інтегрований урок з інформатики"Вишиванка – національний символ чи модний бренд. Захист проектів. "

Про матеріал

Інтегрований урок присвячений Дню вишиванки дозволить Вам не лише досягнути поставленої мети уроку з даного предмету, а й виховувати гордість за свою національну приналежність, любов до свого краю, свого народу, повагу до його традицій у цікавій і захоплюючій формі, використовуючи знання , вміння і навички здобуті на уроках. Даний урок дає можливість розвивати креативність дітей у застосуванні міжпредметних зв'язків на уроці, їх критичне мислення, дає поле для пошуку, роздумів і вибору.

Перегляд файлу

Тема  Вишиванка – національний символ чи модний бренд. Захист проектів.

Мета:


навчальна: визначити рівень оволодіння учнями основними поняттями з теми та принципами дизайну, способами вставки тексту та графічних об`єктів у презентацію, застосування ефектів анімації та показу комп’ютерних презентацій;

 

розвиваюча: розвивати уміння працювати самостійно і в групах, увагу, уяву учнів, мислення, пізнавальних інтересів, навиків роботи на комп’ютері, роботи з мультимедійними програмними засобами. Формувати кругозір, світогляд

 школярів;
виховна: виховувати інтерес до предмету інформатики, почуття колективізму, відповідальності, активності, уміння спілкуватися, виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності.


Обладнання: програма Power Point, дошка, проектор, комп’ютери, флешки з учнівськими презентаціями, критерії оцінювання презентації, алгоритм для створення учнівської презентації.

 

Тип уроку:інтегрований урок. урок захисту проектів

Очікувані результати

Учні повинні:

  • проектувати презентацію;
  • завантажувати програму для створення презентацій і виходити з неї;
  • створювати слайди;
  • вибирати фон та користуватись шаблонами, оформлювати слайди;
  • створювати тексти в слайдах;
  • вставляти графічні об’єкти на слайди (малюнки, різні автофігури та комбінацію з них, тощо);
  • додавати анімацію;
  • демонструвати презентацію.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

  1. Присутні, відсутні. Підготовка зошитів, ручок, комп’ютера для роботи в класі.
    – Перевірте, чи все необхідне у вас є до уроку: зошит, ручка, флешка.

 

II. Оголошення теми та завдань (мети) уроку

– Розпочати урок хочу з  уривка вірша., який стане епілогом нашого уроку. 

  Вишиванка – писанка чудова,

Звізда ясна, співи та вертеп.

 Вишита сльозою рідна мова,

 Думами дорога через степ…

 

Взяла їх я недаремно, тому що сьогодні ми підводимо підсумки вивчення теми «Комп’ютерні презентації» не на простому уроці –а на уроці, присвяченому Дню вишиванки.

Сьогодні  це лише підсумок теми, а далі в житті ви зможете вивчати більш досконало цю програму та створювати різні презентації (прості, складні) до уроків, а потім і в роботі, оскільки презентації використовують дуже широко в різних сферах діяльності. І ми спробуємо сьогодні застосувати наші знання , вміння і навички з теми «Комп’ютерні презентації» , додавши краплю націоналізму і патріотизму нашої української душі у проекті «Вишиванка –національний символ чи модний бренд.»    З давніх давен вишита сорочка вважається оберегом. Є символом краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. 

    Дівчата змалку навчалися вишивати. Така сорочка наділяє людину цілющою силою рідної землі, захищає від усього лихого.  Вишивають її кольоровими нитками. Червоний колір символізує любов, чорний – журбу, білий – надію. Візерунки також мали символічне значення. Калина означала красу та продовження роду, мак – добробут і молодість, барвінок – вірність, волошки – ніжність і скромність, троянди – рух та кохання, соняшник – символ світла та праці. Тому такі сорочки дарують близьким та рідним людям. Й присвячено багато віршів( декламація віршів)

     

Усе навколо завмирає,

 Коли вдягаю вишиванку.

 Лиш серце радісно палає,

 Мов промінь сонця на світанку

 

. Коли вдягаю вишиванку,

 Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

 

 За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

 У долю кожної родини

Внесли приємні подарунки!

 

 

Оберіг-сорочку вишила для сина.

 Візерунком стали квіти України:

маки та волошки, мальви біля хати.

 Долю для дитини вишивала мати.

 

Шила-вишивали хрестики зелені, —

зашуміло листя на вербі й калині.

Золотилось сонце у розлогій кроні.

 Вишивала долю, наче по долоні.

 

Оберіг-сорочку вишила для сина.

 Візерунком стали символи Вкраїни:

і верба, й калина, сонях біля хати.

Щастя для дитини вишивала мати.

 

Білими по білім вишивала ненька,

 до ниток вплітала всю любов серденька.

Дрібно гаптувала росяні мережки,

 щоб не заростали у дитинство стежки.

 

Оберіг-сорочку вишила для сина.

 Візерунком стала рідна Україна.

Мамину турботу збереже сорочка,

від лиха хрестиків рядочки.

 

Вишита сорочка є національним вбранням українців.  ЇЇ одягають на національні свята, в урочисті моменти життя- так би я сказала ще декілька років назад. Та у сучасному світі сучасна вишиванка стрімко увірвалася у щоденне життя кожно людини. Витієваті національні орнаменти прикрашають речі відомих брендів, красуються як на вітринах магазинів , так і у переповнених маршрутках. На рюкзаку бідного студента і на вишуканих сукнях світових моделей чи діячів – отож , що таке сучасна вишивка –національний символ чи модний бренд? -саме на ці питання ви шукали відповіді останні уроки інформатики - коли готували проекти . Прийшов час поділитися результатами .

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності

 Пригадаймо як це було, і які знання вам були потрібні для створення проекту?

 

 Інтерактивна гра «МІКРОФОН» (учням, які бажають висловити свою думку, передається мікрофон)
– З’ясуймо, що означає саме слово «презентація»

(Слово «презентація» походить від латинського «prezentation», що означає передаю, вручаю. Отже, презентація — це представлення).

  • З якою метою використовують презентації?
    – Як ви вважаєте, чи потрібно вивчати створення презентацій у школі чи ні? Обґрунтуйте свою думку на власному досвіді.

Висновок.

 

IV. Відтворення і корекція опорних знань.

Завдання 1. Інтерактивна гра «Квітка» (відповіді на запитання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 2. «Вибери зайве» 

  1. midi, wav, ppt, MP3.
  2. Висвітлення, з початку, полоси, розчинення
  3. Фільм, відео кліп, фото, презентація

 

Завдання 3. «Заповни контейнер»


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Повторення і аналіз основних алгоритмів, означень, правил

Диференційоване опитування

Додаткове завдання. «Так або ні»

Яке з наведених тверджень правильне, а яке ні?( початковий рівень)

Твердження

Так або ні

1

Слайд є основним документом програми Power Point

Ні

2

Створити презентацію у Power Point можна одним способом

Ні

3

Натиском на клавішу F1 здійснюється відкриття довідкової системи

Так

4

Ескіз шаблону можна застосувати лише до окремого слайда

Ні

5

На слайді можуть бути розміщені текстові і графічні об`єкти

Так

6

Почати показ слайдів можна тільки натиснув кнопку F5

Ні

Тести (середній і достатній рівні)

Які види компютерних презентантацій? *

  •  потокові, фільмові;
  •  фільмові, анімаційні;
  •  потокові, слайдові;
  •  слайдові, анімаційні

Редактор презентацій Microsoft Pover Point дає змогу створювати презентації: *

  •  слайдові;
  •  потокові;
  •  анімаційні
  •  в форматі EXE

Для презентацій, створених у Microsoft Pover Point, формат за замовчуванням: *

  •  doc;
  •  xls;
  •  ppt;
  •  rtf.

Чи дозволяє формат ppt переглядати презентації у вікні браузера? *

  •  так;
  •  ні;
  •  так, якщо встановити відповідний гін.

Чи можна в Microsoft PowerPoint створити растровий малюнок? *

  •  так;
  •  ні.

Під час роботи Microsoft PowerPoint використовує: *

  •  свої власні шрифти;
  •  шрифти, встановлені в операційній системі Windows;
  •  шрифти встановлені в офісному пакеті;
  •  жодна з наведених відповідей не є правильною.

Щоб вставити в слайд малюнок із файла, необхідно виконати такі дії: *

  •  вставка/ малюнок/автофігури;
  •  вставка/діаграма;
  •  сервіс/показ слайдів;
  •   вставка/малюнок/з файла.

У середовищі Microsoft PoverPoint можна створювати: *

  •  векторні зображення;
  •  растрові зображення;
  •  анімаційні ролики;
  •  відеофрагменти

 

 

. А зараз переходимо до практики.

  1. Узагальнення і систематизація понять, засвоєння системи знань і їх застосування для пояснення нових фактів і виконання практичних завдань
  • Скажіть, над чим ми з вами працюємо вже 2 уроки? (Над проектом)

– В енциклопедичному розумінні, проект — це задум, план: прототип, прообраз об’єкта.

  • Давайте пригадаємо з яких етапів складається робота над проектом і презентацією, як ми працювали, щоб створити комп’ютерну презентацію?

(Вибрати тему. Підібрати інформацію. Зібрати фото.

  • Пригадаємо тема проекту над яким ви працювали ( Різні стилі вишиванки). Оскільки у нас молодь зараз сучасна і використовує вишиванку не лише у свята., а й в повсякденному житті, тому доречно буде кожному знати  де і як можна застосувати наші національні автентичні мотиви
  • Структура презентації – 4 слайди
  • Зміст слайду текст та картинки, анімація
  1. Скомпонувати матеріали.
  2. Створити слайди.
  3. Настроїти зміну та анімацію слайдів.
  4. Зберегти презентацію.
  • Нагадую вам вимоги до змісту презентації 
  • Завдання.

Ви не просто працювали над проектом, ви зараз уявіть себе журналістами та дизайнерами, тому що до вас звертається редактор журналу (Відеоролик)

Як ви зрозуміли ці презентації ви можете розмістити на сторінках цього віртуального журналу, звернення редактора якого ви прослухали, якщо ні то ви їх можете розмістити на своїх веб-сторінках

 ПРАКТИЧНА РОБОТА

1. Інструктаж до виконання завдання

Зараз ви підготуєте свої презентації до показу. У вас 5-7 хвилин для того, щоб внести необхідні корективи та допрацювати. Якщо виникають запитання, піднімайте руку.

  1. Інструктаж з БЖД

– Не забувайте про правила техніки безпеки під час роботи за комп`ютером. 

  1. Вправи для очей

Учитель. Молодці. Всі виконали завдання. Час відпочити. Перед вами вправи для очей. Відверніться від екрана і виконайте вправи.

  1. Демонстрація та захист робіт

– Якщо готові, тоді розпочинаємо.

VII. Засвоєння основних ідей і теорій на основі широкої систематизації підсумків уроку.Підсумок уроку.

(Підведення підсумків уроку та виставлення оцінок)

  • Отже Ви всі продемонстрували естетичний смак, творчі здібності, але смаки різні, тому і презентації, різні.
  • Повертаємося до очікуваних результатів для того, щоб оцінити ваші роботи.

На уроці працювали дружно і отримали гарні оцінки. Оцінювання.

VIII. Домашнє завдання

Скласти кросворд із основних понять теми.

Бажаю вам вдалого дня та гарного настрою. Урок закінчено. На все добре.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Молодиченко Катерина Дмитрівна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
13 лютого 2018
Переглядів
1834
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку