Інтегрований урок у 1 класі "Як з'являється веселка? Кольори веселки"

Про матеріал

Інтегрований урок стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу здобувачів освіти. Такий урок дає можливість підводити дітей до усвідомленої і емоційно пережитої потреби міркувати і висловлювати свої думки. Пропоную конспект інтегрованого уроку у 1 класі, який можна використати під час тематичного тижня "Веселка".

Перегляд файлу

ЗЗСО «Залізницький ліцей ім. І. Пасевича»

Любешівської селищної ради

 

 

 

 

 

Інтегрований урок у 1 класі

 «Як з’являється веселка?

Кольори веселки»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

Гудько Вікторія Геннадіївна

Тип уроку: інтегрований урок із «Я досліджую світ», української мови та математики.

Тема  уроку: «Як з’являється веселка? Кольори веселки».

Мета:  формування ключових компетентностей; вміння вчитися – працювати в колективі та самостійно; навчити спостерігати за явищами природи та аналізувати їх; повторити побудову звукових моделей слів; повторити додавання і віднімання в межах 100; розвивати мислення, увагу, пам’ять, вміння висловлювати свою думку, уважно слухати співрозмовника в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками; розвивати вміння співпрацювати в парі, групі.

Ключові компетентності:

  •   вільне володіння державною мовою: вміння усно висловлювати свої думки;
  •   здатність спілкуватися рідною мовою: активне використання рідної мови в освітньому процесі;
  •   математична компетентність: вміння обчислювати усно зручним способом, обирати числові дані, необхідні та достатні для відповіді на розв’язок виразу;
  •   природнича компетентність: формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно та в групі досліджувати, формувати припущення і робити висновки; пізнавати навколишній світ.

Очікувані результати:

Здобувачі освіти:

  •   об’єднуються з іншими дітьми для навчання та гри;
  •   помічають зміни в довкіллі та називають їх;
  •   сприймають монологічне висловлювання;
  •   відтворюють графічні знаки, піктограми за зразком;
  •   добирають звукову модель до слів;
  •   списують із друкованого тексту;
  •   читають вголос короткі тексти, роблячи логічний наголос;
  •   зручним способом знаходять суму та різницю чисел у межах 100;
  •   обґрунтовують свої думки;
  •   висловлюють власні судження;
  •   працюють в групі на результат;
  •   уміють планувати свої дії.

Матеріали та обладнання: набори «LEGO DUPLO», скринька, мікрофон, тематичні тлумачні словники, гральний кубик, кольорові олівці, мультимедійний комплект, відеозапис руханки «Райдуга», відео «Урок з Винтиком. 3-D кольори. Веселка», роздаткові картки з текстом про веселку, фотозображення веселки, роздаткові картки простого зображення веселки із числами.

 

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1. Привітання

Доброго ранку діти! Я рада всіх вас бачити.

Зібралися всі діти в коло,

Я – твій друг і ти – мій друг.

Разом за руки візьмемося.

І один одному посміхнемося!

Взялися за руки і подивилися один на одного з посмішкою

Учитель бере до рук цеглинку LEGO DUPLO жовтого кольору.

- Діти, що вам нагадує колір цієї цеглинки? (Відповіді учнів)

Сьогодні мені до рук спустився промінчик сонечка, який несе у собі радість та добро. Уявіть, що він збільшується, його сила переходить у вашу долоньку, а далі передається у долоньку того, хто сидить праворуч і рухається далі по колу. Пропоную привітатися побажанням добра та радості. (Діти передають один одному цеглинку, висловлюючи добрі побажання)

2. Групове заняття

Гра «Загадкова скринька»

Здобувачам освіти пропонується визначити, що лежить у скриньці. При цьому діють такі правила:

  •   скриньку не можна відкривати;
  •   її можна трусити;
  •   кожен може поставити одне запитання про об’єкт, що лежить усередині;
  •   якщо хто-небудь гадає, що знає, який предмет знаходиться всередині, він може поставити одне запитання на зразок: «Це…?».

Зрештою діти з’ясовують, що у скриньці лежать фарби.

Робота в групах

Із башточки LEGO DUPLO здобувачі освіти обирають цеглинку кольору, який їм найбільше подобається. Діти об’єднуються за вибраними кольорами. Кожна група показує дію, в якій домінує обраний групою колір. Наприклад, червоний – їдуть пожежники, швидко рухаються і роблять вигляд, що гасять пожежу; оранжевий – їмо смачний оранжевий апельсин; жовтий – відпочинок на пляжі, забави на пляжі; зелений – лежимо на траві, нюхаємо квіти, чхаємо; блакитний – піднімаємо руки високо до неба; синій – плаваємо класичним стилем. Глядачі мають здогадатися, що або яку дію було показано.

3. Щоденні новини

Розпочався день цікаво,

Світить сонечко ласкаве.

Який же день чекає нас?

Черговому надати слово час.

Черговий учень оголошує пору року, рік, місяць, дату, назву тижня, погоду.

4. Повідомлення теми уроку

Учитель пропонує здобувачам освіти відгадати загадку.

