Інтегрований урок "Пори року"

Про матеріал
Розвивати спостережливість, увагу, пізнавальний інтерес, уміння порівнювати, робити висновки, послідовно висловлювати свої думки, вміння знаходити суперечливі якості в одному об’єкті; залучати до пошуку цікавих думок, стимулювати творчу уяву; виховна: виховувати інтерес до вивчення природознавства; прищеплювати любов до природи; почуття колективізму, відповідальності, старанність. корекційна: коригувати мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику.
Перегляд файлу

 

 

Кам’янець -Подільський

Навчально- реабілітаційний центр

 

                 

                 

 

 

 

 

 

                                       

 

 

Інтегрований урок  у 2 класі

(Я досліджую світ, образотворче мистецтво)

 

 

 

 

                                                                                    Підготувала вчитель початкових класів

                                                                                    Атаманюк С. М.

 

 

 

 

Тема « Пори року»

Мета:

Я досліджую світ:

 навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів про характерні ознаки пір року;

 розвивальна: розвивати спостережливість, увагу, пізнавальний інтерес, уміння порівнювати, робити висновки, послідовно висловлювати свої думки, вміння знаходити суперечливі якості в одному об’єкті; залучати до пошуку цікавих думок, стимулювати творчу уяву;

виховна: виховувати інтерес до вивчення природознавства; прищеплювати любов до природи; почуття колективізму, відповідальності, старанність.

корекційна: коригувати мислення, увагу,  пам’ять.

Образотворче мистецтво

навчальна: розповісти учням про техніку малювання шерстю, (показ майстер

класу на комп'ютері); вчити учнів створювати  картини , підбирати потрібні кольори відповідно пори року;                                                                                розвивальна: розвивати спостережливість, творчу уяву; вміння передавати враження від побаченого; удосконалювати зорову пам'ять, образне мислення, фантазію, технічні навички роботи з художніми матеріалами;                  виховна: прищеплювати любов до уроків мистецтва;.

корекційна: коригувати дрібну моторику пальців; тактильні  відчуття.

Обладнання: ілюстрації  «Пори року», «Назви місяців», картки, пов'язані з порами року, платівка П.І. Чайковського» Пори року» , прислів’я , аркуші   з зображеними малюнками,  різнокольорова шерсть, рамочки.                            Тип уроку: інтегрований урок узагальнення та систематизації знань.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1. Створення емоційного настрою.

( Звучить музика П.І. Чайковського «Пори року»)

2. Вправа «Подаруй посмішку».

  - Діти, якщо у вас добрий настрій, то подаруйте свою посмішку товаришу, передайте йому свій настрій.

Треба дружно привітатись:

«Добрий день!»

Дружно, голосно сказати:

«Добрий день!»

Вліво, вправо поверніться,

Туди-сюди посміхніться:

«Добрий день!»

3. Бесіда.

  - Відгадайте загадку:

Гарне, добре, на всіх

Людей дивиться,

А людям на себе

Дивитись не дозволяє(Сонце)    

А що ви знаєте про сонечко?

Сонце низько чи високо,

Шле Землі уклін,

З ним проходять пори року

І приносять безліч змін.

4. Дидактична гра

  - Які пори року ви знаєте?

  - Розставте в певному чергуванні назви пір року.

  - Давайте пригадаємо назви місяців кожної пори року.( Діти підписують під назвою кожної пори року відповідні назви місяців).

Січень січе, лютий лютує,

Березень плаче, квітень квітує,

Травень під ноги стелить травицю,

Червень складає сіно в копиці,

Липень медовий бджілок чарує,

Серпень чудовий булки дарує.

Вересень трусить груші в садочку.

Жовтень готує жовту сорочку,

Йде листопад –  застеля  килими,

Грудень надходить – початок зими.

ІІ. Мотивація навчально- пізнавальної діяльності учнів.

  - Яка пора року вам найбільше до вподоби? Чому?

  - Ось бачите кожен місяць, кожна пора року приносить свої радощі  і красу. Важко сказати яка ж пора року найкраща. Сьогодні на уроці  ми пригадаємо  ознаки кожної пори року і спробуємо всі наші спостереження за змінами у природі відобразити  в наших картинах малюванням шерстю.

ІІІ. Творча робота

Зимові зміни у природі

(Лунає музика П.І. Чайковського «Зимовий ранок»)

1.Спостереження в живій та неживій природі.

  - Яку пору року нагадала ця мелодія?

  - Так це була зима.

   - Які зміни у природі відбуваються у цей час?

   - Як нежива природа почувається в зимку?

2. Гра «Вчись складати вірш». 

 -   Спробуймо дібрати потрібні зимові слова в риму.

А яка зима буває

Скаже той, хто  добре (знає).

Чи ж вона була ніжна?

Ні! Холодна й. (білосніжна).

Так. Холодна, вітер віє,

І від снігу все. (біліє),

В небі темна хмара висне

Іноді мороз аж. (тисне).

Чудеса на склі малює,

На річках мости. (будує)

Не прості, а льодяні,

Дуже гарні, мов. (скляні).

Під ногами сніг рипить

Звір від холоду. (тремтить)

Є хурделиця, природно

Є метелиця. (холодна)

Хуга є, і є завія,

Сонце світить, а не. (гріє).

І його частіш немає –

Хмара сонце. (закриває).

3. Малювання зимового пейзажу

  - Давайте назвемо які кольори переважають у зимовому пейзажі , і відберемо  шерсть відповідних кольорів .

А зараз перегляньте будь-ласка  покрокове викладання шерсті на малюнок.  Разом  з дітьми викладаємо  шерсть і створюємо картину «Зима". 

Весняні зміни в природі.

(Лунає музика  П.І. Чайковського)

4. Спостереження за змінами в живій та неживій природі.

Радіють береги:

Розтанули сніги!

На схилах річкових

Струмки дзвенять, мов сміх,

Парад свій відкриває.

Лавина льодова, Зорі наперекір

В танок пустився вир.

Десь хлопнув окунець –

Ура! Зимі кінець!

 -  Якій порі року присвячені ці рядки?

 -   Як весну зустрічає природа?

5. Конкурс «Хто знає – той відгадає».

(Конкурс загадок про весну: діти готують свої питання заздалегідь).

6.Малювання шерстю весняного пейзажу.

- З приходом весни починає просипатися природа і повертаються птахи,  просипаються деякі тварини після зимового сну, біжать струмочки,  на деревах з являються  бруньки, а за ними і листочки.

 Згадуємо якими кольорами милує нас весна.  Під музику П.І. Чайковського відтворюємо картину «Весна»

IV. Фізкультхвилинка.

- Так, як пташки бувають перелітні, осілі ми з вами пограємо в гру. Розпізнайте перелітних та осілих птахів у довкіллі тварин. Я називатиму тварин, якщо це перелітний птах, ви махаєте руками. Якщо осілий –опускаєте  рученята. А якщо це не птах- закриваєте обличчя.

    Зозуля, горобець, муха, жайворонок, бджола, снігур, ворона, лелека, дятел, шпак, метелик, синиця, соловей, сорока.

Літні зміни у природі.

(Лунає музика П. І. Чайковського» Пісня жайворонка»)

7. Спостереження  за змінами у живій і неживій природі.

Розквітають в луках квіти,

Зеленіють в лісі віти

Все зелене молоде,

За весною літо йде.

Пригадайте своє найяскравіше враження від літа.

 Що в цей час відбувається у природі?

( Приказки та прислів’я про літо: Роздати картки на  яких записаний кінець

фрази, завдання для учнів - знайти «свою пару»):

Літній день рік. (годує).

Люди раді літу, бджоли. (раді цвіту).

Не проси у Бога літа довгого. (а проси літа теплого).

У Червні на полі густо, а. (у коморі пусто).

Чого липень і серпень не доварять, . (того вересень не досмалить).

Літо дає коріння, (а осінь – насіння).

Що влітку вродиться, . (то взимку згодиться).

9. Малювання літнього пейзажу

( Підбираємо кольори літа, і покроково працюємо над картиною « Літо»

Осінні зміни у природі.

( Лунає музика П.І. Чайковського)

10. Спостереження за змінами у живі  та неживі природі

Коли вона загляне в сад.

Наллється соком виноград. І кислі яблука « Ранет»

Солодкі стануть, наче мед.

Як промандрує по гаях,

З червоним пензликом в руках,

Все розмалює на путі,

Дерева стануть золоті!

  • Як ви гадаєте , що це за гостя так?
  • Які ще ознаки осені ви спостерігали у природі?

11.Конкурс на кращого декламатора.

(Вірші про осінь діти готують заздалегідь, або дітям пропонується пригадати  ті  що вивчали на  попередніх уроках)

12. Малювання осіннього пейзажу.

- Якими кольорами  зображуємо осінь?

- Що починаємо викладати  на картину  спочатку?

V. Закріплення знань учнів

1.Повторення назв пір року

  - Перевіримо вашу уважність. У моїх загадках сховалися різні пори року- відгадайте їх.

Прийшла до нас бабуся                 

 у білому кожусі.

Поля причепурила –      

пухнастим снігом вкрила.

вгадайте, хто вона

 – бабуся чепурна?

( Зима)  

 Зійшли сніги,

Шумить вода,

Земля вже квіти викида,

Буяє травичка молода,

Все мертве оживає,

Коли, діти, це буває?

 (Навесні) 

 

Розквітають в луках квіти,

Зеленіють в лісі віти,

Все зелене, молоде

За весною (………) йде.

 ( Літо)

 

У південний край землі

 Відлітають журавлі.

Знов лункий шкільний дзвінок

Нас покличе на урок.

 ( Осінь)  

 

2.Виставка малюнків

VI. Підсумок уроку

  • На закінчення уроку,  ми  прочитаємо  вірш, який допоможе  вам  закріпити знання  про пори року.

 

Осінь багряна. Літо – барвисте

Весна – це красуня в зеленім вбранні

Зима – синьо- біла, морозно срібляста

Та кожна із них до вподоби мені.

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
Інкл
Додано
31 жовтня 2021
Переглядів
2030
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку