Інтегрований урок математики, природознавства, трудового навчання у 1 класі "Тема: Складання задач за малюнками. Многокутники. Обчислення виразів."

Про матеріал

Доброго дня, шановні колеги! Пропоную урок з використанням інноваціних методів, таких як: Мапа думок та Ротація по станціях. Маю надію,що Ви використаєте його у своїй роботі!

Перегляд файлу

Тема: Складання задач за малюнками.

Многокутники. Обчислення виразів.

Інтегрований урок математики, природознавства, трудового навчання.

 Мета: формувати вміння вчитися, складати задачі на знаходження суми та різниці за малюнками, порівнювати числа, розпізнавати многокутники серед геометричних фігур, розвивати обчислювальні навички та навички каліграфічного письма, спонукати цілісно сприймати навколишній світ, передавати його у творчості, виховувати бажання берегти природу, допомагати зимуючим птахам.

Хід уроку

І. Організаційний етап

1. Привітання

Станьте, діти, всі гарненько,

Усміхніться привітненько.

Тихо за парти сідаймо,

Дружно урок починаймо.

  • Підніміть сигнальну картку, та покажіть з яким настроєм ви починаєте урок

 2. Психологічна настанова

  •                     Я прийшов на урок для чого? …(Учитися).
  •                     Треба бути яким? …(Спокійним).
  •                     Зі мною хто? …(Мої друзі).
  •                     Вони мене що? …(Поважають).
  •                     Мені це як? …(Приємно).
  •                     Я готовий до чого? …(До успішної роботи).

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів

- Перш ніж перейдемо до основної роботи, нам необхідно трошки розігрітися та активізувати свої знання. Пропоную уважно послухати та вирішити веселі віршовані задачію

1.Веселі віршовані задачі.

 

Ведмідь на пасіку забрів.

Поласувать медку схотів.

Його вжалило дві бджоли,

А потім ще вкусило три,

А потім ще чотири.

Ви бджілок полічили?

 

Півень, песик і три курки

На подвір’ї  грались в жмурки.

Півник вилетів на хату,

Курочки сховались в м’яту.

А собачка:»Гав – гав – гав».

Хто їх всіх порахував?

 

У квочки багато курчаток.

Давайте разом рахувати:

Двоє біленьких, троє чорненьких,

П’ятеро зозулястих.

Скільки всіх пухнастих ?

 

3 .Каліграфічна хвилинка .

  • Продовжуємо працювати. Приготуйтеся до каліграфічної хвилинки.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно

До роботи я берусь.

 

Прошу написати каліграфічно рядок числа 10

 

4. Математичний диктант.

1)записати суму чисел 2 і 6; 3 і 7;

2)записати різницю чисел 8 і 4; 9 і 3;

3) 7 збільшити на 2 ;

4) 7 зменшити на 2;

 

 

5. Порівняти числа «Математичне лото»

(Робота біля дошки)

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Попереду ще багато цікавої роботи. Ми будемо складати задачі за малюнками, згадаємо що таке многокутники, а також старанно попрацюємо в групах.

Іv. Сприйняття й усвідомлення навчального матеріалу

Завдання 1. Складання задач на додавання за малюнками.

- Діти, давайте згадаємо, як називаються числа при додаванні.

-

 Малюнок 1.

Скільки грибочків наколов їжачок? Скільки грибів ще на галявині? Скільки всього грибів на малюнку? Складемо та розв`яжемо задачу.

– Для чого їжачок наколов гриби на голочки? (Відповіді дітей)

- А що їдять їжаки?( Відповіді дітей)

- Грибів, яблук, груш їжаки не їдять. Вони так чистять колючки від бліх і кліщів.

Малюнок 2.

- Скільки пташок у годівничці? А на гілочці? Скільки разом пташок? Складемо та розв`яжемо задачу.

- Яка пора року зображена?

- Куди прилетіли пташки?

- Чи всі птахи залишаються зимувати?

- Для чого роблять годівнички?

- Чому влітку ми не підгодовуємо птахів, а взимку потрібно підгодовувати?

Малюнок 3.

-  Скільки бананів тримає мавпочка? А скільки ще треба їй зібрати? То скільки разом бананів? Складемо та розв`яжемо задачу.

- Чи живуть в природі України мавпи?

- А де вони живуть?

- А де ми можемо побачити мавп?

Завдання 2.

- Аналогічно складаємо задачі на віднімання.

Малюнок 1.

- Скільки всього квітів росте на галявині? (9) Скільки квіточок зламали? (3)Скільки залишилося неушкодженми? Складемо та розв`яжемо задачу.

- Квіти це жива чи нежива природа?

- А чи можна ламати квіти та взагалі рослини?

- А що треба робити з ними? (берегти, охороняти природу)

Малюнок 2.

- Скільки всього було яєць? (9) Скільки розбилося? (1) Скільки яєць залишилось цілими? (8) Складемо та розв`яжемо задачу.

- Хто може сказати, звідки беруться яєчка?

- А хто з них може з`явитися?

Малюнок 3.

- Скільки всього було цукерок? (9) Скільки цукерок з’їли? (4) Скільки залишилося? (5) Складемо та розв`яжемо задачу.

- Цукерки це корисна їжа?

- А що може статися, якщо їсти багато солодощів?

- Чудово! Ви гарно впоралися з цими завданнями! І прийшов час відпочити.

Фізкультхвилинка.

Завлання 3.

- Які геометричні фігури ви бачите на малюнках? Чому вони так називаються?

(Відповіді дітей)

- За якою ознакою вони об'єднані в групи? (Відповіді дітей)

- А чому називаємо шестикутник, восьмикутник?

- Шестикутник має 6 кутів, 6 вершин, 6 сторін.У восьмикутника – 8 кутів, 8 вершин, 8 сторін.

- У цих фігур багато кутів чи мало?

- Як одним словом можна назвати ці фігури? (Многокутники).

Завдання 3.

Вправа «Ротація по станціях»

- Тепер ваші парти перетворюються на станціїї. Завдання на всих станціях різне. І кожна група повинна відвідати кожну станцію по черзі. На станції Геометричній ви будете виготовляти макет годівнички за допомогою за допомогою пластиліна і деревяних шпажок  зі мною. На станції Обчислювальній- самостійно обчислювати вирази у математичній грі. На станції Дослідницькій дізнаєтеся, скільки трикутників та чотирикутників заховалося на малюнку?

(діти переміщуються по станціях по сигналу вчителя)

V. Підсумок уроку.

1. Мапа думок.

- Напишіть на кольорових геометрчних фігурах свої думки про урок і приклейте до нашої Мапи думок.

2. Релаксація.

- На початку уроку ви показували мені картку зі своїм настроєм. Подивимося, чи змінився він. Покажіть за допомогою смайликів, з яким настроєм ві закінчуєте урок?

- Ви були супер, молодці. Дякую вам за урок. Ви працювали старанно, активно.

 

doc
Додано
15 березня 2018
Переглядів
852
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку