Інтегрований урок-подорож з математики та природознавства у 2 класі.

Про матеріал

Урок на тему: ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДНІМАННЯ ТА ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК .РОЗВ'ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ.

Перегляд файлу

Інтегрований урок-подорож з математики та природознавства у 2 класі.

Тема:  ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДНІМАННЯ ТА ДОДАВАННЯ  ДВОЦИФРОВИХ    ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК .РОЗВ'ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ.

Мета: закріпити навички віднімання та додавання  двоцифрових чисел з переходом через десяток формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення.  Розвивати мислення, увагу. Виховувати наполегливість, старанність у роботі. Розвивати математичне мовлення вміння доводити власну думку .

Тип уроку: інтегрований  урок   подорож

 Обладнання:робочий зошит,  демонстраційний матеріал (таблиці, схеми ); ноутбук, ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (диференційовані картки.

                                                                Хід уроку

    І. Організаційний момент

Добрий день мої малята

Радо я вітаю вас.

Щястя, радості бажаю,

І урак математичної подорожі розпочинаю.

   ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

                 Доброго дня діткиі!  Вітаю вас.

 Сьогодні у нас незвичайний урок.   Ми дізнаємося багато нового про красу та скарби нашого  рідного краю Приазов’я. А особливо зацікавились перлиною нашого краю - Азовським морем. (слайд)

 Я пропоную продовдовжити  відкривати таємниці Азовського моря . А для цього вирушаємо в подорож .

 

 

 

 Наш девіз

 Девіз нашого уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!

 

  • На чому зручно мандрувати хвилями  моря? Так , на кораблі. І наш корабель вже

чекає  на свою команду.   Готові?

На кожному кораблі  є свій бортовий журнал. Він перед вами.

 Робимо перший запис. Ручки готові.

  • Яке сьогодні число?
  • Який день тижня?
  • Який місяць?
  • Грудень – який місяць  за рахунком у році?

Молодці! Записуємо ________________________________

 

І вирушаємо.

Що цікавого вам запам’яталось про  наше море? ( Відповіді дітей)

  • Найтепліше море.
  •  Неглибоке море.
  •  Вода не дуже солона.
  • Найбільша  річка, що впадає в Азовське море – Дон.
  • Береги моря піщані і плоскі,
  • Вода в морі непрозора, але не брудна.

 

1.  Математичний диктант

1.   86- (36+44) =   6          (Д)

2.   91 – (51+39)  =1          (А)

3.   9 + (26 -21)=  14          (Й)

4.   59 - (45+11)= 3            (В)

5.   49- (59-17) = 7            (Е)

6.   21- (49-28) = 21            (Р)

 

 

   Пригадайте український алфавіт, визначте яка буква відповідає числу.

Яке слово ми отримали?  Дайвер. А хто такі драйвери ? Так, це люди , які

досліджують глибини морів та океанів. А вам цікаво поринути у глибини нашого моря  ? Але для цього необхідне спеціальне обладнання. Так,  балони з киснем

та спеціальний костюм. Перевіремо  наше обладнання.

 

 2.  Усне опитування

     -  Назвати компоненти дії додавання.

     -  Як знайти невідомий доданок.

     -  Що таке периметр?

     -  Яка фігура називається прямокутником?

     -  Що таке промінь?

     -  Компоненти дії віднімання ?

     - З яких компонентів складається задача?

Молодці! Ми готові до занурення.

 

 

3.  Розкладаємо на доданки число 13.

Пригадайте найбільшу глибину  нашого моря. Так, 13 метрів.

Занурюємо на глибину 2 метри.

13= 10+ 3     

13= 5+5+3

13= 5+5+2+1

13= 2+ 3+ 3+ 3+2

13= 2+2+2+2+ 2+2+1

Досить. Молодці! Наступна глибина вже небезпечна для людини.

       Азовське моренайбільш рибо продуктивне  у світі. За кількістю риби на одиницю площі воно в 40 разів перевершує Чорне море і в 160 разів – Середземне.

Яких риб - мешканців моря ви знаєте? ( відповіді дітей +слайди)

 

 -Увага , починається шторм! Щоб ми не збилися з курсу перевіримо  бортові прибори (шум моря, слайд).

 

 

 

 4.  Розв’яжи приклади

 

1)   2 м = …..  дм                                          3) 2тижні =…..ді

2)  1год10хв = …..хв.                                   4) 2 доби = ……год                       

   5. Фізкультхвилинка.

Море сине заревіло

Хвилі високо злетіли

Став сердито вітер дути

Наш маршрут не повернути.

   6. Розв’язування задачі.

  Наш корабель наблизився до стаї дельфінів. Цікаво те , що дельфіни живуть родинами.  Розв’яжіть задачу (умова на слайді)

Дельфіни (тато) -  25 тв.                                                                                        Дельфіни (матусі) – 25тв.    75 тв.                                                                                  Дельфінятки - ? тв

Розв’язати задачу двома способами .(Біля дошки працюють двоє учнів).

-Увага! Ми чуємо сигнал.( Азбука Морзе).Необхідно розшифрувати радіограму. На партах лежать конверти із завданнями. Відкрийте та розв’яжіть  (робота  по  4 учня)  Складаємо на дошці слово  ВУЛКАН  .  Чому   нас попереджають про вулкан?

 Повідомлення. Найсправді, в Азовському морі можна побачити таке явище, як виверження вулканів. У результаті виверження грязьового вулкана біля станиці Голубицької  в Азовському морі утворився острів. Виверження сталося 25 жовтня 2015р.

Як повідомляють очевидці, вулкан вивергав  бруд на висоту до двох метрів, виверження тривало довше години. Результатом вулканічної активності стало утворення невеликого острова. Незабаром він повністю розмився водою. (слайд)

 Щоб не натрапити на цей острів, нам необхідно змінити маршрут. Подивіться на свої карти. Як називається лінія , що показує наш новий шлях ? ( ламана.) З  чого складається ламана - із ланок . Виміряйте довжину ламаної.( у зошитах учні вимірюють ланки, позначають їх буквами, рахують , чому дорівнює ламана.)

- Молодці, ми змогли  пройти безпечним шляхом !

7. Підбиття підсумків уроку.  Рефлексія. ( 4 хвилини.)

Чого навчились на уроці.

Що нового дізналися.

Що особливо сподобалось на уроці.

Чи досягли ви успіху під час роботи в групі.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 червня 2018
Переглядів
1330
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку