Дата ___/____/____Клас 9 Прізвище вчителя Загрійчук Н.В., Скакун О.Б.
Урок 5
Тема: Ферменти, їх роль у клітині.
Цілі: формувати компетентносі :
ключові: вміння вчитися, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;
загальнокультурні: дотримуватися норм мовленнєвої культури;
здоров’язбережувальні: виховувати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;
предметні: дати поняття про ферменти, їх властивості, елементарну будову, розкрити біологічну роль ферментів, вплив різних чинників на діяльність ферментів.
Обладнання: підручник, зошит, картки, інтернет ресурси, пробірки, піпетки, варена та сира картопля, шматочки сирого та вареного м’яса, 3% -й розчин гідроген пероксиду.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Орієнтація. Мотивації діяльності.
Психологічна вправа «Комплімент»
ІІ. Цілепокладання.
1.Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
2.Визначення очікуваних результатів.
3.Мотивація навчальної діяльності.
У чоловіка було три сини та сімнадцять верблюдів. Після смерті він заповів старшому синові половину верблюдів, середньому – третю частину, а найменшому – залишок верблюдів. Сини не змогли поділити ці верблюди. Діло дійшло до бійки. Одного разу повз них йшов подорожній який мав одного верблюда. Він пожалів братів і вирішив їм допомогти.
Як саме міг допомогти чоловік братам?
До сімнадцяти верблюдів він додав свого верблюда. Отже верблюдів стало вісімнадцять. Старшому синові належить половина. Отже, дев’ять верблюдів, середньому – третя частина, отже шість верблюдів, найменшому – два верблюди.
Для чого був потрібен верблюд подорожуючого? Який зв’язок має ця притча з темою нашого уроку ви дізнаєтеся протягом уроку?
ІІІ. Цілереалізація.
1. Актуалізація і корекція опорних знань.
- Яку функцію виконують каталізатори під час хімічних реакцій?
-Як пов’язаний верблюд подорожуючого з каталізаторами?
-Як називають каталізатори, що змінюють швидкість хімічних реакцій в організмах?
2. Сприйняття і первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і співвідношень в об’єктах вивчення.
1). Перегляд відео та обговорення. https://www.youtube.com/watch?v=Ye4xycMj6-Y
2). Робота у групах. Змоделювати з підручних матеріалів дію ферменту на субстрат та презентувати роботу.
3). Лабораторний дослід «Властивості ферментів»
3. Узагальнення й систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до життєвих.
1). Робота у парах. Складання таблиці «Практичне використання ферментів» з мережею Інтернет.
Галузь |
Фермент |
Застосування |
|
Харчова промисловість |
Амілаза |
Для розщеплення крохмалю до глюкози у процесі випікання хліба. |
|
Пепсин, трипсин |
Для виробництва «готових» каш, продуктів дитячого харчування |
||
Ренін |
Для виробництва сиру |
||
Фармацевтична промисловість |
Папаїн |
Для видалення зубного нальоту в складу зубних паст |
|
Колагенази |
Для очищення ран від опіків, обморожень у складі мазей |
||
Легка промисловість |
Пептигідролизи |
Для розм’якшення шкір і видалення з них шерсті |
|
Хімічна промисловість |
Бактеріальні протеази |
Для прання білизни з допомогою біопорошків з ферментними добавками |
|
Сільське господарство |
Целюлаза |
Кормовий фермент для збільшення поживної цінності кормів |
|
Генна інженерія |
Лігази, рестриктази |
Для розрізання і зшивання молекул ДНК з метою видозміни їх спадкової інформації |
|
Косметична промисловість |
Калагенази |
Для омолоджування шкіри в складі кремів і масок |
|
2) Фермент слини уреаза каталізує розщеплення 30 000 молекул сечовини (NH2)2CO за секунду. Розрахуйте скільки часу знадобиться одному ферменту, щоб розщепити 1 моль(60 г) сечовини. (3)
4. Повідомлення домашнього завдання.
Опрацювати § 10 у підручнику; (Соболь В.І. Біологія, 9 клас, 2017 рік).
*Творче завдання : Чому в українців їжа з великою кількістю приправ та спецій порушує функцію травних ферментів?.
IV. Рефлексивно-оцінінюючий.
1. Підведення підсумків уроку.
«Біологічний батл» (учні за 1 хв пишуть на дошці біологічні терміни по темі, потім міняються місцями і складають зв’язну розповідь )
2. Рефлексія.
3. Цінування, оцінювання.
Список використаних джерел :
1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів
БІОЛОГІЯ 6–9 класи
Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
2. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів ХІМІЯ 7-9 класи
Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804
3. Попель П.П., Крикля Л. С. Хімія: підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ П.П. Попель, Л.С. Крикля. - Київ: ВЦ “Академія”, 2017. - 240 с.: іл.
4. Соболь В.І. Біологія: підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів / В.І. Соболь – К.-П.: Абетка, 2015. – 287 с.
5. Книга класного вчителя біології. 9/ Г.А. Носов., Р.В. Шаламов. - Х.: Соняшник, 2017. - 144 с.
6. Інтернет- ресурси: https://www.youtube.com/watch?v=Ye4xycMj6-Y
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ДОДАТОК
Галузь |
Фермент |
Застосування |
|
|
Амілаза |
Для розщеплення крохмалю до глюкози у процесі випікання хліба. |
|
Пепсин, трипсин |
Для виробництва «готових» каш, продуктів дитячого харчування |
||
Ренін |
Для виробництва сиру |
||
|
Папаїн |
Для видалення зубного нальоту в складу зубних паст |
|
Колагенази |
Для очищення ран від опіків, обморожень у складі мазей |
||
|
Пептигідролизи |
Для розм’якшення шкір і видалення з них шерсті |
|
|
Бактеріальні протеази |
Для прання білизни з допомогою біопорошків з ферментними добавками |
|
|
Целюлаза |
Кормовий фермент для збільшення поживної цінності кормів |
|
|
Лігази, рестриктази |
Для розрізання і зшивання молекул ДНК з метою видозміни їх спадкової інформації |
|
|
Калагенази |
Для омолоджування шкіри в складі кремів і масок |
|