Інтегрований урок "Силуетно-площинне зображення дерев і птахів. Створення колективного панно «Як живеться вам, птахи?»"

Про матеріал
Урок передбачає формування художньої, технологічної, комунікативної , екологічної компетентностей учнів, вміння працювати з різними джерелами інформаціі . На уроці відбувається інтеграція курсів "Дизайн і технології", "Образотворче мистецтво", "Я досліджую світ". Під час уроку діти, працюючи у творчих майстернях "Майстри графіки" та "Майстри оригамі" виготовляють колективне панно "Як живеться вам, птахи?"
Перегляд файлу

                                   Урок з інтегрованого курсу «Мистецтво» 

 

                                                       2 клас

                                      

                                                                        Надолинна Оксана Анатоліївна

                                                                                  Вчитель початкових класів

                                                                                 КЗ “ Cлобожанський  ліцей №1”

                                                                                  Слобожанської селищної ради

                                                                                  Чугуєвського району

                                                                                  Харківської області

                                                                                   

Тема уроку: Силуетно-площинне зображення дерев і птахів. Створення  

                       колективного панно «Як живеться вам, птахи?»

Мета уроку: Формування художньої, технологічної, комунікативної , екологічної   компетентностей учнів, вміння працювати з різними джерелами інформації.

Основні цілі уроку:

     Діяльнісні:  Формування художньо-конструктивних навичок  роботи з     

                       папером: створення за зразком найпростіших оригамі; умінь 

                       передавати прості силуетні форми, вміння досягати рівновагу на  

                       площині шляхом рівномірного розташування елементів.        

     Навчальні: Формування уявлення  про силует як один із засобів  

                       виразності графіки, про симетрію, про пластику паперу й оригамі;     

                       поглиблення знань з основ образотворчої грамоти  («форма», 

                       «простір», «композиція»)   

     Розвивальні: Розвиток цілісного сприйняття зображення, образної творчої  

                       уяви , зорової пам’яті, здатності до художнього сприйняття світу   

     Виховні:  Виховання естетичного смаку засобами образотворчого мистецтва;

                      культури спілкування під час роботи в групі; дбайливе ставлення  

                      до природи.

 

Обладнання уроку: для вчителя – силуетні малюнки із зображенням птахів та 

                                 дерев, таблиці поетапного виконання роботи, зразок 

                                 виконання оригамі «голуб» (поетапно), аудіозапис  

                                 «воркування голубів»

                                 Для учнів – кольоровий папір (2 контрастні кольори: темний 

                                 фон – світлі фігурки дерев і птахів, або навпаки), шаблони 

                                 дерев, клей, ножиці                                  

Твори образотворчого мистецтва для сприймання учнями:

                                 графічні твори  В.Касіян «Дерева»,

Г.Нарбут “Українська абетка та казки”

Очікуваний результат: створення колективної композиції «Як живеться вам, птахи?»     (змішані техніки)             

                                                    Хід уроку     

І Організаційна частина.

    1.Організація робочих місць. Перевірка наявності та правильного  

      розташування на столах матеріалів та інструментів для роботи.

ІІ  Повідомлення теми уроку.

     Сьогодні ми будемо створювати колективне панно «Як живеться вам, птахи?» в різних техніках. В своїй роботі ми поєднаємо одноколірний силует та оригамі.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

     1. Мандрівка в історію.

    18 століття. Франція. Бідний художник пише листа міністру фінансів  Етьєну Силуету. Раптом з пера падає крапля чорнил. Пляма. Листа зіпсовано. Та художник не розгубився та швидко перетворив цю пляму на тінь людини.

Листа так і не було дописано, але цей малюнок міністр фінансів все ж таки отримав.

    З того часу Етьєн Силует почав вирізувати фігурки з паперу. Так з’явився один з видів графічної техніки «силует»

ІV Актуалізація знань учнів.

      1. Робота із «Словничком образотворчого мистецтва»

 Силует – контурне зображення предметів

 Симетрія – (від грец. – міряти себе) –  вид дзеркального відбиття

 Оригамі – (від яп.«складений папір») – вид декоративно-прикладного 

                   мистецтва, складання фігурок з паперу

      2. Повторення правил ТБ при роботі з ножицями, клеєм

V Сприйняття творів мистецтва 

       1. Розгляд графічних творів                                 

  В.Касіян «Дерева»

          Г. Нарбут “Українська абетка та казки” 

       2. Гра «Впізнай за силуетом»

  (На дошці – силуетні малюнки птахів і дерев. Вчитель читає загадки. Відгадку треба знайти серед силуетних малюнків)

1.Балакуча ця вертуха!

 Ліс її щоденно слуха -

 Довгохвоста, білобока …

 Ну й плетуха! Це - …

 (Сорока)

2.Цілий день працюю в гаї,

 Діловито дзьобом б’ю,

 Я не цвяхи забиваю,

 Я комашок дістаю.

 (Дятел)

3.Вони бувають сизі, білі,

 Воркують, в парку проживають.

 Вважають їх птахами миру,

 На щастя в небо випускають.

 І линуть в сині голубій

 Птахи чудові — ...

 (Голуби)

4.Проливала дрібні сльози

 молода дівиця.

 Полоскала довгі коси

 у чистій водиці. (Верба)

5.Мов зелений їжачок,

 має безліч голочок.

 Поспішає до оселі

 в новорічні дні веселі. (Ялинка)

VІ Практична художньо-конструктивна діяльність учнів

    1.Повторення правил спілкування при роботі в групі

    2.Робота учнів у творчих майстернях (групах)

 І група – Майстри графіки

1.Виконання одноколірного симетричного силуету дерев (за шаблоном)

2.Опрацювання силуетного зображення декором (фломастером або кульковою ручкою)

ІІ група – Майстри  оригамі

1.Виготовлення фігурки голубів у техніці  оригамі (з паперу 10х10см)

   за зразком.

         Етапи виконання роботи:

   1) Згорнути квадрат по діагоналі (отримуємо трикутник)      

                                             

 2) Відігнути куточки (крила) в протилежний бік

                                                 

 3) Отримані куточки відігнути в протилежний бік

                                          

 4) Відігнути гострий діагональний кут (голова)

                                     

2.Опрацювання фігурки голуба декором (очі, дзьоб)  

3. Колективна робота. Розташування робіт учнів (силуети дерев та фігурки голубів)  на великому листі паперу

VІІ Рефлексія

        1. Хвилинка милування

 -Чи задоволені ви своєю роботою?

(Звернути увару на правильне розташування предметів: чи досягнуто рівновагу на площині панно, на охайність виконання роботи, участь кожного учня в досягненні спільної мети)

-Які теоретичні знання допомогли вам у виконанні роботи?

       2.Слово «Друзям природи»

          Розповіді дітей про допомогу птахам “Моя годівничка”

       3. Слухання аудіозапису «Воркування голубів» як подяку від птахів про піклування.

VІІІ Прибирання робочих місць

 

Використані джерела: 

 1. http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/398-zagadky-pro-ptahiv.html 

2. http://abetka.ukrlife.org/zagadky_vozn4.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Мистецтво, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 лютого 2023
Переглядів
174
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку