Інтегрований урок – подорож
1 клас
Курс «Я досліджую світ»
Тиждень 5: «Осінь»
Тема: Карнавал осінніх барв
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
Завдання:
Освітні галузі, які інтегруються: природнича, математична, здоров'язбережна, мистецька.
Тип уроку: урок – подорож
Обладнання: мультимедійна система, відеоролик «Як звірі готуються до зими», музичний твір Ф. Шопен «Мелодія осені», ілюстрація картини Ч. Уайт «Золота осінь», картки, фарби, альбом, різнобарвне сухе листя, клубочок ниток.
Інтегрований урок - подорож
Карнавал осінніх барв
Підготувала
вчитель початкових класів
Бутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Сергієнко Наталія Володимирівна
Електронна адреса:nataiia1378@ukr.net
Старобільськ
2018р.
Інтегрований урок – подорож
1 клас
Курс «Я досліджую світ»
Тиждень 5: «Осінь»
Тема: Карнавал осінніх барв
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
Завдання:
Освітні галузі, які інтегруються: природнича, математична, здоров’язбережна, мистецька.
Тип уроку: урок – подорож
Обладнання: мультимедійна система, відеоролик «Як звірі готуються до зими», музичний твір Ф. Шопен «Мелодія осені», ілюстрація картини Ч. Уайт «Золота осінь», картки, фарби, альбом, різнобарвне сухе листя, клубочок ниток.
Хід заняття:
І Ранкова зустріч «Осінні витівки»
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки
Працюють голівки
І сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви. Бажаю вам я.
Без пензлика,без олівця
Розфарбувала деревця (осінь)
Бабине літо сухе – осінь мокра.
Багато павутини на бабине літо - до ясної осені та холодної зими.
холодно
запаси на зиму дощі
осінь
золоте листя
відлітають
птахи
сум
Бабине літо, як і сама осінь – прекрасна пора. Починається воно 14 вересня. Це тепло сонячних променів, неповторні пейзажі лісів, що вкриваються золотим листям. Господиня Осінь запросила нас на карнавал осінніх барв. Ми помандруємо до лісу, нас чекають цікаві, веселі завдання.
ІІ Декламування вірша Н. Забіли
Настала осінь. Холодом
Повіяло навкруг.
Все більш береться золотом
Зелений ліс і луг.
Від вітру коливаються
Пожовклі дерева
А листя з них зривається
І пісеньку співа.
Щоб Осінь відкрила брами лісового царства нам треба згадати як вести себе в лісі.
ІІІ Вправа «Закінчи речення»
«В лісі я веду себе…» (тихо)
«Я не ламаю…» (гілки дерев та кущів)
«Не руйную…»(гнізда, мурашники)
Не залишаю після себе…» (сміття)
Не зриваю в лузі…» (квіти)
«Ходжу до лісу тільки з …» (батьками)
IV Робота в групах. Вправа «Обери позицію»
Осіння природа для людини – джерело життя, мудрості, краси. Вона постійно змінюється вражаючи нас розмаїттям своїх проявів. Така вона осінь: сумна і радісна водночас.
(малюнки з ознаками осені та інших пір року)
V Відгадування загадок, демонстрація ілюстрацій звірів.
Пухова руденька шубка
Із сосни стриба на дуба
Хвіст у неї, як мітла
А сама на зріст мала (білка)
Довгі вуха, куций хвіст
Він по лісу все стрибає та від вовка утікає. (зайчик)
Буркотливий, вайлуватий
Ходить лісом дід кошлатий
Одягнувся в кожушину
Мед шукає і ожину. (ведмідь)
В темнім лісі проживає
Довгий хвіст пухнастий має
Їй на місці не сидиться, а зовуть її? (лисиця)
VI. Руханка – відео «Веселі звірята»
VII Перегляд відеоролика «Як звірі готуються до зими»
IX. Вправа «Танграм»
X. Робота в групах. Дидактична вправа «Завдання від їжачка»
XІ. Слухання музичного твору Ф. Шопен «Мелодія осені».
- Послухайте мелодію осені, яку написав Ф. Шопен.
- Яка вона за характером?
- Що ви уявляли?
Який можна станцювати танок?(вальс)
Руханка «Осінній вальс»
- Діти, покружляємо у вальсі , як осінні листочки.
XIІ. Робота над картиною Ч. Уайта «Золота осінь»
Без слів не можна вірша написати
Без нот не можна музики заграти
А у художника є мова -
Це мова фарб
Це гамма різнокольорова
Осінь – найбарвистіша пора року. Як ви вважаєте, чому її можна назвати «карнавалом кольорів». Розгляньте картину Ч. Уайта «Золота осінь». (Додаток 3)
Краса природи передана просто і барвисто.
XIIІ. Робота в групах. Вправа « Осінній ланцюжок»
Умова: розташуйте листочки, щоб було видно поступовий перехід від зеленого до жовтого кольорів.
XIV. Малювання технікою «відбиток».
Для цього візьміть листочок, нанесіть фарбу в відбийте на папері. Намалюйте ліс з різних за кольором, висотою, формою листочків.
Розташуйте свої роботи в мистецькому центрі.
(Додаток 4)
XV. Підсумок уроку. Рефлексія.
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4