Інтегрований урок " Моя родина"

Про матеріал
Закріпити знання дітей про членів родини і їхні сімейні обов'язки; вчити учнів складати зв’язну розповідь про родину та родинні обов'язки;закріплювати вміння ділити слова на склади,виділяти приголосні та голосні звуки в словах;розвивати дрібну моторику рук;виховувати наполегливість під час виконання завдань,повагу до старших, бажання допомагати рідним; бажання конструювати .
Перегляд файлу

Інтегрований урок у 1 класі «Моя родина» (Я досліджую    світ,читання,

мистецтво,дизайн і технології)

 Тема:Моя родина

 Мета:  закріпити знання  дітей про членів родини і їхні сімейні обов'язки; вчити учнів складати зв’язну розповідь про родину та родинні обов'язки;закріплювати вміння ділити слова на склади,виділяти приголосні та голосні звуки в словах;розвивати дрібну моторику рук;виховувати наполегливість під час виконання завдань,повагу до старших, бажання допомагати рідним; бажання конструювати .

Обладнання: фото родини дітей, малюнки дітей «Моя сім'я» , телевізор для перегляду  мультфільму, проведення музичної хвилинки та  вивчення пісеньки про сім'ю,  зображення сонечка,слова-промінчики,конструктор, ілюстрації до теми.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Наше коло мов сім'я.

Друзі ми:і ти, і я.

Добрий день сусіду зліва!

Добрий день сусіду справа!

Добрий день усім!

Ми - одна сім'я.

Наше коло мов сім'я.

Друзі ми:і ти, і я.

Обніми того, хто зліва

  Обніми того,хто справа

  Ми – одна сім'я.

  Наше коло мов сім'я.

  Друзі ми:і ти, і я.

  Руку дай тому, хто зліва

  Руку дай тому, хто справа

  Ми-одна сім'я.

Дійсно, ми одна сім'я. Разом ми навчаємося, граємося, відпочиваємо. Так давайте сьогодні ми ще раз  доведемо, що ми одна родина.

 Девіз уроку (оголошують учні)

На уроці не дрімати,лінощам волі не давати,плідно працювати.

Тож часу не гаймо і урок наш починаймо.

ІІ. Новини дня

Моїм помічником на уроці буде Ульяна . Вона розкаже нам новини дня

— Який сьогодні день?

— Яке число і місяць?

— Який стан неба?

— Яка пора року?

Вчитель: Діти,з яким  настроєм ви прийшли на урок?(Діти показують свій настрій сонечками)

Подивіться на мене, усміхніться усі. Всі готові до роботи? Всі бадьорі? Молодці!

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 1. Вправа «Хто це?»(робота над загадками)

Вчитель: Розпочнемо наш урок з вправи «Хто це?»

 Уважно послухайте вірш - загадку та в кінці добавте правильну відповідь

1. Пестить, ніжить і голубить                   2. Сильний, добрий, справедливий.

Розуміє, дуже любить.                                   Біля нього ми щасливі.

Я до неї пригорнуся,                                      Знає, вміє він багато,

Бо вона моя ... (матуся)                                  Гордимось, бо це наш ... (тато)

3. Ніжна, лагідна. рідненька,                      4. Він ще мало літ прожив,

Добра, мила і старенька                                На повагу заслужив.

Я ніколи не журюся,                                      Для матусі - він татусь,

Бо у мене є ... (бабуся)                                   А для мене, він - ... (дідусь)

5. Хитрі очі, дві косички,                             6. З ним ніколи не сварюся,

У веснянках ніс та щічки.                              Іграшками поділюся.

Непосида невеличка                                       Буду з ним дружити, грати

Називається ... (сестричка)                            Познайомтесь, це мій ... (братик)

2. Бесіда. Розв’язання проблеми

Вчитель: Діти, у відгадках вами були названі слова, які я розмістила на дошці.

Давайте прочитаємо і подумаємо, як назвати цих людей одним словом?

(відповіді учнів)

Вчитель: Так, це – сім’я. А кого ж не вистачає у сім’ї, яку ми з вами щойно

створили? Яке слово маємо записати у червоний овал?

(відповідь дітей)

МАМА ТАТО БАБУСЯ

ДІДУСЬ БРАТИК СЕСТРИЧКА

(Один з учнів дописує в овал слово Я).

 

І V Оголошення теми та завдань уроку

Учитель: Думаю, ви здогадались, про кого сьогодні піде розмова.

(відповіді учнів: про сімʼю, про родину)

Вчитель: Тема нашого уроку: «Моя родина».

 Сьогодні на уроці ми будемо говорити про родину , дізнаємось , яке  значення має сімʼя для кожного з нас, поговоримо про  основні обов’язки в сім'ї;як треба ставитись до старших; з’ясуємо, що кожен з нас може зробити для того, щоб члени нашої сім’ї були щасливі і здорові.

V. Засвоєння нового матеріалу

1.Ознайомлення із сім'єю героя вірша В. Гринька(виразно читають учні)

  • Послухайте уважно віршик.

Моя сім'я
Мама, тато, дід, бабуся

назву, не помилюся.

Старший братик і сестричка

В нас сімейка невеличка.

Не спиняйте, бо зіб’юся:

Мама, тато, дід, бабуся...

Старший брат, сестра і я

Отака у нас сім’я.

Запитання для обговорення.

-Полічить, скільки осіб у цій родині? (сім)

- Полічіть скільки людей у вашій родині і покладіть на парту відповідну кількість цеглинок з конструктора.

2.Вправа «Творча майстерня»(робота у групах)

  • Із поданих  букв скласти слова на тему «Родина»

Букви І група: м а м а, н и с

ІІ група : т о т а,б б а а

ІІІ група: д д і, д а н ь к о.

  • Знайти «зайве слово»:дідусь,бабуся,тато,мама,братик,котик.
  • Скільки складів у слові тато,син,бабуся?(показати кількість складів цеглинками)
  • Показати  цеглинками кількість букв у словах мама,дідусь.

3.Вправа «Знайомство»(розповіді учнів за фотографіями)

 - На урок ви сьогодні принесли фотографії своїх батьків. Спробуйте розказати про свою родину . Допоможе нам у цьому анкета, яку ви заповнили разом з батьками.

Моя сім'я

Наша сім'я складається із 4 осіб. Ім'я моєї мами - Олена. Ім'я мого тата -Сергій. Ім'я братика - Олег, а ім'я сестрички - Оленка. Наше прізвище…. Разом ми - веселі, щасливі,здорові.

- Діти, про кого ви розповідали?

-А що таке сім'я?

4.Виразне читання вірша

Н. Чемерис «Що таке сім’я?»

Розкажу вам, друзі, я,

Що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаємо

І пісні про це співаємо.

Люба матінко моя —

 Як пишаюсь нею я!

 В неї рукі золотії.

Серцем кожного зігріє.

 Тато сильний і завзятий —

Він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

 Бо для всього хист він має.

Дід і бабця – у пошані,

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять.

 І як пташенят голублять.

Є у мене ще й брати —

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло всіх сім «я»

 Знайте, це моя сім’я.

  • 5..Відтворення прислів’я та пояснення його змісту.
  • - Складіть прислів’я відповідно нумерації і поясніть,як ви його розумієте.
  •  2      3       1         5      4                   6
  •  в     світі  Нема  як    дорожчого   родина
  • (Нема в світі дорожчого, як родина.)
  • - Діти, так чому  нема в світі дорожчого, ніж родина?
  • -А пояснить нам Вікторія, яка прочитає вам вірш
  • Найбільший скарб людини»

Моя сім'я і дорога родина -

Це тато, мама,бабця і дідусь,

сестричка, братик і любов єдина,

і я у них також любити вчусь.

Мені тут тепло, затишно і тихо,

надійно, світло,радісно завжди.

Мене в родині оминає лихо,

з усім на світі я біжу сюди.

Чи радість світла в серденьку буяє,

чи сльози гіркі ллються із очей

я йду в родину,я ж бо добре знаю,

як люблять у моїй сім'ї дітей.

6.Звучить пісня «Моя Родина»(сл.Ірини Лунь)

-        Що таке сім’я?

Висновок: Сімʼя - це найдорожчі люди, що тебе оточують.

Сім’я – це, звичайно, мама і тато, сестра і брат, бабуся і дідусь. Сім’я – це група людей, яка складається із чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом під одним дахом.

7.Складання розповіді про вихідні дні родини .

Розгляньте малюнок. Як проводять вихідні дні родини,зображені на малюнку?

  • Як би ви хотіли провести вихідний день зі своїми рідними?

8.Вправа-гра «Щаслива родина».

Вчитель: У кожного з вас на парті є сонечко без промінчиків. Я буду називати ознаки сімʼї. Якщо на вашу думку це ознаки щасливої родини, то ви малюєте промінчик.

- Допомагають один одному.

- Піклуються про менших.

- Не прибирають у будинку.

- Вітають зі святами.

- Вимагають купити собі іграшку.

- Шанують старших.

- Разом відпочивають.

- Кожен день сваряться.

- Розповідають один одному новини.

- Кожен живе у різній хаті.

- Разом дбають про своє господарство.

- Люблять один одного.

Вчитель: Молодці, гарні вийшли сонечка! Полічіть скільки промінчиків ви домалювали?

(відповіді дітей - 8 промінчиків)

Вчитель: Як почуваються дорослі і діти у такій сім’ї?

(відповіді учнів: радісними, щасливими)

Вчитель: Отже ви правильно розумієте що таке щаслива родина.

Подаруйте ваші сонечка своїм рідним.

- Ви молодці ! Щоб родина була дружною потрібно допомагати і підтримувати один одного .

9.Вправа «Продовж речення»

- Подивіться,що з'явилось на дошщі?(Сонечко)

Воно задоволене вашою роботою,але буде вам ще вдячним за те,що ви виконаєте його прохання і зробите його промінці довшими і кращими.

Для цього вам треба продовжити речення

Моя сім'я (яка?)…

 (Діти читають на промінчиках слова, які характеризують її сімю і приклеюють промінчики до сонечка)

Слова-характеристики (на карточках-промінчиках)

ДОБРА  ЩИРА  ВЕСЕЛА  ГАРНА  АКТИВНА

СПОКІЙНА  ЩЕДРА  ПРАЦЬОВИТА  ВЕЛИКА

УВАЖНА  МИСТЕЦЬКА  МІЦНА  ЧУЙНА

АКУРАТНА  ТУРБОТЛИВА  ДРУЖНА  СПОРТИВНА

-То яка у вас сім'я?

-На що схожа?

- А що робить сонечко?

Сім'я,мов сонечко,зігріває кожну дитину від народження і до кінця життя..

Сонечко наше ожило  і всміхнулось нам.

- Давайте і ми відпочинемо  і посміхнемося.

Фізкультхвилинка «Посміхнись»

10.Читання і обговорення оповідання В.Осеєвої

- Поміркуйте, чи справедливе рішення ухвалив тато Левка?

-Розкажи за ілюстраціями, які обов’язки можуть виконувати діти в родині.

- Розкажіть, як ви допомагаєте рідним?

11.Повідомлення вчителя

- А ви знаєте, що існує День Родини? Відзначають його влітку, 8 липня. Символом родини є польова квітка з білими, ніжними пелюстками.

- Як називається ця квітка?

Загадка

….білолиця

Під сонечком сміється.

Метелик за метеликом

Над квітонькою в'ється.

Поважний Равлик в гості

Щотижня приповзає.

Він цю подружку

З початку літа знає.

-Що ж це за квітка, що ж це за подружка?(Ромашка)

- А чи знаєте ви, де записано, що кожна дитина має право на сім'ю?(В Конституції України)

12.Малювання ромашки  - символу родини.

13. Виконання  пісні «Родина»(муз. і сл.Наталії Май)

 

14.Виставка малюнків «Моя сім’я»

 15.Перегляд мультфільму «Моя сім'я-Божий дар».

- Чому таку назву має мультфільм?

- Кого треба слухатися і поважати?

15.СимволиУкраїни,наші обереги,родовідна пам'ять

- Діти, коли ви зайшли до класу,що ви помітили цікавого?

- Батькова хата, мамина пісня, дідусева казка, бабусина вишиванка,батькова криниця-усе це родовідна пам'ять, символи України, наші обереги.

Ми всі український народ, який складається з родин-великих і малих,дружніх і працьовитих. Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і наша школа, і весь український народ. Родина до родини-народ .А щоб нашому українському роду не було переводу,потрібно берегти його, шанувати.

Я сподіваюсь, що наша розмова допоможе вам придивитись уважніше до кожного члена вашої родини, зрозуміти, хто піклується про вас; скільки батькам доводиться працювати для того, щоб всім у родині було добре,кого треба  шанувати і любити,для чого зберігати свій рід.

Але не забувайте,щоб сім'я була щаслива, багато залежить й від вас. 

Підсумок уроку

1. Моя сімʼя - це ...

2. До моєї родини входить ...

3. Тато і мама для мене -най ....

4. Я люблю свою бабусю за ...

5. Я звертаюсь до своїх рідних за...

6. Я бажаю своїм рідним…

Хай наш незвичний сімейний урок

Для вас усіх буде, як свято.

Нехай всі родини, як ніжний вінок,

Щастям барвистим будуть багаті.

На цьому наш урок завершено і я сподіваюсь, що ви завжди будете шанувати своїх батьків, любити їх, прислухатися до їхніх порад, адже батьки ніколи не побажають зла своїм дітям.

 

 

 

 

 

 

Завантаження...
docx
Додано
4 лютого 2020
Переглядів
963
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку