Розробка складається з Міні-конспекту, презентації, практичної роботи. За матеріалами тимчасового підручника і робочого зошита для 6 класу (автор Бондаренко О.О., Ластовецький В.В.,Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А. )
Урок 22.
Тема: Середовище опису й виконання алгоритмів.
Мета:
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація, програмове середовище Python.
Програмне забезпечення: браузер, Python.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
VI. Підбиття підсумків уроку та оцінювання роботи учнів
Обговорюємо
1. Назвіть основні способи опису алгоритмів.
2. Як зображується базова структура «слідування»?
3. Як зображується і що означає базова структура «розгалуженн
4. Дайте визначення розгалуження як алгоритмічної конструкції.
5. Дайте означення циклу як алгоритмічної конструкції.
6. У якому випадку цикл не виконується жодного разу?
7. У якому випадку виконання тіла циклу повторюється нескінчен
8. Поясніть переваги подання алгоритму у вигляді блок-схеми.
VІІ. Рефлексія
Вправа «Похвали себе».
VІІІ. Домашня робота.
Опрацювати конспект та скласти блок схему алгоритму з розгалудженням.