Це бінарний урок з двох предметів:я у світі та англійська мова.Цей урок допоможе перевірити знання учнів з теми "сім'я" з англійської мови,збагатить у дітей уявлення про сім'ю як спільноту рідних людей,розвине позитивне ставлення до рідної домівки.
Бінарний урок з предметів : Я у світі і англійська мова
у 3 – В класі.
Вчитель : Момот Ніна Григорівна.
Місце роботи : м. Чернігів , загальноосвітній навчальний заклад
І- ІІІ ступенів № 35.
Посада : вчитель початкових класів.
Вчитель : Овчіннікова Наталія Миколаївна.
Місце роботи : м. Чернігів , загальноосвітній навчальний заклад
І - ІІІ ступенів № 35.
Посада : вчитель іноземної мови.
Тема : Сім я . Склад сім` ї.
Мета : збагачувати у дітей уявлення про сім` ю як спільноту рідних людей ,
закріплення вивчених слів з англійської мови по темі сім` я ;
розвивати позитивне ставлення до своїх рідних , рідної домівки ,
мовлення , мислення ; виховувати прагнення до відповідальності.
Обладнання : картки для роботи в групах , кросворди , родинне дерево ,
презентація .
Хід уроку :
І . Організаційний момент. Привітання :
1.Greeting
T. Good afternoon children.
Ch. Good afternoon teachers.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Учні співають пісню .
1. Warming-up
T. Children look at the screen please .
Children watch a cartoon.
T. What did they sing about?
Ch. answer.
2. Вчитель : Що ви уявляєте коли бачите число 8 ? ( на екрані проектора
з` являється цифра 8 ?
Діти : свято 8 Березня ; 8 місяць року ; 8 день місяця ;
Вчитель : число вісім --- чарівне . В назві числа 8 прихована ще одна назва числа.
Здогадайтесь якого. ( на екрані монітора перед цифрою 8 з` являються дві коми .)
Вчитель : Відгадайте назву якого числа приховує 8 .
Діти : 7.
Вчитель : Чого буває 7. Назвіть 7 раз букву яка любить себе називати . ( на екрані
проектора з` являється буква я ).
Вчитель : Відгадайте зашифроване слово .
Діти : Сім `я. ( на екрані проектора з являється слово сім я ) .
3. Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель : Про що співали діти в попередній англійській пісні ?
Сьогодні ми поговоримо про сім` ю , дізнаємось , з кого вона складається ,
які відносини повинні бути в сім `ї .
ІІІ. Вивчення нового матеріалу .
Гра : Розсипанка . Зі слів складіть прислів `я . Поясніть його значення .
( хазяйству одинець де кінець , щастя де всім сім )
Де одинець--- хазяйству кінець , де сім--- щастя всім .
А що дитині треба
Дім красивий , білий
І , як світлий образ ,
мамин погляд добрий ,
й батька дорогого ,
чути добре слово .
А ще гарно б мати
і сестру , і брата.
Вчитель : --- Хто входить до складу сім ї ? ( відповіді дітей ) .
Вчитель : Сім `я --- група людей , яка складається із чоловіка , жінки , дітей та інших близьких родичів , які живуть разом під одним дахом. ( на проекторі слайд Сім` я --- це….. ) . Сім ’ ї бувають різні .
Фізкультхвилинка.
дім
↑
повага ← Сім` я → відповідальність
↓
любов
Кожний сам творець свого щастя . Творець--- це означає будівельник. Зараз ми спробуємо побудувати дім для щасливої сім` ї , ми спробуємо вияснити
що для цього потрібно.
Вибираємо для будівництва будинку щасливої сім `ї гарну поляну.
( відкривається слайд з красивою поляною )
--- 1 завдання Закладаєм фундамент .
Розв` язати задачу на моральну тематику . ( відкривається слайд з задачею ).
Учні вибирають правильну відповідь .
Висновок : перший секрет щасливої сім` ї ---- взаєморозуміння. На поляну
вставляємо фундамент для будинку .( відкривається наступний слайд ) .
---- 2 завдання Метод : Незакінчене речення .
Продовжіть речення ( в кожного на парті листочок з незакінченим реченням ) .
Завдання учнів продовжити це речення.
Якщо б я був ідеальним батьком ( мамою ) я б ………
Я ідеальна дитина . Я ………..
Вчитель : отже , другий секрет щасливої сім` ї ----- взаємоповага.
Встановлюємо основну частину будинку. ( відкривається слайд з основною частиною будинку ) .
---- 3 завдання . Будівництво даху .
Розгляньте уважно листочок з завданням . Дівчатка і хлопчики записують ,
яку роботу вони можуть виконати , допомагаючи батькам .
Вчитель : давайте перевірим , що у вас вийшло.
Отже , 3 секрет щасливої сім` ї --- взаємодопомога. Ми встановлюємо останню
частину нашого будинку --- дах .
Давайте , діти , ще раз згадаємо , що необхідно для щасливої сім’ї :
В. О. Сухомлинський писав , що сім` я --- це те середовище , де людина повинна
вчитись творити добро . ( відкривається слайд ) .
--- Отже , сім `я складається з мами , тата , дітей . Та крім мами і тата в нас є ще
родичі : наші бабусі , дідусі , тітки , дядьки . Це наша родина . Родина ----
це ті люди , що знаходяться в родинних стосунках по предках , бабусях і дідусях. Вони родичі --- близькі і далекі , але це вже родина . Дуже часто у родинах складають родинне дерево . Сильне , могутнє дерево .
Teacher asks children according to slides.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s brother.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s sister.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s mum.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s dad.
T. Who are these?
Ch . These are Mary’s grandmas.
T. Who are these?
Ch . These are Mary’s grandpas.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s uncle.
T. Who is this?
Ch. This is Mary’s aunt.
T. This is Mary’s family tree. Is Mary’s family happy?
Ch. Yes, it is.
T. Let’s do exercises and sing the song” If you are happy and you know it.”
If you're happy and you know it, clap your hands.
If you're happy and you know it, clap your hands.
If you're happy and you know it, and you really want to show it,
If you're happy and you know it, clap your hands.
If you're happy and you know it, stomp your feet.
If you're happy and you know it, stomp your feet.
If you're happy and you know it, and you really want to show it,
If you're happy and you know it, stomp your feet.
If you're happy and you know it, nod your head.
If you're happy and you know it, nod your head.
If you're happy and you know it, and you really want to show it,
If you're happy and you know it, nod your head.
If you're happy and you know it, turn around.
If you're happy and you know it, turn around
ІІІ. Закріплення вивченого.
Вчитель : У гарній родині завжди є сім `ї є свої традиції . Буває так , що в
родині передається не тільки якась традиція , але й професія . Родину , яка передає своє діло від батька до сина , від покоління до покоління , називається династією. ( відкривається слайд ) .
T. Children look at the screen. We have got some words. Your task is: to make some sentences about your families write down them.
Ch. Write some sentences. And then read them.
ІѴ. Підсумок уроку.
-- Хочеться завершити наш урок молитвою :
Учні читають слова молитви і при цьому передають один одному свічку.
Вислухай мене боже
Мій Господи ,
почуй моє благання ,
пошли в сім ю мою
мир , спокій і єднання.
Ти , що таємно
з неба поглядаєш
про мою маму й тата мого
добре усе знаєш.
Навчи батьків моїх
у Божім страсі жити .
любити один одного
й ніколи не сваритись.
Щоб горя і лиха
ніколи не знали
щоб хворим й недужим
всі помагали.
Нехай же прокажуть
молитву всі люди ,
нехай же надія
і Бог з вами буде .
T.Let’s sing a song “In my family”
Ch. In my family,
In my family,
Lot’s of love,
For you and for me.
Mum and dad,
Sister and brother,
Grandma and grandpa,
Not like any other.
In my family,
In my family,
Lot’s of love,
For you and for me.
ѴІ. Домашнє завдання .
- Підготувати невеличку розповідь «Традиції моєї родини» .