Відділ освіти Васильківської міської ради
Науково – методичний центр
Васильківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 7
Інтегрований урок з математики і ЯДС
2 -В клас
З досвіду роботи
вчителя початкових класів
Васильківської загальноосвітньої школи
І – ІІІ ступенів № 7 Київської області
Вендичанської Надії Іванівни
Кваліфікаційна категорія:
"спеціаліст І І категорії"
Васильків
2019р.
Тема. Математика. Закріплення вміння додавати числа . Робота з геометричним матеріалом. Розв’язування задач.
ЯДС. Узагальнення знань про Африку.
Мета: Інтегрувати освітні галузі із наголосом на застосування математичного та лінгвістичного апарату до викладеного матеріалу; вдосконалювати набуті навички; складати та розв’язувати задачі, вирази; формувати обчислювальні навички; розвивати математичну мову, увагу, пам’ять, спостережливість.
Закріпити знання дітей про тваринним світом Африки, згадати тварин «Великої п’ятірки», їхні особливості та спосіб життя, сформувати уявлення про життя цих тварин; розвивати просторову уяву, вміння працювати із картою півкуль; формувати навики роботи в парі, вміння критично мислити, порівнювати, аналізувати; виховувати пізнавальний інтерес, спостережливість, почуття дружби. Виховувати любов до природи.
Тип уроку: Інтегрований
Очікувані результати
Обладнання: комп’ютер, малюнки, картки, зображення Африки, презентація ,
класна дошка , фліпчарт, фломастери, мультимедійний проектор .
Хід уроку
І. Організаційний момент (Слайд 1) Дзвінок
Пролунав дзвінок ,
кличе на урок.
Будемо усі ми працювати,
Щоб почули у кінці:
Молодці!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
– Діти, сьогодні на уроці ми плідно попрацюємо, згадаємо властивості додавання, розв'яжемо цікаві задачі та поговоримо про... А про що саме вам допоможе підказка . (Слайд 2) (фото пустелі, верблюдів, Масаї. (Африка) Слайд 3
Вправа "Асоціативний кущ"
( Екватор, пустеля, яблуня, слива, фараон,савана, трактор, сахара, жираф, страус, верблюд).
Гра Намалюй настрій"
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Щоб приблизитись до цього материка, потрібно виконати завдання веселих мавпенят.
За кожну правильну відповідь на нашу пальму прикріпимо один банан. (Учень по черзі прикріплює банан.
– Який зображений материк на малюнку? (Слайд 4 ) (Африка)
– Які ознаки вам допомогли про це дізнатися?
– Яка рослинність росте на цьому материку ? (Слайд 5 ) ( пальми, кактуси, алоє.)
– Яких тварин ви бачите на малюнку? Як їх можна назвати ? (тварини-рекордсмени) (Слайд 6, 7) слон, страус, горила, гепард, жираф, какаду фламінго)
– Скільки мавп зображено на малюнку? (Слайд 8, 9)
– Скільки мавп стане, коли ще 20 приєднаються? (8 + 20=28)
– Яке це число ? (Парне, двоцифрове, має 2 десятки і 8 одиниць)
Молодці.
Погляньте, яка у нас вийшла пальма. Це подарунок для наших веселих мавпенят.
– У природі існує багато різних тварин , але цю тварину називають "кораблем пустелі". Хто це? Виберіть правильну відповідь з поданих варіантів підкресліть її. (Верблюд.)
Яка головна риса цієї тварини ? ... (довгий час перебувати без їжі). Слайд (верблюд 10)
Зробіть звуковий аналіз цього слова (схематично). Приступайте до роботи.
Фізкульт хвилинка .
"Чунга- Чанга".
ІV. Узагальнення і систематизація знань
Продовжимо нашу роботу.
Виконаємо графічний диктант
Беремо аркуш паперу і від точки починаємо працювати.
3 вправо,1 вниз,1 вліво,8 вниз,
1 вправо,1 вниз,4 вправо,2 вниз,
1 вправо,4 вниз,1 вліво,3 вгору,2 вліво,
1 вниз,1 вліво,2 вгору,2 вліво,4 вниз,
1 вліво,3 вгору,1 вліво,1 вниз,1 вліво,
2 вгору,2 вправо,10 вгору,2 вліво,
1 вгору,1 вправо,1 вгору.
Хто у вас вийшов. (Жирафа ) (слайд 11)
1 група 2 група 3 група 4 група
33+14 = 15+32= 23+34= 66+12=
47+41 = 47+32= 41+24= 21+34=
64+35 = 40+50= 27+30= 27+60=
36+33 = 32+20= 63+12= 44+35=
24+53= 21+32= 40+21= 28+50=
45+14= 42+15= 56+42= 51+46=
66 88 99 47 77 59 57 79 53 90 52 47 98 57 61 65 75 57 68 78 97 55 79 87
а е п г р д а о л р и г у к д а а к р л и е у м
Колективне опрацювання матеріалу
- Ні
- Так
- Результат дії додавання - це сума
- Найменше трицифрове число - це 100
- Що отримуємо, коли від суми віднімаємо доданок ? (Різницю)
- 10 см - це 1 дециметр
Фізкультхвилинка (Слайд 12)
Пальчик, пальчик - тук, тук, тук
По цеглиночці - тук, тук.
Плесни, плесни - раз, два, три
Ти цеглинучку бери,
Її другу передай
Гру з початку починай
Самостійне розв’язання задачі за планом
Зебр — 56,
Гепардів — ?, на 13 менше
Учні самостійно записують розв'язання задачі .
V. Закріплення матеріалу
Гра "Хто швидше"
— Проведемо змагання «Хто швидше?» Потрібно на дошці розв'язати вирази, після чого відкриється нам таємниця піраміди.
38 - 24= 14 36+ 13 = 49
40 - 20 = 20 56 — 3 = 53
75 - 30 = 45 47 + 22 = 69
( на дошці зображена незвичайна піраміда з виразами. Розв'язок на окремих листках прикріплений біля неї . Потрібно знайти правильну відповідь і прикріпити до відповідного вирази)
Робота над ребусам
Гра "Хто зайвий"
–Лев, леопард, гієна , заєць. Хто зайвий . Чому?
– Мавпа, зебра, жирафа, змія. Хто зайвий. Чому?
VІ. Підсумок уроку
– І на згадку про наш урок я хочу передати вам подарунок від Фараона. Вітальні листівки з побажаннями . (Слайд )
Навчайтесь завжди залюбки,
Нехай знання вам корисні будуть.
Ходіть до школи, дітлахи,
І хай цікаво вам тут буде.