Інтегрований урок: навчання грамоти (читання ,письмо), дизайн і технології.
Тема. Читання. «Закріплення звукового значення букви Т («те»)».
Письмо. «Письмо рядкової букви Т(«те»), складів, слів з нею».
Дизайн і технології. «Ліплення букви Т».
Мета: ознайомити учнів з літерою “Т”, її назвою та звуковим значенням; формувати навички читання слів з літерою “Т”, уміння робити звуко-буквенний аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів ,навчити учнів писати велику букву Т(«те»).
Тип уроку: інтегрований.
Обладнання: предметні малюнки, каса букв, звукові моделі, мультимедійний супровід уроку, підручник, ляльковий театр, робочий зошит, пластилін.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина
– Діти, я рада вас вітати на нашому інтегрованому уроці читання,письма та дизайну і технологій. Сьогодні у нас особливий урок – до нас завітали гості. А гостям завжди ми раді. Давайте з ними привітаємось.
Діти:
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
І запрошуємо ласкаво
На урок у перший клас.
Всі почули ви дзвінок -
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку готувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Наш девіз - усе узнати,
Вміти добре працювати.
Тож рушаймо в добру путь -
Хай знання із нами йдуть!
-З яким настроєм починаємо урок ? Посміхнулися і подарували одне одному гарний настрій!
– Ну, а тепер гра «Мікрофон».
-Яким має бути урок?
-Якими ми будемо на уроці?
-Отже, якщо ви будете такими, як ви говорили, ми разом проведемо цікавий, творчий, продуктивний урок.
ІІ. Актуалізація знань учнів. Мотивація.
1.Артикуляційні вправи.
2.Дихальні вправи.
Уявіть, що у вас на долонькі пїр’їнка здуйте її. Вдихаємо - носом, видих-ротиком.
Уявіть, що ваш язичок це-зубна щітка, чистимо зубки.
ІІ.Повторення вивченого на попередньому уроці.
1.Гра «Що зайве?» (предметні малюнки на дошці,зайва зі звуком Т).
-На яке питання відповідають ці предмети? (Що?).
2.З якою буквою познайомились на минулому році?
ВІДЕОРОЛИК
-Який звук вона позначає?
-Назвіть слова які починаються на звук Т?
3.Повторення вивченого вірша.
Тук-тук-тук, ток-ток-ток-
Вибиває молоток.
Ним ви цвяхи заб'єте,
Схожий він на букву «те».
4.Гра «Де знаходиться звук Т»(на початку, посередині, вкінці)?
5.Розчитування за таблицею.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Дітки, сьогодні ми з вами закріплюмо букву те,та навички читання з нею.
Є друкована і рукописна.
1.Ліплення великої букви Т(те).
-У вас під партами дощечки дістаньте їх ,на нашому інтегрованому уроці ми зліпимо букву Т(«те»).
Виліпіть друковану літеру Т.
А зараз,відкрийте свої зошитки і пропишіть велику літеру Т рукописну.
-Спочатку в повітрі,на дошці:»Велика буква Т складається з трьох прямих похилих подовжених паличок,велика похила заокруглена вліво,пряма похила і велика похила заокруглюється вправо і горизонтальна лінія із заокругленням.
(Повторення вірша зошит свій я розгортаю,спинки рівні).
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-Хто працює у театрі ?( Актори, режисер, деригент, костюмер,гример).
-Для чого люди ходять до театру?
-Про які театри ви же дізналися? (Театр тіней,ляльковий театр).
-На минулому тижні до нас у школу мав приїхати ляльковий театр,але не зміг.
-Сьогодні ляльковий театр приїхав до нас зі своїми героями і зупинився у нашому класі і привезли для вас цікаві завдання, і ви також спробуєте себе у ролі акторів.
Хто такі актори?
-Давайте пригадаємо як потрібно поводити себе у театрі?
-Зараз дітки закрийте очі і порахуйте до 10.
Вам цікаво,ви хочете дізнатися хто до вас приїхав?
Відгадайте загадку:
Загадка
Я вмію чисто митися
Не водою – язичком.
І часто мені сниться
Тарілка з молочком!
(Кішка)
Молодці діти, це котик.
(З'являється котик).
-Добрий день діти!Ви молодці!Вмієте відгадувати загадки.
-Я не просто завітав до вас на урок, я приніс цікаві завдання.
Гра «Букви розсипались».
Робота в групах
-Виконавши це завдання ви дізнаєтесь ,що полюбляє їсти котик.
(Розсипались літер ,збери слова:МОЛОКО,МУКА,СИР,МАСЛО).
-Молодці діти, впорались із цим завданням.
-Хочете дізнатися хто ще до нас сьогодні завітав на урок?
-Відгадайте загадку!
Пишним хвостом славиться,
хитрункою називається.
(Лисиця).
-Так,молодці!Це лисичка!
-Добрий день,малята!Любі хлопчики,дівчата,гості!Я до вас прийшла цікаві завдання принесла!
-Лисичка принесла вам завдання в парах «Звуковий аналіз слів».
( козак,з ошит, банан, тінь).
-Дітки, ви молодці!Впорались із завданням.
-Послухайте натупну загадкуі ви дізнаєтесь ще одного персонажа який завітав до нас.
Загадка
Всіх я вчасно розбужу,
Хоч і будильник не заводжу.
(Півник).
-Ку-ка-рі-ку! Які ви дітки молодці,як гарно ви працюєте на уроці і загадки вмієте відгадувати,а чи впораєтесь із завданням яке вам приготував Я-півник.
-А завдання для вас таке: «ЗБЕРИ СКЛАДИ І УТВОРИ СЛОВО».
(прочитати слова які утворились).
-Поки наші герої відпочинуть вони здалеку приїхали заморилися ми попрацюємо у підручнику.
ІV.Робота за «Букварем»(с.88-89).
Розгорніть підручник на сторінки 88.
1.Читання слів у колонках.
2.Спостереження за багатозначністю слова котики.
3.Читання вірша.
4.Розгляд ілюстрації .Бесіда за ілюстрацією.
-Розгляньте малюнок і скажіть про кого буде вистава.
-Прочитайте назву вистави,заголовок.
5.Читання тексту вчителем.Діти слідкують.
-Яку виставу ставили діти?
-Прочитайте імена дітей які грали виставу?
-Чому всі три слова з великої літери?
-Який спільний звук у цих іменах?
-Давайте спробуємо розіграти виставу.
-Ви хочете побути в ролі артистів?
Грають.
-А ми давайте привітаємо оплесками наших артистів.
-А зараз читання для себе!!!
-Є 3-способи прочитати книжку: 1.Читай знайомі слова.
2.Читай картинки.
3.Перекажи історію.
V.Підсумок уроку.
-Яку букву вивчили на уроці?
-Який звук вона позначає?
-Що було цікавим?
-Дякую,діти вам за урок,ви молодці!
-За це ви отримуєте ось такі браслети, ви старалися були молодцями.