Інтегрований урок "Осінь"

Про матеріал
Дана розробка містить матеріали ранкової зустрічі, інтеграції різних дисциплін та вихід на творчий продукт.
Перегляд файлу

Ранкова зустріч

 

Завдання:

  1. Формувати уміння визначати сезонні зміни у живій і неживій природі.
  2. Розвивати вміння встановлювати  найпростіші взаємозв'язки в живій і неживій
    природі.
  3. Виховувати інтерес до вивчення осінніх явищ у природі.

 

1. Привітання (утворення кола, звучання тихої лагідної мелодії).

1)Вправа емоційного налаштування.

2)Вправа «рукостискання».

 

2. Обмін інформацією.

1) Слухання дітьми казки.

-  За горами високими, за лісами зеленими, в одному царстві жила-була матінка Природа. І було в неї чотири доньки. Перша донька — Зима сувора, люта та холодна. Друга — Весна молода, весела, дзвінка. Третя донька — Літо, тепла, завзята. Але найулюбленішою та найщедрішою була Осінь, яка завжди вбиралася у жовто-багряний одяг. Природа довіряла кожній доньці побути у свій час господаркою на землі.

Одного разу поглянула матінка у віконце, бачить: третя донька повертається. Каже вона: «Ось і твоя пора настала, Осінюшко». Одягнула Осінь свою найкращу сукню та пішла по землі. Де не ступала, свій слід залишала. Заглянула в ліс, озирнулася навкруги і каже: «Час братися до роботи». Стало все жовтим, багряним, таким красивим!

 

  • Що ви відчували, коли слухали казку?
  • Про кого ця розповідь?
  • Якою ви уявили Осінь? Чому?

 

2) Розгляд і аналіз ілюстрацій(робота в парах)

Діти у парах розглядають зображення .

Похожее изображениеКартинки по запросу осіньКартинки по запросу осінь

  • Які почуття викликають у вас зі зображення?
  • Що зображено на кожній ілюстрації?
  • Яким словом їх можна об’єднати? Чому?
  • То що буває восени?

 

4) Гра «Що буває  восени?»

Діти по колу передаютьм’ячик і називають, що буває восени. Відповідають реченням, що починається словами «Восени…».

 

3.Щоденні новини.

  • Яке сьогодні число? Місяць? Пора року? Погода?
  • Аналізуючи погоду, ми бачимо, що прийшла осінь?

Сьогодні ми досліджуватимемо, які зміни в природі відбуватимуться з приходом осені, і як ці зміни впливають на нас.

 

Інтегрований урок «Осінь»

 

Мета: формувати компетентність у галузі природничих наук, математичну; розвивати вміння визначати зміни в живій і неживій природі, встановлювати взаємозв`язки, розв`язувати сюжетні задачі; розвивати асоціативне мислення, уміння робити висновки;  виховувати почуття прекрасного у природі.

 

Очікувані результати:

  • називати явища в живій та неживій природі восени;
  • розпізнавати зміни в живій та неживій природі;
  • установлювати взаємозв’язок між порою року і погодою;
  • застосовувати знання про природу в навчальних і життєвих ситуаціях;
  • обирати числові дані, необхідні і достатні для відповіді на запитання;
  • планувати розв’язування сюжетної задачі;
  • розвязувати обернені задачі.
  • оцінювати з допомогою вчителя правильність розв’язку задачі;
  • відновлювати деформовані речення.

 

Хід уроку

І. Цілепокладання.

Лунає аудіозапис «Пори року» П.І.Чайковського – «Осінній настрій».

- Заплющте очі, діти! Уявіть  стежину в лісі, відчуйте себе так, ніби ви зараз там. Осінь. Повіває легенький вітерець. Шумлять дерева, куші і трави. Падають додолу золоті листочки. Які вони гарні!

 

1.Вправа  «Асоціатиний кущ»

- Що  спадає вам на думку, коли ви чуєте слово «осінь»?

C:\Users\Admin\Pictures\1409305456_1013821546.jpg

2. Вправа« Чарівні  листочки»

  • З чим часто порівнюють опале листя? (З барвистим килимом).
    Визначити, з якої  рослиниці  листки. 

(Самоперевірка:назви  написані на дошці.)

 

Дуб                   Береза                     клен            осика             липа

 

  • А тепер подивіться на листочки, які у моєму кошику, пошукайте серед них «золото» осені. Покажіть жовто-зелені, руді, мідні, лимонні, жовтогарячі, бронзові, коричневі, червоні листочки.

 

  • Але не лише опале листя вказує нам, що прийшла осінь. Є й інші ознаки, про які ми сьогодні дізнаємось.

 

ІІ. Цілереалізація.

1. Робота над ілюстраціями.

  • Подивіться на зображення і скажіть, які бувають восени хмари?

Картинки по запросу хмари восениНУШ Конспект уроку у 1 класі на тему "Осінь" | Конспект. Я досліджую світ

2. Розв`язування сюжетних задач.

- Розвяжіть задачу.

На прогулянці Дмитрик розглядав хмари . Дві із них були великими та сірими, а вісім – маленьких і білих. Останні ніби хотіли втекти від страшних дощових хмар. Скільки всього помітив хмар на небі Дмитрик?

 

  • Розвяжіть ще одну задачу.

На прогулянці Дмитрик розглядав 10 хмар- великих і маленьких. Скільки було великих дощових хмар, якщо маленьких білих, які ніби хотіли втекти, вісім?

 

  • Що спільного у двох задачах?
  • Чим вони відрізняються?
  • Отже, якщо у задачі шукане стає даним, дане – шуканим, а сюжет однаковий -  то це обернена задача.
  • Чи можна скласти ще одну обернену задачу із задачі 1?Яку?

 

2. Робота з музичним твором.

  • Послухайте твір В. Косенко «Дощик» і скажіть яку ознаку осені ви уявляли.
  • Який дощ буває восени?

 

3. Робота над віршем.

  • Послухайте вірш і скажіть про які ще  ознаки осені говорить автор.

ОСІНЬ
Щебетали птахи в лісі
На крислатому горісі.
А як сонечко схололо —
Птахи всі за видноколом
Позникали.
В лісі звірі танцювали —
Аж травичку потоптали.
А як змерзли вуха й ноги,
Звірі в нори і барлоги
Повтікали.
Поселився вітер в лісі
Серед ночі на горісі,—
І на всіх деревах віти
Почали тоді тремтіти,
Бідолахи.
Вранці клени посмутніли,
А надвечір пожовтіли,—
І злетіло в небо листя
Понад лісом золотистим,
Ніби птахи.

 

  • Як світить сонечко восени?
  • Що роблять тварини з настанням осені?
  • Чому гілля на деревах тремтять?
  • Які зміни в живій і неживій природі описані у вірші?
  • Що змінив би автор, якщо хотів би розповісти про зміни в природі взимку?

 

4. Робота з прислів’ями( робота в групах )

  • Спостерігають за погодою не лише поети, композитори та художники, а й усі люди. Вони склали прислів’я про осінь. Складіть їх, поставивши слова у правильному порядку.
  • А, весна, плодами, осінь, красна, квітами.
  • Жити, сумна, а, осінь, весело.
  • Як, дощик, й, вересніє, то, сіє.
  • Чи погоджуєтесь ви з твердженням «В осінній час сім погод у нас: сіє, віє, крутить, мутить, припікає, поливає»?
  •  

 

5. Робота з мнемотаблицями.

  • Розгляньте мнемотаблицю і складіть речення, яке відображає її зміст.

(Восени сонце ховається за хмарами)

(Восени з хмарок часто падає дощ, і люди розкривають парасольки)

(Восени в лісі виростають гриби, а в садах достигають яблука)

 

(Восени з дерев облітає листя, і тому третій місяць осені називається листопад)

 

 

 

 

 

(Восени сонечко часто ховається за хмарами. Люди розкривають парасолі.

 

 

 

 

Дме вітер, зриває з дерев листя, птахи відлітають у вирій.)

 

6.Робота з цеглинками LEGO (Робота в групах)

  • З цеглинок зробіть осінній листочок, але листочок має бути одного кольору, можливо з невеликим вкрапленням іншого кольору.

Діти отримують завдання зібрати цеглинки одного кольору при цьому вони мають рухатися по кімнаті, підходити один до одного, домовлятися, обмінюватися цеглинками.

Скільки вам вдалося зібрати цеглинок?

  • Як вам вдалося зібрати цеглинки одного кольору?
  • Що було найскладнішим? Найцікавішим? Найнесподіванішим

 

ІІІ. Рефлексія змісту навчального матеріалу

Вправа «Я не знав, тепер я знаю…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихід на творчий продукт. «Таємниці листочків»

(вирізання осінніх листочків з паперу)

 

Мета: розвивати уміння встановлювати найпростіші взаємозв'язки в живій і неживій природі; вчити техніці вирізання; розвивати моторику рук, увагу, творчість,  вміння взаємооцінювати; виховувати бажання творчо працювати.

 

Очікувані результати:

  • знати чому листся восени змінюється;
  •     організовувати  робоче місце;
    -  дотримуватися  правил внутрішнього розпорядку, безпеки праці та санітарних норм.

Хід

І. Цілепокладання.

  • Ми вже розглядали, відгадували та виготовляли осінні листочки.
  • А чому листя восени змінює свій колір?
  • Перегляньте відео «Чому восени колір листя змінюється?»
  • Що змінилося б у світі, якби  листя восени не змінювало забарвлення?
  • Ми виріжемо кольорові листочки з паперу.
  • Що можна зробити з цих листочків?

 

ІІ. Цілереалізація.

  1. Повторення правил поводження з ножицями.
  2. Пояснення вчителя техніки вирізання листочків.
  3. Самостійна робота учнів.
  4. Аналіз дитячих робіт(взаємооцінювання).

 

ІІІ. Рефлексія змісту навчальної діяльності.

Прийом «Акрослово»

О - особлива

С -  сумна

І – інтригуюча

Н – непередбачувана

Ь -

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Інкл
Додано
22 лютого 2023
Переглядів
544
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку