Інтегрований урок в 1 класі за системою розвивального навчання (Ельконін – Давидов) Тема: Подорож до весняного лісу.

Про матеріал
Інтегрований урок в 1 класі за системою розвивального навчання (Ельконін – Давидов) Математика: Залежність результату вимірювання величини від міри. Природознавство: Світ тварин Елементи трудового навчання
Перегляд файлу

 

Інтегрований урок в 1 класі за системою розвивального навчання (Ельконін – Давидов)

Тема.   Подорож до весняного лісу.

         Математика:  Залежність результату вимірювання величини від міри.

         Природознавство:  Світ тварин

         Елементи трудового навчання

Мета:  формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
загальнокультурну компетентність дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; бачити красу рідної природи;
соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з партнером в парі, проявляти ініціативу;
громадянську компетентність бережливо ставитися до природи;
здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.


Формувати в учнів предметні компетентності:

сформувати  в учнів поняття  міра, величина,поняття про тварин, як частину живої природи;
розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність величин (об*єм,  кількість предметів, площа, довжина і т.п.), уявлення дітей про різноманітність тваринного світу, середовище їхнього існування;
формувати в учнів поняття моделювання способів за допомогою схем та формул

знайомити учнів із назвами тварин;
розвивати уміння оцінювати виконану роботу , спостережливість, уміння порівнювати зовнішній вигляд тварин;
повідомити учням правила поведінки в природі;
виховувати в учнів  інтерес до вивчення математики,природознавства, виховувати  турботливе ставлення до тварин, бажання брати участь у їх охороні.

 

Тип уроку: урок-подорож

Вид уроку: інтегрований

Обладнання:  картки для індивідуальної роботи, картки для роботи в парі, набір геометричних фігур,  підручник «Математика» 1 клас за системою РН, зошити,малюнки тварин, дошка.

Хід уроку

І. Організація класу.   

1.    Привітання  

 

 Пролунав уже дзвінок

   Починається урок!

   На уроці не куняй

   Математику вивчай!

   Всім я успіхів бажаю

   І урок розпочинаю.

Працюємо старанно,  

щоб почути у кінці,  

що у нашому 1- му класі     

діти просто молодці.      

 

2.Психологічне настроювання. 

Запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка ще:

- прикрашає обличчя;

- підвищує настрій;

- сприяє добрим стосункам з оточуючими;

- допомагає знайти нових друзів;

 

 ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.

1.Перевірка фенологічних спостережень

– Яка зараз пора року?

– Назвіть суттєві ознаки весни.

– Який сьогодні день?

– Чи був вітер, коли ви йшли до школи?

– Чи були сьогодні опади?

– Як змінилася погода за цей тиждень?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви вже знаєте, що наш світ прекрасний і різноманітний і що може бути цікавішим, ніж день за днем відкривати все нові і нові його сторінки?  Я запрошую вас відкрити ще деякі таємниці навколишнього світу, в якому ми живемо і відправитись у подорож  до весняного лісу.

Подивіться , а хто нам допоможе в нашій подорожі. Лісовичок.

ІІІ.  Узагальнення  знань учнів.

1.На нашому шляху , на лісовій доріжці , зустрілися лісові мешканці.

http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/11/117/121/117121105____________________________55.pnghttp://2.bp.blogspot.com/-JPutLJ3qZ3o/UF2E4IRzcRI/AAAAAAAAAm0/8oBV5ldF-R8/s1600/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%BA%D0%B0,+%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BA,+%D1%97%D0%B6%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%BA.pnghttp://2.bp.blogspot.com/-JPutLJ3qZ3o/UF2E4IRzcRI/AAAAAAAAAm0/8oBV5ldF-R8/s1600/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%BA%D0%B0,+%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BA,+%D1%97%D0%B6%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%BA.pnghttps://0.s3.envato.com/files/199549016/Beaver.jpghttps://www.decosoon.com/67624-large_default/bernard-the-fox-stickers.jpghttps://media.istockphoto.com/vectors/wild-boar-vector-id165627411?k=6&m=165627411&s=612x612&w=0&h=LeKNQ42-A1mVsWFjdBQbRx7zYs7Fx18xFOPYzBohotk=http://clipart-library.com/img/1151053.jpghttp://cdn.a4y.biz/pics/2015-05/27/216724-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3.jpghttp://st.depositphotos.com/2435397/3820/i/950/depositphotos_38201067-Cartoon-elk.jpg

 

Розташуйте цих мешканців на числовій прямій у порядку зростання.

 

П___1___2___3___4___5___6___7___8___9____

 

1 ) Назвіть число попереднє числу 4.

2) Назвіть «сусідів» числа 5, 6.

