Інтегрований урок у 4 класі
(літературне читання, природознавство та образотворче мистецтво)
Тема: Корисні копалини рідного краю, їх види.
Тетяна Кара-Васильєва «Співуча глина»
Ознайомлення з українським народним мистецтвом петриківського розпису. Розпис посуду із застосуванням прийомів петриківського розпису.
Мета:
Обладнання: фізична карта України, атлас Миколаївської області, колекція корисних копалин, музейні експонати – зразки посуду, вироби з глини для розмальовування, презентація.
Тип уроку: інтегрований
Хід уроку
І. Організація класу
Ви почули вже дзвінок
Починаємо урок
Кожен з вас приготувався
На перерві постарався
Перед вами нелегкі завдання
Тож бажаю успіхів у навчанні.
Девіз уроку:
Зібратись разом - це початок,
Триматись разом – це прогрес
Працювати разом – це успіх.
І нехай наші мрії здійсняться.
ІІ. Повідомлення теми і мети
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Тему першої частини уроку ви дізнаєтеся,коли роз'єднаєте слова на дошці.
КОРИСНІКОПАЛИНИРІДНОГОКРАЮ
-Що називають копалинами?
-Чому їх називають корисними?
- Яку користь вони приносять людям?
Усі корисні копалини розподіляються на три групи: горючі,рудні(металеві),і нерудні(будівельні).
(показ по таблиці)
Мене шукай відразу.(Глина )(показ копалини)
Я на доріжках у дворі,
На будівництві, і на пляжі,
Та у скляній квітковій вазі.(пісок)
ІV. Фізкультхвилинка(відео)
V. Продовження вивчення нового матеріалу
1. Гра «Розкодування»
Розкодуйте вислів на дошці і ви дізнаєтеся ще де використовують корисні копалини.
СКПКІКВКУКЧКАК ГКЛКИКНКА
(закресліть у вислові літеру «К»)
2. Робота над заголовком. Гра «Передбачення»
- Чи співає глина?
- Коли вона співає?
3. Читання твору ученицями
- Послухайте уважно оповідання,яке прочитають дівчатка і ви зможете дати відповіді на поставлені запитання.
4. Робота з картою
- Назву якого міста ви почули?(Показ його на карті)
Місто Опішня знаходиться у Полтавській області.
5. Словникова робота
У тексті вам зустрічалися такі слова
Макітри
Куманець
Глечик
Миска
Барильце
6. Гра «З'єднаймо малюнки та визначення»
Погляньте на дошку зліва знаходяться малюнки,а справа визначення треба їх правильно з'єднати .
7. Цікаво знати
Перегляд презентації про Національний музей-заповідник українського гончарствавОпішному.
8. Читання ланцюжком
9. Аналіз змісту тексту
- Чим славиться Опішня?
- Який посуд виготовляють опішнянські майстри?
- Чому вироби опішнянських майстрів охоче розкуповували?
- Де використовували такі вироби?
- Чим є зараз фігурний посуд?
- Чому не всі майстри його можуть виготовляти?
VІ. Узагальнення й систематизація знань
1. Тестування
1 –й ряд – природознавство
2 –й ряд – з літературного читання
(Потім взаємоперевірка)
2. Практична робота
а) Показ зразків петриківського розпису
б) Розмальовування гончарних виробів
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Домашнє завдання