Інтегрований урок. Українська+англійська мова
Тема: Розташування слів за українським та англійським алфавітами з орієнтацією на першу букву слова.
Бінарний/Інтегрований урок. Українська+англійська мова
Тема: Розташування слів за українським та англійським алфавітами з орієнтацією на першу букву слова.
Мета: закріплювати знання учнів про українську абетку, назви літер за абеткою; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів, спостережливість; закріпити вміння каліграфічного письма малих букв українського алфавіту; виховувати інтерес до навчання.
Формування ключових компетентностей:
- уміння вчитися: самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;
- соціальної: підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі, виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальній діяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;
- загальнокультурної: дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись;
- здоров’язбережувальної: слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.
Обладнання: роздатковий матеріал, презентація.
Хід уроку
Організаційний момент
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
Створення доброзичливої ситуації між учнями класу.
Хорове читання вірша, виконання дій.
В цьому класі друзі всі
Я і ти, і ми, і ви.
Добрий день тому, хто зліва,
Добрий день тому, хто справа.
Ми - одна сім'я.
Руку дай тому, хто зліва
Руку дай тому, хто справа.
Посміхнись тому, хто зліва
Посміхнись тому, хто справа.
Ми - одна сім'я.
Вправа «Моя емоція»
- Діти, який у вас настрій? (учні показують своїм обличчям певну емоцію)
Мотивація навчальної діяльності. Налаштування на роботу.
Я вам бажаю не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
Актуалізація опорних знань через проблемні запитання.
15, 18, 11, 9, 15, 1 (книжка)
Всі на світі книжки має,
На поличках їх тримає.
Тихо там себе веди,
Прочитав — на місце поклади. (Бібліотека)
Повідомлення теми та задач уроку
Метод «Припущення»
Слово вчителя анг.мови з використанням сторітелінгу
Хвилинка каліграфії (класний керівник)
— Буква, яку ми будемо сьогодні писати під час каліграфічної хвилинки, заховалася. Відшукайте її на малюнку.
а о у и і е я ю є ї
аз буки альфа віта а бе
(Це букви, які позначають голосні звуки української мови.)
Фронтальне обговорення:
(Сукупність букв, прийнятих у писемності будь-якої мови і розміщених у певному порядку.)
(Напр.: Ми вивчили алфавіт.)
Абетка (алфавіт) — сукупність літер, прийнятих у писемності якої-небудь мови і розміщених у певному порядку.
Проблемне запитання
Слово вчителя англ..мови.
(Вчитель роздруковує зображення тих слів, які діти вивчили та відповідні перші літери цих слів (яблуко\собака\кіт….)
Гра «Поєднай»
Учні утворюють пари із зображень та літер.
Вправа «Хто швидше?»
Завдання «Що зайве?»
Розвиток медіа грамотності
|
|
Фіз.хвилинка у вигляді музичної паузи.
Спів абеткової пісеньки з додаванням рухів (хто які бажає)
https://www.youtube.com/watch?v=Sb5tvWtozU8
Абеткову пісеньку А, Бе, Ве —
Весело співать. Коник у траві живе.
Абеткову пісеньку Ге, Ґе, Де, Е —
Треба добре знать. Мама донечку веде.
Р.Же.Зе — У,еФ, Ха —
По стежині жук повзе, Я сміюся — ха-ха-ха!
И, І, І і И — Це, Ча, Ша —
Гріється на сонці змін. Кіт в дорогу вируша,
Ка.еЛ.еМ— Ща, Ю.Я —
Лисенятко під кущем. Гарна пісенька моя,
еН, О, Пе — Знак м'який Ь —
Песик носиком сопе. Помічник вій мовчазний,
еР, еС, Те — Не мовчи,
В полі житечко росте, А абеточку учи.
Вправа «Моя професія» (проф..орієнтація учнів)
Робота в групах
Закріплення та осмислення знань
Творча робота з абетками.
(як будете проганяти, зрозумієте треба це завдання чи ні)
Прочитати українську абетку. Яких літер бракує?
Бб Вв Гг Ґґ Дд Жж Зз Йй Кк Лл Мм Нн Пп Рр Сс Тт Фф Хх Цц Чч Шш Щщ
— Скільки букв можуть позначати голосні звуки?
— Назвіть букви, що позначають приголосні звуки.
— яких звуків більше в українській мові — голосних чи приголосних?
— чого більше в українській мові — приголосних звуків чи букв, що їх позначають?
— яка буква завжди позначає два звуки?
— яка буква позначає завжди м’який звук?
— які букви можуть позначати по два звуки?
— які букви позначають дзвінкі звуки?
— які букви позначають глухі звуки?
Слово вчителя англійської мови
(декілька запитань на змістом вашого алфавіту)
Бесіда з учнями на зв'язок з життям
Творча робота в парах
(напишіть базові імена англійською, щоб діти знали як вірно написати англійською)
Оговорення отриманих результатів творчої роботи.
Вправа «Моя емоція»
- Діти, а який у вас настрій після уроку? (учні показують своїм обличчям певну емоцію)
Вправа «Вислови думку одним реченням»
· Сьогодні я дізнався(лася)...
· На уроці я навчився(лася)...
· Мені було важко...
· Мені було незрозуміло...
· Тепер я знаю, що...
· Мене здивувало...
· В житті я використаю знання …