3) Яке число наступне, після числа 6.

4) Порівняти числа: 3 і 5 , 7 і 4 , 6 і 6.

5) Як можна назвати цю групу тварин? (Звірі)

6) Яка істотна ознака звірів?

(Тіло у звірів вкрите шерстю ,мають чотири  лапи.

Звірі народжують своїх малят і годують їх молоком.

ІV. Постановка навчальної задачі.

 1.Відправляємося далі мандрувати з лісовичком. Але хто це? 

Навесні барвиста квітка 
На галявині розквітла. 
Лиш поглянути хотіли, 
Враз знялась і полетіла.
(Метелик )

Наче птиця, крила має,
Все літає та співає:
- Я медок вам наношу,
Не чіпайте, бо вкушу!
(Бджілка)

Хоч не олень – роги має,
І не птиця, а літає.
Чорний-чорний, а не крук,
Це малий, моторний ...
(Жук)

1.Як можна назвати цю групу тварин яких ми зустріли? (Комахи)

2.Яка істотна ознака комах? (Комахи мають шість лапок. Їх тіло поділено на три частини: голова, груди, черевце)

 

V. Розвязання навчальної задачі.

 

  1. Комахи мають шість ніг. Яку міру для побудови величини кількості лапок ми можемо вибрати?

н  O                   н  OO

 

Чому  ви вибрали другу міру? ( Комахи мають три пари лапок. Пара – це два. Тому ми вибираємо подвійну міру)

  1. Побудувати величину  К за мірою   н  OO,  та за формулою

К    =  3   

 н

Подивіться, цю роботу разом з вами виконував Лісовичок. Перевірте його роботу.

К    =  3           

 н

Чому робота Лісовичка виявилась неправильною? Що не врахував Лісовичк?

3. Фізхвилинка

4. Подивіться, ми вийшли на лісове озеро. Скажіть, а які тварини мешкають у воді?

У лусці мої боки –
Вони холодні та слизькі.
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу.     (Риби)

 

-Яка істотна ознака риб? 

  (Тіло у риб складається з голови, тулуба, хвоста. Воно вкрите слизькою лускою та і сплюснуте з боків. Плавають риби за допомогою плавців і хвоста, а дихають зябрами.)

 

Деякі риби можуть жити лише в прісній воді: річках, озерах, ставках. У прісній воді живуть коропи (сазани), карась, в’юн, сом.

Дуже багато видів риб живуть в морях і океанах(тріска, скумбрія, оселедець, бички).

Окремі види риб  - акваріумні рибки.

В кого з вас вдома є акваріуми? (Короткі розповіді дітей).

У нашого Лісовичка є вдома акваріуми. І кожного разу йому потрібно міняти воду в них. Давайте йому допоможемо, заповнити  їх водою.

 

В кожен акваріум треба налити води за формулою       А    = 4,           

                                                                                             в

та за міркою   в.

Покажіть за допомогою схеми об*єм води в акваріумі.

 

https://thumbs.dreamstime.com/z/%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9-20257458.jpghttps://thumbs.dreamstime.com/z/%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9-20257458.jpg

 

 

Міра    в        __                                    Міра    в   ____

 

 

-Порівняйте , чи однакові об*єми води вийшли у вас в парі?

-Чому формули в усіх однакові, а схеми вийшли різні?   

5.Фізхвилинка

 

V. Робота над геометричним матеріалом.

-Що це чути в лісі? Чиє це голоси?  ( Спів птахів)

- Це   Птахи.

-Яка істотна ознака птахів? ( Тіло птахів укрите пір’ям. У них є дзьоб )

 

Настає весна і перелітні птахи повертаються з теплих країн додому. Які це птахи? (Жайворонок , ластівка, зозуля, соловей, шпак, лелека)

 

 

Ластіва прилітає наприкінці квітня.

Шпак прилітає в березні, коли на полях ще лежить сніг.

Зозуля повертається на початка травня.

 

Люди здавна шанували птахів, тому що вони приносили велику користь.

   Давайте допоможемо їм влаштуватися  і зробимо для них шпаківні.

Визначте які геометричні фігури нам треба використати для побудови шпаківні?

http://konspektu.at.ua/777.jpg

 

Склеювання шпаківні.

 

Чудові вийшли в нас шпаківні. Ми з нетерпінням будемо чекати зустрічі з птахами.

V.  Підсумок уроку.

-Скінчилася наша подорож і підійшов до кінця урок.

-Чи корисним він був для вас?

-Чи добавили ви собі знань?

-Чи сподобалося вам подорожувати з Лісовичком?

-Молодці! Ви справжні учні: активні, здібні, розумні, кожен з вас
отримав нові знання.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 березня 2021
Переглядів
898
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку