Мета: Розширити й уточнити уявлення дітей про органи чуттів;
Познайомити з основними органами чуттів, їх функціями ;
Формувати бережливе ставлення до них як до органів пізнання навколишнього світу;виховувати бажання вести здоровий спосіб життя .
Інтегрований урок у 1 класі «Природознавство » та «Основи здоров’я»
«ОРГАНИ ЧУТТІВ»
Мета: Розширити й уточнити уявлення дітей про органи чуттів;
Познайомити з основними органами чуттів, їх функціями ;
Формувати бережливе ставлення до них як до органів пізнання навколишнього світу;виховувати бажання вести здоровий спосіб життя .
Обладнання : Плакат « Органи чуттів», малюнок Айболита, дзвоник, лимон, цукор, сіль, м’ячик, щітка, запис голосів птахів.
Хід уроку:
І.Організаційний момент
- На сьогоднішньому уроці треба дружньо працювати,
Щоб змогли на всі питання
Повні відповіді дати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Живуть через дорогу, а один одного не бачать.(Очі).
Якби не було його, не сказав би нічого.(Язик)
Один говорить, двоє слухають, а двоє дивляться .(Язик, вуха, очі)
Ось гора, у горі дві нори.
В цих норах повітря бродить ,
То входить, то виходить.( Ніс)
(На дошці малюнки відгадок).
2.Гра « Дегустатор»
Вчитель пропонує, з зав’язаними очима визначити за смаком лимон, цукор, за запахом-апельсин.
- За допомогою яких органів ми відповіли на це питання ?
3. бесіда з лікарем (с.13)
ІV. Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити,
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки.
Руки вище підніміть
І спокійно опустіть.
Розведіть їх в сторони,
Плесніть кілька раз,
За роботу-все гаразд.
Закрийте очі , прислухайтесь. Які звуки ви чуєте?( Кроки, шарудіння паперу, звуки співу пташок).
-Гра « Впізнай чий голос».
- Мудрі поради Айболита.
-вуха треба мити регулярно.
- не можна слухати гучної музики.
- не можна чистити вушка гострими предметами.
Загадка.
П’ять братів , п’ять силачів.
Хоч і здаються малими,
Можна все зробити ними;
І писати й майструвати.
Хто вони? Зумій вгадати? ( Пальці).
Робота з підручником с.14.
( Діти на дотик визначають предмети в пакеті –лялька, кубик, м’яч…)
Гей дівчатка та хлоп’ята,
Ну-мо пальці рахувати!
Перший-це товстий, великий,
З нього ми почнемо лік.
Вказівний- це палець другий,
Він всім вказувати звик.
Ну, а третій- довший всіх,
Він середній серед них.
А четвертий – бізіменний,
Чимось він від всіх відмінний?
П’ятий пальчик довго спав,
Тож мізинчиком він став.
Всі ми пальчики назвали-
До п’яти порахували.
-І знову порада Айболита.
- Доглядайте за своїми руками.
-Мийте руки.
-Витираючи руки , масажуйте кожен пальчик.
VI . Узагальнення та систематизація знань.
-Я не зміг би бачити …якби не було….
-Я не зміг би почути… якби не було…
- Я не зміг би відчути…якби не було…
- Як же ми будемо ставитися до очей, носика, вушок?
-Чи потрібні вони вам ?
- Ваше ставлення до сьогоднішнього уроку? Рефлексія.