В даній розробці зінтегровані уроки Навчання грамоти, Природознавства, Трудового навчання для 1 класу. Мета: вдосконалювати читацькі навички усвідомлення прочитаного, вчити працювати з текстом, створювати аплікацію з вирізаних форм, познайомити з природою свого села, розвивати зв'язне мовлення, спостережливість, виховувати любов і повагу до матері, рідного краю
Інтегрований урок 1 клас
(Навчання грамоти. Читання
Тема: «Удосконалення уміння читати. Виконання завдань, спрямованих на усвідомлення прочитаного. Опрацювання текстів.
Природознавство
Тема: «Природа твого села навесні»
Трудове навчання
Тема: «Створення аплікації з вирізаних форм»
Мета: вдосконалювати читацькі навички усвідомлення прочитаного, вчити працювати з текстом, створювати аплікацію з вирізаних форм, познайомити з природою свого села, розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, виховувати любов і повагу до матері, рідного краю
Обладнання: презентація, відеофрагмент, картки, набір для створення аплікації
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І Організація класу
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Біля парти станем чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі –
Сядемо рівненько на місця свої.
Девіз уроку:
Красиво читаємо.
Чітко розповідаємо.
Мову свою розвиваємо.
ІІ Артикуляційна хвилинка
Завжди говоримо красиво,
Не поспішаючи, сміливо.
Є в нас у роті язичок
Він говорить:
ІІІ Повторення і закріплення вивченого
(- твердий приголосний = м’який приголосний О голосний)
Все вивчене пригадай
До слова схему підбирай
весна [- о - - о]
село [-о-о]
край [- - о =]
Завдання щось у нас незвичне
Якісь картки – квадратики.
(кюер – коди)
( на різних пакунках)
(закодоване слово)
(прізвище, ім’я, по батькові, свою адресу, смс - повідомлення, електронну адресу,номер телефону)
І група – весна
ІІ група – село
ІІІ група – гусочка
(будемо говорити про весну, про наше село, про гусочку)
ІV Повідомлення теми і мети уроку
V. Робота над темою уроку
- Надійшла весна прекрасна. Вона відчувається і в ніжних пересвистах пернатих солістів, і в лагідному дотику сонячних промінців, і в особливому, тільки весні притаманному запаху
- Спробуйте відтворити словом красу та своєрідність весни за допомогою прийому «донататний граф»
Весна
прийшла у принесла
село поле ліс садки зелень тепло квіти
-РЗВ
- Не обминула весна і нашого рідного куточка, нашого села … (Привілля)
Останнім часом ми з вами працюємо в онлайн – сервісі Padlet для спільної роботи «Моє село, моє Привілля» ми добираємо вірші про село, розміщуємо малюнки, аплікації, пов’язані з мальовничими місцями нашого села, фото,відео.
Всі: Ось таке село Привілля!
Зелень
(першою)
галявина повітря(чистим)
листячко(молодим) квіти (запашними)
-Як ви знаєте наше село є однією з маленьких часточок України. України – нашої … Батьківщини
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво похилився?
Треба дружно нам всім встати,
Фізкультпаузу почати
(музична фізкультхвилинка «Веселка»)
Робота з текстом
Гарно всі читаємо
Текст новий вивчаємо.
(аудіозапис твору у супроводі музики)
Коли життя щасливе, коли на серці мир і спокій, про маму часто забувають. Тривожним голосом Гусочка почала скликати дітей, але вони не послухалися.
Раптом насунули темні хмари, і на землю впали перші великі краплини дощу. Гусенята подумали: світ не такий вже й затишний і добрий. І тільки – но вони про це подумали, як одразу згадали про маму. І раптом кожному стала потрібна мама. Вони підвели голівки і щодуху побігли до неї. А тим часом з неба посипався великий град. Гусенята насилу встигли прибігти до матері. Вона підняла крила і прихистила ними своїх дітей.
Під маминими крилами було тепло. Їм і на гадку не спадало, що материнське крило має два боки: всередині було тепло, а назовні – холодно й безпечно.
Потім усе затихло. Гусенятам хотілося на зелену луку, але мама чомусь не піднімала крил. Маленькі дітки Гусочки вимогливо запищали: «Випускай нас!» Мати тихо підняла крила, і гусенята вибігли на траву. Вони побачили, що в мами поранені крила, вирване пір’я.
Гусочка важко дихала. Гусенята все бачили, але світ знову став радісним.
І тільки одне, маленьке і слабеньке, гусенятко підійшло до мами і запитало:
Вона тихо відповіла, соромлячись
Гусенята розбіглися по траві, і мама була щаслива.
А) світ був зеленим, радісним
В) світ був тривожним
2. Чи слухались гусенята маму?
А) так
В) ні
3. Чому гусочка почала скликати дітей?
А) насунули темні хмари
В) засвітило яскраво сонечко
4. Який у неї був голос?
А) тривожний
В) радісний
5. Як повелися гусенята, коли вщухла буря?
А) вимогливо запищали
В) солодко спали
6. Чи були вони уважними та чуйними до своєї мами?
А) так
В) ні
(ніжність Гусочки, любов, дбайливе ставлення до малят, гусенята думають лише про себе)
Вклоніться низько матерям своїм,
Чиїм теплом навіки ви зігріті,
Вклонімося за їхні руки їм,
Й за те, що просто вони є на світі.
У травні, коли повертаються до рідних гнізд птахи, коли оновлюється природа, теплий весняний вітер приносить нам свято Матері. Прийшло це свято в Україну зі Сполучених Штатів Америки. Українці в цей день вшановують Матір – Богородицю, Матір – жінку і Матір – Україну. У день Матері діти дарують своїм мамам усе, що підготували власноруч: малюнки, витинанки, вишивки, вирощені квіти.
Створення аплікації
V І. Підсумок уроку
Хай всіх нас з вами лихо обминає
А Привілля наше процвітає!
Де квітка, пташка і зелений гай,
Де кожна вірна тій землі дитина
Живе єдиним словом – Україна!
Мова і пісня у нас солов’їна.
Квітне галявина в нашім лісочку.
Сяють усмішкою мамині очі.
V ІІ. Оцінювання учнів