Інтегрований урок на тему "Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума оди¬ниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам.Чорний шлях.

Про матеріал
Розробка інтегрованого уроку у 3 класі НУШ з математики та літературного читання за програмою О.Я.Савченко
Перегляд файлу

 

Інтегрований урок

у 3 класі

МАТЕМАТИКА. ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

ТЕМА:   Математика. Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума оди­ниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

               Літературне читання. Чорний шлях. Уривок з повісті «Тарасові шляхи»     Мета:

Математика: формувати компетентності:

ключові : вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;

соціальні - брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; загальнокультурні - дотримуватися норм мовленнєвої культури, здоров'язбережувальні - раціонально планувати час,

 предметні: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десят­кам; вдосконалювати вміння додавати і віднімати іменовані числа; роз­вивати логічне мислення, увагу,  виховувати охайність, самостійність у роботі, акуратність, бажання вчитися.

Читання: навчальна: поглиблювати знання учнів про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка; ознайомити учнів з деякими відомостями про раннє дитинство українського поета і художника;, відтворювати послідовність подій твору; характеризувати головного героя;

розвивальна: розвивати читацькі вміння і навички, уміння уважно слухати, розуміти прослухане, вміння висловлювати власну думку, робити висновки; збагачувати словниковий запас учнів; формувати соціальну компетентність школярів;

виховна: виховувати гордість за духовну спадщину українського народу, любов і повагу до художника і поета Т.Г. Шевченка. Виховувати наполегливість, цілеспрямованість, рішучість.

     Тип уроку: урок відкриття нових знань

     Вид уроку: інтегрований урок

  Форми навчання: робота в групах, парах, фронтальна робота, диференційована робота, індивідуальна по карточках, самостійна робота, творча.

   Використані технології: ігрові технології, методи наочного навчання, щоденні 3,інтерактивні технології.

   Обладнання : інтерактивна дошка, матеріали усних обчислень,інтерактивна гра Розумники(Edugames) , картки для індивідуальної ро­боти.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

Сіли рівно, підтягнулись

Один одному всміхнулись.

Сьогодні в нас урок незвичний

А літературно_ математичний.

Пропоную активно працювати

Кольорові  нушики заробляти

     Визначення настрою на початку уроку ( за допомогою смайликів)

ІІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Усний рахунок

Розташуйте числа у порядку зростання і прочитаєте слова.

120, 250,340,510,580,   600, 630,770,790,860, 880, 930,950

Т       а      р     а     с         Ш      е   в     ч    е      н       к    о

2.Крісло автора

-Пригадаєм,що ми знаємо про Т.Шевченка?

(дитина сідає в крісло автора і розповідає під музичний супровід)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.  Оголошення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми не тільки навчимося додавати трицифрові числа у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десят­кам,але й прочитаємо уривок з повісті «Тарасові шляхи»

 

2. Очікування «Лист самооцінювання»

- У вас на партах є лист самооцінювання .Поставте позначку,як ви оцінюєте свої знання на початок уроку.

ІІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пояснення нового матеріалу

Розумники Частина 4,завдання 5.4 (теорія)

Завдання 5.4. Теорія

Розглянь вираз.

Запам'ятай! Якщо при додаванні одиниць дістаємо десяток, то у стовпчику під одиницями пишемо нуль, а отриманий десяток запам'ятовуємо і додаємо до десятків.

 

 

ІV. Фізкультхвилинка під музичний супровід « Тече вода з-під явора…»

 

V . РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.Інтерактивні вправи.Гра «Розумники» 5.5

А)Завдання 5.5.

Виконай обчислення письмово, розташовуючи доданки, дотримуючись послідовності, заданої у виразах. І потяг метро поїде.

(2 сцени)

 

Б)Завдання 5.6.

Склади короткий запис та розв’яжи задачу, виконуючи обчислення письмово.

(2 сцени)

 

2. Щоденні 3

  • Математика з другом

            № 259

  • Математика самостійно

5м80см +20см= … м

6м7дм+3 дм=  …м

8ц 40кг +60 кг=… ц

4см 3мм+7 мм=…

       2 грн. 80 коп. + 20 коп=

  • Математика письмово

 265         744         578         462        289           675            529         216         118       543

+ 215    261         1 12        +347      + 301        +132          +401      +392        +452      327

Ч     О Р        Н         И   Й           Ш    Л         Я Х

VІ. Опрацювання тексту «Чорний шлях»

  1. Словникова робота
  •               

2.Читання твору учнями.

3.Аналіз прочитаного твору

-Хто головний герой твору?(Малий Тарас)

-Що ви дізналися про родину Тараса з уривку?

(Тато і мама цілий день працювали на панщині, а вдома поралась Катруся, в родині 5 дітей)

Де відбуваються події, описані Оксаною Іваненко?

В околицях села Кирилівка , де жила родина Шевченка.

4.Продовжіть речення

Дивно,що й на небі…

Глянуть на зорі-

Цим шляхом..

А того він…

Ростуть як бурян..

Катруся,дарма що не величка

5.Розігрування в парах діалогу Тараса і діда

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  1. Самооцінка учнів

Лист самооцінювання на кінець уроку

Поставте позначку,як ви оцінюєте свої знання на кінець уроку.

2.Оцінювання вчителем

Кольорове оцінювання(нушики)

VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ( диференційоване)

 Математика:№265,266

Читання:  с.108-109. Прочитати уривок мовчки,стисло переказати уривок за планом

1.Бесіда діда і Тараса.

2.Схованка  Тараса.

3.Зустріч хлопчика з чумаками.

4.Що дізнався Тарас про Чорний шлях.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 березня 2022
Переглядів
470
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку