1 клас
Інтегрований урок-подорож із навчання грамоти та математики
Тема: Продовження засвоєння звуків [д], [д'], букв Д, д («де»).
Послідовність чисел від 0 до 10.
Порівняння чисел у межах 10. Складання та розв'язування задач на
знаходження суми та остачі.
Інтегрований урок-подорож із навчання грамоти та математики
Тема: Продовження засвоєння звуків [д], [д'], букв Д, д («де»).
Послідовність чисел від 0 до 10.
Порівняння чисел у межах 10. Складання та розв’язування задач на
знаходження суми та остачі.
Мета: продовжити роботу над засвоєнням букв букв Д, д («де»), звуків [д], [д'];
удосконалювати вміння складати речення з поданими словами;
закріплювати вміння порівнювати числа, встановлювати порядок чисел;
формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та остачі;
сприяти розвитку мислення, уваги та мовлення учнів; сприяти
вихованню дбайливого ставлення до природи.
Обладнання: малюнок дирижабля, дятла, дітей; картки з буквами та словами.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок,
починаємо урок.
Все у нас уже на місці,
залишилось тільки сісти!
Сядьте, дітки, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Всі на мене подивіться,
і приємно посміхніться!
Щоб урок минув цікаво,
Всі беремося до справи.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
- Діти, ви любите подорожувати? (Так)
- Сьогодні ми вирушаємо у подорож на літальному апараті. Під час нашої мандрівки вам потрібно виконати 10 завдань. Виконання кожного завдання ми будемо відмічати на дошці і в зошиті.
- Завдань ми ще не виконували? (Ні)
- Яким числом ми це позначимо? (0) Записуємо 0 на дошці та у зошити.
- Якщо ви будете уважними і старанно виконуватиме завдання, то після закінчення польоту у нас повинні бути числа від 0 до 10, записані на дошці і в зошитах. Бажаю вам, щоб ця подорож принесла вам задоволення і ви дізналися багато нового і цікавого.
ІІІ. Робота над темою уроку.
(Вивішуємо малюнок дирижабля)
- Діти, хто знає, що це за літальний апарат?
Це дирижабль – керована повітряна куля з двигуном. Їх використовували для перевезення пасажирів та вантажів. Перший дирижабль був розміром 44 м і діаметром – 12 м. складається дирижабль з оптікаючого корпусу, двигуна з повітряним гвинтом та одної чи декількох кабін у вигляді човнів.
- Діти, літальний апарат у нас є ? (Є)
- А кого не вистачає? (Пасажирів) Наше перше завдання – розмістити мандрівників у кабіні дирижабля. Для цього вам необхідно прочитати ім’я дитини. (Даринка, Діанка, Дмитрик, Дениско, Данилко)
- Молодці! Ви виконали перше завдання. Записуємо у зошити та на дошку число 1.
- Скільки дівчаток вирушає у подорож? (3)
- А скільки хлопчиків? (2)
- Кого більше? (Хлопчиків)
- Запишіть приклад на порівняння.
3>2 (записуємо у зошит)
- Ви виконали друге завдання. Записуємо 2 на дошці і у зошитах.
- Тепер ми можемо вирушати у подорож на дирижаблі.
- Діти, хтось летить нам назустріч. Відгадайте загадку і ви дізнаєтеся хто це.
Загадка
Вірно людям я служу,
Їм дерева стережу.
Дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним здобуваю. (Дятел)
- Молодці. Ви впоралися із третім завданням. Записуємо число 3.
- Дятел пропонує прочитати склади. Якщо ви прочитаєте все правильно, то це означатиме, що ви виконали четверте завдання.
|
а |
о |
у |
и |
і |
к |
ка |
ко |
ку |
ки |
кі |
с |
са |
со |
су |
си |
сі |
п |
па |
по |
пу |
пи |
пі |
т |
та |
то |
ту |
ти |
ті |
д |
да |
до |
ду |
ди |
ді |
- Дятлу сподобалося як ви читаєте і він бажає вам щасливої дороги. А ми записуємо число 4.
- Діти, ви відчули як повіяв вітерець вам в обличчя, як він тріпоче листочками дерев. Це ви пролітаєте над лісом. Давайте разом з деревцями пограємо з вітром.
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше-тихше,
Деревце все вище-вище.
- Записуємо число 5.
- Ліс у якому ростуть переважно дуби називається діброва. А які плоди ростуть на дубах? (Жолуді)
- Наступне наше завдання – зробити звуковий аналіз поданих слів.
Діброва,
'
⹀•- |
-• |
-• |
Дуб
-•- |
Жолуді
'
-• |
-• |
⹀• |
- Діти, а для чого потрібні ліси? (Відповіді дітей)
- Ліси потрібно охороняти.
- Ми виконали наступне завдання. Записуємо число 6.
- Дирижабль з пасажирами пролітає над річкою, а як називається ця ріка ви дізнаєтесь розташувавши ці картки з цифрами та буквами у порядку зростання.
Д |
Н |
І |
П |
Р |
О |
- |
Р |
І |
К |
А |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
- Давайте прочитаємо, що вийшло.
- То яку назву має річка? (Дніпро)
- Це найбільша річка, яка протікає територією України. Записуємо число 7.
- Порахуйте скільки букв у слові Дніпро (6), а у слові ріка (4). Порівняйте кількість слів у словах.
6>4 (записуємо у зошит)
- З цим завданням ви також впоралися. Записуємо число 8.
- Молодці. Записуємо число 9.
- Діти, давайте складемо задачі про подорож на дирижаблі на знаходження суми та остачі.
- Молодці. Ви виконали 10 завдань. Записуємо число 10.
- Це свідчить про те, що можна повертатися із подорожі додому.
ІV. Підсумок уроку.
- Чи сподобалась вам подорож?
- Що нового дізналися?