Інтегрований урок. ЯДС та літературне читання "Осінь. Осінні місяці".

Про матеріал
Даний матеріал стане внагоді при планування інтегрованого уроку з ЯДС та літературного читання у 2 класі.
Перегляд файлу

Інтегрований урок ЯДС та літературне читання, 2 клас

Я досліджую світ

Тема: Осінь. Осінні місяці. Планування спостережень за неживою та живою природою восени. Осінній календар погоди і природи. Спостереження за погодою. Осінні явища в неживій природі. Осінні явища в житті рослин.

Літературне читання

Тема:  Вірші Марійки Підгірянки «Прийшла осінь», «Ліс».

Мета:

поглибити знання учнів про осінні явища в природі, навчати спостерігати за погодою;

● формувати вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки;

розвивати пізнавальну самостійність, уміння переносити засвоєне на нову ситуацію;

● ознайомити учнів з творчістю Марійки Підгірянки;

● формувати вміння слухати та сприймати поетичні твори, уміння спостерігати, логічно та творчо мислити;  

●розвивати навички читання, збагачувати словниковий запас учнів, розширювати їх світогляд;

● виховувати пізнавальний інтерес.

Інтегруються предмети: Я досліджую світ  та літературне читання.

Обладнання: зупинки карти царства Осені, слайди - репродукцій картин з осінніми пейзажами (В.Д.Полєнов «Золота осінь», М.Овсейко «Віконце в осінь»,

І.Левітан «Золота осінь», М.Гайдеров «Золота осінь», тощо), презентація.

 

    Хід уроку:

І. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Організація учнів до уроку:  вправа «Усмішка».

- Подаруйте усмішку мені, один одному, бо все прекрасне в житті починається з усмішки.

2. Перевірка домашнього завдання.

а) Опитування за питаннями:

- Що таке явища природи?

- Як називається модель Землі?

- Дайте визначення горизонту. Які сторони горизонту вам відомі?

- Хто і коли вперше полетів у космос?

б) Індивідуальні розповіді про явища природи, обертання Земля навколо своєї осі.

3. Мотивація навчальної діяльності.

а) Слово вчителя.                            зупинка «Погода»

- Сьогодні я запрошую вас у незвичайну мандрівку. Перша зупинка називається  «Погода».

б) Вправа «Погода».

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Яке число?

- Тепло чи холодно надворі?

- Який стан неба?

- Яка температура повітря?

     - Чи були сьогодні протягом дня опади?

 

IІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ

1. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

- Кожна мандрівка має якусь ціль. Протягом уроку ми з вами будемо складати карту царства Осені.

2. Визначення очікуваних результатів.

- Під час мандрівки ми будемо вчитися слухати та виразно читати поетичні твори. Ми з вами повторимо осінні місяці, з'ясуємо, які саме зміни відбуваються восени в природі.

 

ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ

1. Гра «Вернісаж думок».

- Доберіть серед поданих слів прикметники для характеристики осені: тепла, дощова, зелена, квітуча, похмура, дощова, сумна, суха, золота, багата.

2. Аналіз репродукцій картин.

- Що об'єднує картини художників?

- Що б на своїй картині про осінь зобразили ви?

- Чи любите ви осінь? Чому?

3. Робота з творами Марійки Підгірянки .                 зупинка «Осінній ліс»

а) Вірш «Ліс».

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Які картини постали у вашій уяві, коли ви слухали вірш?

2) Словникова робота.

Довідкове бюро

Галузка — гілка, гілочка.

Ярок, яр — глибока довга западина.

Мугикати — стиха, невиразно наспівувати.

3) Читання вірша кращими  учнями .

 - Як поетеса говорить про шум лісу? Які дерева згадує? Які зміни відбулися в природі з приходом осені?

4) Читання вірша учнями «ланцюжком» за строфами.

  - Що йдеться у вірші про пташок?

  - Які пестливі слова вживає поетеса в своєму вірші?

  - Як ви розумієте виділені рядки?

б) Вірш «Прийшла осінь»                    зупинка  «Дари Осені»

1. Виразне читання вірша вчителем.

 - Де настала осінь?

2. Словникова робота.

Довідкове бюро

Оксамит — тканина з густим коротким ворсом.

3. Читання слів «луною» за вчителем.

Позолотила, осінь-мальовничка, помалювала, завивала, прикрасила, напотіху.

4.  Виразне читання вірша учнями «ланцюжком».

5. Робота за підручником « Я досліджую світ».       зупинка «Осінні місяці»

а) читання частинами наукової статті.

б) інтерактивна гра «Навчаючись – вчуся».

- Як називають вересень? Назвіть ознаки вересня.

- Що змінюється в природі з приходом жовтня?

- Що називають «бабиним літом»?

 

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота парах - гра «Виправ помилки» ( на картках надруковані місяці - по 3 на кожній. Наприклад, вересень - жовтень-квітень, травень - жовтень - листопад, вересень - жовтень - листопад, жовтень - листопад - грудень. Потрібно вибрати картку з осінніми місяцями)

2. Робота в групах.

- Назвіть осінні явища.

 

V. РЕФЛЕКСИВНО - ОЦІНОЧНИЙ ЕТАП

1. Підбиття підсумків.

- Погляньте на дошку: на ній карта нашої мандрівки. Кожен, хто вирушає в дорогу, має пам'ятати стежинки цієї подорожі. Для чого вам можуть знадобитися ті знання, які ви сьогодні отримали?

2. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Тепер я знаю...

У своєму житті...

Мені захотілося...

Я зміг...

                                            

 

 

docx
Додано
23 січня 2023
Переглядів
534
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку