Інтегрований урок "Приліт птахів"

Про матеріал
Мета: Розширити знання учнів про розмаїття перелітних птахів; визначати, які зміни відбуваються у птахів з настанням весни; навчати бачити красу рідної природи, цінувати її і берегти; розвивати вміння знаходити взаємозв’язки в природі; виховувати повагу до природи, любов і дбайливе ставлення до птахів.
Перегляд файлу

Ранкова зустріч

 

Мета. Викликати бажання дізнаватися  нову інформацію про птахів; допомогти усвідомити, яку користь приносять птахи. Виховувати любов до природи, бажання оберігати птахів .

 

Завдання:

  1.                    Розвивати вміння розпізнавати осілих та перелітних птахів.
  2.                    Розкрити значення птахів.
  3.                    Виховувати бережливе ставлення до тварин.

 

1.Привітання.

Діти вітаються один з одним за допомогою вірша.

Доброго ранку! —
Ми друзям бажаєм.
- Доброго ранку! –
Батьків так вітаєм.
Доброго ранку
тобі і мені.
Щирі слова
нехай линуть рясні.

2.Щоденні новини.

  • Діти, яке сьогодні число?
  • Який місяць?
  • Яка пора року?
  • Який день тижня?
  • Яка погода?
  • Закрийте очі і уявіть, що ви зараз у лісі. Що ви уявляєте? Що чуєте? Що відчуваєте?
  • Чому вам радісно?
  • І мені радісно чути спів пташечок.

 

3. Обмін інформацією.

1)Відгадування загадок.

- А які пташечки є зараз у лісі назвемо, відгадавши загадки.

Не боїться ця пташка зими, 
Сало любить вона так, як ми. 
Жовта грудка та сивії крильця. 
Здогадалися, хто це? … (Синиця) 


Біло-чорна скрекотуха 
Забалакала нам вуха, 
Бо новини непрості 
Є у неї на хвості… 
Хто ж ця пташка білобока? 
Здогадалися? …(Сорока) 

 

По дворах стрибає, 
Крихти збирає, 
Ростом він маленький, 
Сірий, чепурненький. 
Справжній молодець! 
Хто він?...  (Горобець) 

 

Уночі гуляє, 
а в день спочиває, 
Має круглі очі, 
бачить серед ночі. 
Відгадайте, діти, хто 
Має носик-долото? 
Ним комах з кори виймає, 
Про здоров’я лісу дбає? (Сова)

 

  • Чому ми чуємо зараз в лісі лише цих птахів?
  • Які птахи відлітають?

 

2) Перегляд відео «Перелітні птахи».

 

4.Створення проблемної ситуації.

- Кажуть, що птахи наші друзі. Чи вважаєте ви так також? Чому?

- Послухайте вірш і скажіть, яке значення птахів?

Любий друже,

Маєш знати, скільки птах

Може з’їсти, поїдати

Гризунів, червів, комах.

То ж птахи із нами в спілці,

Поля й саду сторожі:

Сови, дятли, серпокрильці,

Щигли, одуди, чижі.

То ж , як стрінеш непутящих,

Що біжать поза двором

Видирати гнізда в хащах –

Ти одразу присором.

Між дорослих і малечі

Пташка бачить все навкруг.

Дружно сяде вам на плечі,

Якщо ви їй справжній друг.

Тих, у кого є кормушки,

В кого є птахи в дворі,

Не кусають того мушки

Та прокляті комарі.

Бо птахи працюють ревно,

Поїдаючи комах,

І до вечора, напевно,

В них оскома на зубах.

  • То чому птахи є важливими?
  • Тому сьогодні ми будемо зустрічати з далеких країв перелітних птахів.

 

 

Інтегрований урок « Приліт птахів» в  навчальних центрах

 

Мета. Розширити знання учнів про розмаїття перелітних птахів; визначати, які зміни відбуваються у птахів з настанням весни; навчати бачити красу рідної природи, цінувати її і берегти; розвивати вміння знаходити взаємозв’язки в природі; виховувати повагу до природи, любов і дбайливе ставлення до птахів.

 

Очікувані результати:

 

- визначати істотні ознаки птахів;

- класифікувати та розрізняти за істотними ознаками птахів;

-  відновлювати деформовані речення;

- додавати двоцифрові числа з переходом через десяток;

- розвязувати складені вирази;

- обчислювати усно зручним для себе способом;

- користуватися  даними під час розв’язування практично зорієнтованих задач.

 

Хід уроку

І. Цілепокладання.

1) Вправа „Асоціативний кущ”. 

  • Кожен із вас отримає картку, якщо слово, яке написане, нагадує вам про птахів, розмістіть його на дошці.

 

Зайві слова: зошит, телефон, лампа, двері, антена, ананас, будильник, тарілка, ложка, чайник, цукерка.

 

2) Вправа «Мозковий штурм»

  • Чим птахи відрізняються від інших тварин? (Тіло птахів вкрите пір'ям, мають крила, дзьоб)
  • Які бувають птахи?  (Осілі, кочові, перелітні)
  • Пригадайте, яких птахів називають осілими.
  • А яких птахів називають перелітними?
  • Перелітні птахи – це птахи, які на зиму відлітають у теплі краї.
  • Назвіть їх.

 

Тема уроку «Приліт птахів». Птахи повертаються із зимівель. І ось сьогодні ми цілий день будемо говорити  про перелітних птахів, ближче з ними познайомимось та будемо знаходити взаємозв’язки в природі.

 

 

ІІ. Цілереалізація.

 

1. Розповідь учителя.

Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси. Птахи – окраса парків і садів. Чи можна уявити собі весну без їх дзвінкої пісні.

 

2.Вікторина

  • Відповівши правильно на запитання ви дізнаєтесь назви перелітних птахів.

1) Які птахи навесні прилітають до нас першими? (Граки)

2) У назві якого птаха читаємо число сорок? (Сорока)

3) який птах вигодовує пташенят навіть узимку? (Шишкар)

4) У якого птаха такий міцний хвіст, що він ним підтримує тіло на дереві? (Дятел)

5) Пташенята якого птаха не знають своєї матері? (Зозулі)

6) Якого лісового птаха називають лісовим лікарем і чому? (Дятла, адже він знищує шкідників дерев.)

7) Які птахи прилітають до нас із настанням зими?

8)  Полює на комах, але не жабка. Літає, але не горобець. Назва пташки починається на звук Л, але не лебідь. Хто це? (Ластівка)

9) Стрибає, але не жабка. Має сіреньке забарвлення, але  не мишка. Має крила, але не синичка. (Горобець)

  

3.Фізкультхвилинка  

 Гра на увагу «Літає – не літає».  

Летить, летить горобець – плеснути в долоні

Летить, летить  - стілець

Летить, летить шпак – плеснути в долоні

Летить, летить - їжак

Летить, летить синиця – плеснути в долоні

Летить, летить -  лисиця.

 

4. Робота в навчальних центрах

  • Кожна група отримає завдання від пташечки, але якої ви маєте здогадатися.

Група 1 «Солов`ї»

  • Відгадайте пташку за її голосом.

Завдання від солов’я:

Допоможіть дізнатись, які птахи будуть моїми сусідами. Послухайте спів пташок і напишіть біля їх зображень як саме вони співають.

 

Група 2 «Ластівки»

  • Відгадайте пташку переставивши склади.

Тісклавик

Допоможіть дізнатись про перших вісників весни. Побудуйте речення, переставивши слова в правильному порядку.

Журавлі,  на крилах, несуть, весну, летять.

останньою, ворота, прилітає, зачиняє, вирію, Зозуля.

Спів, люди, люблять, солов’я, усюди, слухати.

Група 3 «Лелеки»

  • Відгадайте пташку, знайшовши значення виразів.

34+26=         Е

77+ 23=        К

19+11=         Е

24+16=         И

25+65=         Л

48+22=         Л

70

80

90

30

100

40

 

 

 

 

 

 

 

Обчисливши вирази, ви дізнаєтесь, скільки живуть птахи.

57- (5+6) + 24=        сова

(14-8)+(7+6)=          шпак

62- 51-1=                  голуб

43-32-8=                   горобець

37+5-22=                  жайворонок

65+ (8+7) - 41=         ластівка

  • Хто живе найдовше?

 

Група 4 «Зозулі»

  • Відгадайте назву пташки, вставивши пропущені букви

                                       ..о..ул..

  • Дізнайтесь більше про птахів, з’єднавши частини прислів’їв.

Про те зозуля  кує,                                  та його пісні удаленькі.

Ранні ластівки-                                 до бабиних конопель.

Хоч соловей маленький,                        свої замашки.

Унадився журавель                                 що свого гнізда не має.

У всякої пташки                                      щасливий рік.

                                                                 

Група 5 «Шпаки»

  • Відгадайте назву пташки, розгадавши ребус.

  • Побудуйте для шпаків домівки з цеглинок Лего.
  • Ким є шпаки навесні?

 

5. Презентація  роботи груп.

Діти діляться один з одним інформацією, яку отримали.

 

ІІІ.  Рефлексія діяльності.

Прийом «Східці успіху»(самоаналіз)

 

Вихід на творчий продукт. Виготовлення аплікації з текстильних матеріалів.

 

Мета. Навчити виготовляти аплікацію з тканини та ґудзиків; розвивати образне мислення, творчі здібності; виховувати в дітей любов до птахів.

 

Очікувані результати:

  • дотримуватися правил спільної роботи;
  • аналізувати власну діяльність;
  • моделювати та описувати свій виріб;
  • добирати матеріали для виготовлення виробу;
  • працювати  з ручними інструментами,
    дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії;
  • виготовляти  поетапно виріб за визначеною послідовністю.

 

Хід уроку

І. Цілепокладання.

1.Читання з другом.

  • Ми вже знаємо, чому птахи наші друзі.
  • Дізнайтесь більше про деяких птахів.  Прочитайте у парі цікавинки.

 

Як обдурити дятла?

Коли гусінь одного з видів брунькоїда почала спустошувати ліси штата Огайо в США, було прийняте рішення – залучити до роботи зеленого дятла. Але біда: незадовго перед цим з лісу був видалений весь сухостій, а оскільки дятел влаштовує гнізда тільки в сухих деревах,  жити йому виявилося ніде.

Зоологи університету запропонували замінити сухі дерева на пластмасові. Дятли продовбали в них отвори, але гнізда там не влаштували та яйця не відклали. Дятел, виявляється, принаджує самок примушуючи вібрувати кору на старих деревах, а в пластмасових стовбурів кори не було. Довелося обмотати їх штучною корою.

Гуси-полільники

В Каліфорнії деякі ферми  розводять особливу породу гусей, які прополюють поля, не чіпаючи культурні рослини. Використання гусей-полольщиків почалося в 1952 році. Їх використовують на різних культурах, в тому числі на бавовнику, полуниці, цукровому буряку, кукурудзі, на плантаціях квітів, в фруктових садах та виноградниках. Коли гусей треба перевести на сусіднє поле, фермер просто переставляє поїлки, і гуси йдуть за ними.

 

  • Що нового дізналися про дятлів та гусей?

 

Ми будемо закликати птахів. Але для цього нам потрібно виготовити аплікацію «Пташечка». Будемо її робити з тканини. А також навчимося пришивати  ґудзики.

 

 

 

 

 

ІІ. Цілереалізація

1.Розповідь учителя.

Аплікація в перекладі з англійської означає “прикладання”.

Отже, для виготовлення аплікації нам потрібна тканина, ґудзик, нитки, ножиці, картон. На тканині слід обвести шаблон пташечки. Вирізати пташку з тканини. Пришити ґудзик на місці очка. Вирізати з паперу гілочку. Приклеїти усі деталі на картон.

 

2. Демонстрування та аналіз зразка.

 

3. Пояснення послідовності виконання роботи.

 

4.Повторення правил користування ножицями та голкою.

 

5.Самостійна робота учнів.

 

6.Огляд дитячих робіт(взаємооцінювання).

 

ІІІ. Рефлексія діяльності

Викликання пташок»

                             Пташок  викликаю

З теплого краю:

- Летіть, соловейки,

На нашу земельку,

Спішіть, ластівоньки,

                                               Пасти корівоньки.

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Інкл
Додано
22 лютого 2023
Переглядів
690
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку