Розробка інтегрованого уроку української та англійської мови на тему "Моя улюблена іграшка" для 2 класу, створена з метою узагальнення знань учнів з розділу "Речення", буде корисна вчителям початкових класів.
Конспект інтегрованого уроку української та англійської мови у 2 класі на тему « Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Речення». Моя улюблена тварина»
Мета: закріпити, узагальнити знання учнів, набуті під час вивчення теми «Речення», вдосконалювати вміння визначати види речень, головні члени речення, встановлювати зв’язки між словами у реченні; закріплювати вивчені лексичні одиниці по темах: тварини, частини тіла, розміщення предметів; формувати вміння утворювати розповідні та питальні речення у теперішньому неозначеному часі, описувати тварини; розвивати мовлення, увагу, мислення, фонематичний слух, правильну вимову, вміння працювати в групі; виховувати інтерес до вивчення мов, любов до тварин, культуру поведінки
Обладнання: ноутбук, малюнки і світлини тварин, картки, іграшки-тварини, маркери, аркуші паперу
Хід уроку
I Організація учнів до уроку
Дзвоник лунко засміявся
І урок наш розпочався!
Діти, до нас на урок завітали гості – вчителі з інших шкіл. Поверніться до гостей, посміхніться і привітайтеся.
Пригадаймо правила, за якими працюватимемо на уроці?
Ще бажаю вам бути жвавими і працьовитими!
II Мотивація навчальної діяльності
Бесіда:
III Повідомлення теми і завдань уроку
І урок наш незвичний – урок української та англійської мови. Ми закріпимо наші знання з теми «Речення» і поглибимо знання про наших улюблених тварин.
IV Узагальнення знань учнів
Українська мова
«Що ми знаємо про речення?»
Скажіть, це речення? Так чи ні? Чому?
Берегти, і, любити, люди, повинні, тварини.
dogs, love, I .
Перетворіть на речення.
А соловейки залишились води…напитися.
А жайворон із жайворонятами пʼють …росу.
Для подальшої роботи пропоную поділитися на дві групи. Назви груп «Соловейки» і «Жайворонки».
Робота в групах:
My cat drinks… milk.
My fish eats … fish food.
5) Які речення називаються розповідними? Питальними? Спонукальними?
6) Коли в кінці речень ставимо знак оклику?
7) Як підкреслюємо головні слова в реченні? На яке питання відповідає слово, що підкреслюємо однією рискою? Двома рисками?
Робота в групах:
(Хто?) ____________ (що зробив?) ____________ .
(Що?)_____________(що роблять?) ____________.
На мою адресу надійшов лист. Але в ньому, здається, щось не так. Допоможете розібратися.
Неділю, у, ходив, Артем, до, зоопарку.
Він сфотографував улюблену.
світлина лежить у коробці
Яка улюблена тварина Артема.
Намалюйте її.
Користуючись вказівкою зробіть аналіз речення.
«Жайворонки» - другого речення.
«Соловейки» - третього речення.
1.Вид речення 2.Головні слова 3.Зв'язок між словами 4.Схема речення |
Англійська мова
Touch your head.
Touch your eyes.
Touch your ears.
Touch your nose.
Touch your mouth.
Touch your neck.
Touch your body.
Touch your legs.
Touch your teeth.
Touch your tail.
Have you got a tail? No.
Who have got a tail? Animals.
Touch your wings.
Have you got wings? No.
Who have got wings? Birds.
Remember! What animals do you know?
Look at the picture! What animal can you see?
«Draw the animal»
It has got … a big body, a short neck, a big head, small eyes, very big ears, a big and long trunk, a thin tail, strong legs.
Whose photo is in the box?
Artemʼs favourite animal is…an elephant.
It is big. It is fantastic. It has got a dig body, a big strong tail and wings. His teeth are sharp. It can run, fly, jump. It lives in the fairy tales, in the cartoons. It is a dragon.
Take your card. Read, write or choose and line need words.
Let’s go to the zoo.
And stomp like the elephants do.
Let’s go to the zoo.
And stomp like the elephants do.
jump like the kangaroos
swing like the monkeys
waddle like the penguins
V Підсумок уроку
Бесіда
Оцінка діяльності учнів.
VI Повідомлення домашнього завдання
Українська мова: скласти три види речень про соловейка чи жайворонка.
Англійська мова: розповідати про улюблену тварину.
Дякую за роботу!
Додаток
(Хто?) ___________ (що зробив?) ___________
(Що?)___________ (що роблять?) _________ _
My cat drinks…
My fish eats …
1. Вид речення
2. Головні слова
3. Зв'язок між
словами (усно)
4. Схема речення