Поясок ясний зіткала,

Небеса підперезала,

Після дощику з’явилась,

Різнобарвно заіскрилася. (Веселка)

- Так, саме про веселку ми будемо говорити цього тижня.

5. Обмін інформацією

- Ви замислювалися, чому раптом у небі з’являється кольоровий місточок?

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Промовляння чистомовки

Ду-ду-ду веселка вийшла з броду,

Ду-ду-ду несе в відерці воду.

Ця-ця-ця межею, де пшениця,

Ця-ця-ця де гречка-медівниця…

Са-са-са ячмінь торкає вуса,

Ся-ся-ся – Вже досхочу нап’юся!

2. З’ясування досвіду учнів з теми

Вправа «Мікрофон»

- Що ви уявляєте, коли чуєте слово «веселка»?

- Що при цьому відчуваєте?

- Поясніть, що таке веселка.

ІІІ. Розширення уявлень учнів про веселку

1. Робота з тлумачним словником – з’ясування значення слова «веселка».

Веселка – дугоподібна різнобарвна смуга, яка з’являється на небі, внаслідок заломлення сонячних променів у краплинах дощу, води. Інша її назва – райдуга.

2. Списування з друкованого тексту

Здобувачі освіти списують це речення зі словника у зошити.

3. Пальчикова гра «Райдуга-дуга»

Ой ти, райдуго-дуго, (пальці в замок – руки над головою)

Дам тобі я пирога, (руки вперед – прямі долоньки догори)

Дам тобі я борщику, (долоньки – «мисочка»)

А ти не дай дощику! (стукають пальчиками по столу)

Заглянь у віконечко (утворюють з пальчиків віконечко, підносять до очей)

Принеси нам сонечко! (долоньки стиснути, пальчики розкрити)

4. Читання тексту «Чому буває веселка?»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Бесіда за прочитаним

- Коли буває веселка?

- Чи буває веселка, коли падає дощ?

- Яким стає сонячне проміння, коли проходить крізь краплинки води?

- Як правильно стояти, щоб побачити веселку?

- Коли веселку ніхто не бачить?

- Чи можна побачити веселку вдень? А вночі? Чому?

5. Руханка під пісню «Райдуга»

Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI

Учитель пропонує здійснити веселу прогулянку разом із веселкою – райдугою.

IV. Аналітико-синтетичні вправи зі словами

1. Слухання вірша

Учитель виразно читає вірш

Веселкова лічилка

В лузі дощик із квіток

Кольоровий сплів вінок.

У долину, аж до річки,

Простяглись барвисті стрічки.

Ось червона, перша стрічка, –

Колір стиглої сунички.

Друга – наче мандаринки,

Що оранжеві в них спинки.

Третя – жовта, наче сонце

Зазирає у віконце.

А четверта – то зелена,

Як листок берізки, клена.

П’ять – блакитна, барвінкова,

Наче квіточка святкова.

Шоста – синя, як ті сливи,

Що дощі вмивали й зливи.

Сьома – вкрили ліс та балки

Фіолетові фіалки.

Із семи стручок веселих

Утворилася веселка,

І щоб знати кольори,

Ти лічилку повтори.

   Л. Вознюк

2. Вправа «Кубик» (бесіда за змістом)

Учитель дає комусь із здобувачів освіти гральний кубик, який дитина кидає. Залежно від того, яка кількість очок випала здобувачі освіти відповідають на запитання.

1 – Чи сподобався вам вірш? Чим саме?

2 – Який настрій він створює?

3 – З чим порівнює автор веселку?

4 – Скільки стрічок було у віночку? Якого кольору вони були?

5 – Хто автор вірша?

6 – Яка із стрічок тобі подобається найбільше? Чому?

3.  Співвіднесення назв кольорів із звуковими схемами.

Здобувачі освіти пригадують, скільки кольорів має веселка, називають їх та записують назви кольорів, складаючи до них звукові схеми.

V. Розвиток математичних умінь

1. Гра «Веселкова математика» (робота в парах)

C:\Users\user\Documents\ViberDownloads\0-02-05-2ce83349bb292b8dc7c04d0b245ef98a93343243fab710d365a09b001b2aa7b3_e66bc7aa.jpgУ дітей на партах лежать башточки LEGO та кольорові олівці. На кожній цеглинці наклеєні вирази. Завдання: розв’язати вираз, знайти цифру-розв’язок на стрічці та розфарбувати стрічку кольором, якому відповідає колір цеглинки, де розміщений цей вираз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перевірка правильності розфарбованих кольорів з Винтиком (відео).

Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=udmhN9-MMLo

- Якого сьомого кольору не вистачає у нашій веселці?

- Розфарбуйте 7-му стрічку фіолетовим кольором.

VІ. Рефлексія. «Щоденник вражень»

Учитель пропонує здобувачам освіти висловити свої думки у письмовій формі на тему: «Як з’являється веселка?» або «Чому веселка різнокольорова?».

Діти можуть писати будь-яким способом (олівцями, фломастерами, кольоровими ручками тощо), малювати, створювати піктограми до теми.

 

 

1

 

docx
Додано
6 грудня 2019
Переглядів
3274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку