « Їдальня для птахів»
1.4Первинне сприймання твору.
Читання вчителем повністю «Їдальня для птахів» О. Копиленко (оповідання)
1.5 .Словникова робота.
1.6.Читання дітьми «Бджілкою»
1.7 Зорова гімнастика – виконання вправ для очей за олівцем (пташки на прищепках прикріплені до олівців).
1.8. Читання « Ланцюжком»
1.9.Запитання за змістом оповідання.
1. Сподобався вам цей художній твір?
2. Чому хлопці заздрили Василеві?
3. Як хлопчик піклувався про синичку?
4. Чому Микола і Василь вирішили виготовити годівничку?
5. Розкажіть, як друзі виготовляли годівничку?
6. Що хлопці написали на дощечках годівнички?
7. Куди почепили Миколка і Василь їдальню для птахів?
8. Які пташки прилетіли до годівнички? Що вони і як їли, зокрема, синичка?
VI. Закріплення систематизація та узагальнення нових знань і умінь.
1.1.Читання із зупинками
( Діти читають поданий текст. За умовним сигналом учителя зупиняються, піднімають очі від тексту. За наступним сигналом знаходять місце, де закінчили роботу, продовжують)
1.2. Робота з деформованим текстом.
Взимку, бувають, голодними, Пташки;
годівницю, я, зробив;
зернят, різних, насипав, туди;
дуже, пташки, раді, були;
VII. Підведення підсумків інтегрованого уроку.
1.1.Опитування учнів.
- Про що ми говорили сьогодні на уроці?
- Які птахи зимують у наших краях?
- Як їм потрібно допомагати?
Вчитель.
1.2.Самооцінювання учнів.
1.3.Оцінювання вчителем.
VII.Домашнє завдання.
Змайструвати вдома годівнички, розвішати їх в своїх садах і не забувайте постійно підсипати до годівнички корм. Пташки хоч і не можуть розмовляти з вами, але вони будуть дуже вдячні за поміч зі сторони людей.
Читати оповідання в особах.
Список використаних джерел:
1. vseosvita.ua/library/plan-konspekt-na-temu-zi
2.naurok.com.ua/konspekt-keys-uroku-dlya-uchniv-2-kl...hiv-vzimku-8567.html31% 3.Природознавство 2 клас : Л.П. Правдюк, В.В.Кудря, О.А.Чумак 2 семестр ( за підручником Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак)