Інтегроване заняття
Я досліджую світ
1 клас
Тема тижня: Мультфільми
Тема дня: У яких країнах живуть мультфільми?
Мета:
Завдання:
інсценізація казки «Колобок»;
Очікувані результати учіння:
уживає відповідну до ситуації спілкування лексику і несловесні засоби;
вступає в діалог, підтримує й ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення;
визначає звуки у слові, визначає кількість складів у слові, орієнтуючись на кількість голосних звуків;
уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших;
утворює спільнокореневі слова;
вправляється у правильній вимові й наголошуванні слів відповідно до тематики тижня;
обговорює зміст медіа повідомлення (мультфільму), розповідає про що йдеться в ньому;
групує об'єкти;
обговорює сюжетно-рольову гру, у якій брав участь;
виконує запропоновану роль у мікрогрупі;
вміє працювати з пластиліном, ліпить персонажа мультфільма.
Обладнання: квасоля, завдання для групової діяльності, пластилін, магнітні літери.
Перебіг заняття
1. Ранкова зустріч
1.1. Привітання.
Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
Раз рука,два рука,
Раз плече, два плече.
Голова вліво, вправо подивилась,
Посміхнулась, привіталась.
1.2. Заповнення «Галявини настрою».
Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.
1.3. Вправа «Дружнє коло».
Учні уявляють себе персонажами улюбленого мультфільма і від їх імені висловлюють побажання один одному.
1.4. Заповнення щоденних новин.
- Дата …
- Місяць…
- Сьогодні …(день тижня).
- Який день тижня за порядком?
- Яка сьогодні погода?
- Опади…
Вчитель назначає помічників дня.
2. Закріплення знань про предмети, за допомогою яких створюють мультфільми. Групова робота.
У кожної групи картка із завданням: обговоріть та позначте ті предмети, без яких неможливо створити мультфільм. ( Сценарій, олівець, гумка, фотокамера).
- Які предмети ви упізнали?
- Без яких предметів не створити мультфільмів?
- Складіть нерівність між предметами, що стосуються мультфільмів та зайвих речей
- Як зветься людина, яка створює мультфільм?
- Поділіть на склади слово «мультфільм»
- Назвіть голосні та приголосні звуки у цьому слові
- Яким звуком розпочинається слово?
3. Вправа на розвиток дрібної моторики пальців рук. Викладання з квасолин літери «М»
4. Групова робота. Вправа « З'єднай частини в ціле». Складання персонажей мультфільмів. ( Том, Колобок, Нолик).
- Хто у вас вийшов, коли ви виконали завдання? Назвіть їх
- З яких мультфільмів ці персонажі?
- Скільки персонажей у вас вийшло?
- Зі скількох частин складається кожен з них? ( 4 частини)
- Назвіть склад числа
- Назвіть попереднє та наступне числа до числа 4
- Отже, ми з'ясували, що всіх об'єднує те, що це персонажі мультфільмів. Ви назвали мультфільми, в яких живуть наші герої. Скажіть, як ви думаєте, а чи в однакових країнах живуть наші друзі?
5. Руханка «Україна»
https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM
6. Бесіда про мультфільми різних країн
- Отже, у світі є багато країн. Кожна країна має свою назву, мову, традиції, культуру, страви. Так само у кожній країні є мультиплікатори, які
створюють цікаві мультфільми для діток своєї держави. Давайте розглянемо на прикладі мультфільмів, які сьогодні ми пригадали.
Мультфільм «Том і Джері» був створений у Сполучених Штатах Америки у 1940 році. Усього налічується 163 серії мультфільму. Цей витвір став одним з кращих мультфільмів світу.
- Назвіть персонажей цього мультфільму
- Хто з них подобається вам найбільше? Чому?
- Якими повинні бути персонажі цього мультфільми по відношенню одне до одного?
- Назвіть родичів слова «добрими»
Мультфільм «Фіксики» подарувала нам Росія. Цей мультик не тільки цікавий, але й дуже корисний.
- Назвіть персонажа, який вам найбільше подобається. Чим саме?
- Згадайте, чого корисного ви дізнались з мультфільму
Мультфільм «Колобок» - це наш український мультфільм.
- За мотивами якої казки створений мультфільм?
- Так, це українська народна казка «Колобок».
- Хто такий колобок?
- З чого він створений?
7. Гра «Склади слово на дошці»
- Складіть слово «Колобок» з літер на дошці
8. Перегляд мультфільму «Колобок».
https://www.youtube.com/watch?v=hFIDonaIly8
- Порахуйте, скільки персонажей налічує мультфільм?
- В якій послідовності зустрічаються Колобкові тваринки?
- Що трапилось з Колобком?
- Якою є Лисиця?
- Яким ми можемо назвати Колобка?
- Чого вчить нас ця казка?
9. Пальчикова гімнастика
10. Інсценізація казки «Колобок» за допомогою лялькового театру
11. Ліплення з пластиліну Колобка.
12. Виставка дитячих робіт
13. Підсумок заняття. Рефлексія.
- Отже, де живуть мультфільми?
- Чому нам так подобається дивитись мультфільми?
Курбет Олена Костянтинівна,
учитель початкових класів
КУ Сумська СШ №1 ім. В. Стрельченка
Інтегроване заняття
Я досліджую світ
1 клас
Тема тижня: Мультфільми
Тема дня: У яких країнах живуть мультфільми?
Мета:
Завдання:
Очікувані результати учіння:
Обладнання: квасоля, завдання для групової діяльності, пластилін, магнітні літери.
Перебіг заняття
1. Ранкова зустріч
1.1. Привітання.
Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
Раз рука,два рука,
Раз плече, два плече.
Голова вліво, вправо подивилась,
Посміхнулась, привіталась.
1.2. Заповнення «Галявини настрою».
Учні обирають квітку відповідного кольору і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.
1.3. Вправа «Дружнє коло».
Учні уявляють себе персонажами улюбленого мультфільма і від їх імені висловлюють побажання один одному.
1.4. Заповнення щоденних новин.
- Дата …
- Місяць…
- Сьогодні …(день тижня).
- Який день тижня за порядком?
- Яка сьогодні погода?
- Опади…
Вчитель назначає помічників дня.
2. Закріплення знань про предмети, за допомогою яких створюють мультфільми. Групова робота.
У кожної групи картка із завданням: обговоріть та позначте ті предмети, без яких неможливо створити мультфільм. ( Сценарій, олівець, гумка, фотокамера).
- Які предмети ви упізнали?
- Без яких предметів не створити мультфільмів?
- Складіть нерівність між предметами, що стосуються мультфільмів та зайвих речей
- Як зветься людина, яка створює мультфільм?
- Поділіть на склади слово «мультфільм»
- Назвіть голосні та приголосні звуки у цьому слові
- Яким звуком розпочинається слово?
3. Вправа на розвиток дрібної моторики пальців рук. Викладання з квасолин літери «М»
4. Групова робота. Вправа « З’єднай частини в ціле». Складання персонажей мультфільмів. ( Том, Колобок, Нолик).
- Хто у вас вийшов, коли ви виконали завдання? Назвіть їх
- З яких мультфільмів ці персонажі?
- Скільки персонажей у вас вийшло?
- Зі скількох частин складається кожен з них? ( 4 частини)
- Назвіть склад числа
- Назвіть попереднє та наступне числа до числа 4
- Отже, ми з’ясували, що всіх об’єднує те, що це персонажі мультфільмів. Ви назвали мультфільми, в яких живуть наші герої. Скажіть, як ви думаєте, а чи в однакових країнах живуть наші друзі?
5. Руханка «Україна»
https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM
6. Бесіда про мультфільми різних країн
- Отже, у світі є багато країн. Кожна країна має свою назву, мову, традиції, культуру, страви. Так само у кожній країні є мультиплікатори, які
створюють цікаві мультфільми для діток своєї держави. Давайте розглянемо на прикладі мультфільмів, які сьогодні ми пригадали.
Мультфільм «Том і Джері» був створений у Сполучених Штатах Америки у 1940 році. Усього налічується 163 серії мультфільму. Цей витвір став одним з кращих мультфільмів світу.
- Назвіть персонажей цього мультфільму
- Хто з них подобається вам найбільше? Чому?
- Якими повинні бути персонажі цього мультфільми по відношенню одне до одного?
- Назвіть родичів слова «добрими»
Мультфільм «Фіксики» подарувала нам Росія. Цей мультик не тільки цікавий, але й дуже корисний.
- Назвіть персонажа, який вам найбільше подобається. Чим саме?
- Згадайте, чого корисного ви дізнались з мультфільму
Мультфільм «Колобок» - це наш український мультфільм.
- За мотивами якої казки створений мультфільм?
- Так, це українська народна казка «Колобок».
- Хто такий колобок?
- З чого він створений?
7. Гра «Склади слово на дошці»
- Складіть слово «Колобок» з літер на дошці
8. Перегляд мультфільму «Колобок».
https://www.youtube.com/watch?v=hFIDonaIly8
- Порахуйте, скільки персонажей налічує мультфільм?
- В якій послідовності зустрічаються Колобкові тваринки?
- Що трапилось з Колобком?
- Якою є Лисиця?
- Яким ми можемо назвати Колобка?
- Чого вчить нас ця казка?
9. Пальчикова гімнастика
10. Інсценізація казки «Колобок» за допомогою лялькового театру
11. Ліплення з пластиліну Колобка.
12. Виставка дитячих робіт
13. Підсумок заняття. Рефлексія.
- Отже, де живуть мультфільми?
- Чому нам так подобається дивитись мультфільми?
– З яким настроєм ви завершуєте заняття?