Інтегрований урок з математики і читання "Склад числа 10. Властивості води."

Про матеріал

Інтегрований урок з математики і читання "Склад числа 10. Властивості води." 1 клас

Перегляд файлу

Тема: Склад числа 10. Властивості води.

Мета:

  • ознайомити учнів з властивостями води в процесі практичої діяльності (дослідів), показати значимість води для життєдіяльності живих організмів;
  • вправляти учнів у складанні прикладів , вправляти у порівнянні чисел , у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання, закріплювати знання геометричних фігур та назв компонентів при дії додавання ;
  • розвивати зорову та слухову увагу, пам’ять; мислення, уміння аналізувати, робити висновки.
  • розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати.
  • збагачувати емоційний досвід учнів.
  • виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до води.

Матеріали для уроку: запис «Пісні Капітошки», зображення Капітошки, аркуші з завданнями, зображення краплинок з властивостями води, мікрофон, пластикові склянки, вода .

Хід уроку:

І. Підготовча частина.

1.Організаційний момент:

Ось і все! Дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

Сядьте зручно! Усміхніться

І на мене подивіться!

2. Вправа «Очікування»:

Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?

Продовжіть речення:

Я хочу, щоб урок був…

На цьому уроці я хочу….

ІІ. Основна частина.

1.Звучить уривок «Пісні Капітошки».

-Діти, чия це пісенька? Звідки ви його знаєте?

На дошці – зображення Капітошки.

-Який Капітошка? ( веселий, радісний, смішний, любить гратися , пустувати, має багато друзів….)

2.Робота з геометричним матеріалом.

-Погляньте на зображення Капітошки і скажіть з яких фігур він складається?

(з кругів та овалів)

3.Робота в зошитах.

-Порахуйте круги, запишіть їх кількість в зошити.

-Порахуйте овали, запишіть їх кількість в зошити , пропускаючи одну клітинку вправо.

-Чого менше? (овалів)

-Чого більше ? (кругів).Поставте між числами відповідний знак (< > =)

Скільки всього геометричних фігур у зображенні Капітошки? Як ми можемо дізнатися про це? (порахувати фігури) .Як можна це зробити за допомогою приклада ?( треба до кількості кругів додати кількісь овалів – до 4 кругів додати 5 овалів). Запишіть цей приклад у зошити і розв’яжіть його.

Яке число отримали в результаті? (10) .Отже, всього 10 фігур або всього 10 кругів та овалів.

Запишіть приклад

4. Усний рахунок

- Капітошка загубив краплинки, давайте порахуємо їх.

5. Фізкультхвилинка.

-Раз! Два! Всі присіли. 
Потім вгору підлетіли. 
Три! Чотири! Нахилились, 
Із струмочка гарно вмились. 
П'ять! Шість! Усі веселі. 
Летимо на каруселі. 
Сім! Вісім! В поїзд сіли 
Ніжками затупотіли. 
Дев'ять! Десять! Відпочили 
І за парти дружно сіли. 

 6. Бесіда про воду.

-Отже, Капітошка краплинка ….води.

– До якої природи належить вода – живої чи неживої? (до неживої)
– А які властивості має вода?

7. Робота з підручником

- Послухайте казку , яку розповів Карасик Золотенко.

(робота з підручником ст. 42-43)

7. Проведення дослідів.

  • Розгляньте воду у склянці. Якого вона кольору? (безбарвна, без кольору).

– Який висновок можна зробити про колір води? ( Вода безбарвна)

  • ……….. вийди, будь ласка, до дошки. Потримай руки над відерцем, а я наллю тобі водичку в руки. Можеш покласти її в кишеню? Чому? (вона рідка, тече).

– То яку властивість має вода, крім того, що вона безбарвна? (Вода текуча.)

Вода текуча

  • А тепер я переливаю водичку у склянки, що є у вас на партах. Одна склянка – широка, друга – вузенька. Скажіть, яку форму має вода? (вода займає форму посудини, у яку налита).

– То має вода певну форму? (вода без форми)

Вода без форми

– Отже, ми дослідили три властивості води: безбарвна, текуча, без форми.

  • А тепер погляньте у склянку. Чи видно, що я опустила у склянку? (ложку)

– Що ви можете сказати про воду, яка вона? (вода прозора).

Вода прозора

  • Понюхайте водичку у своїх склянках. Чи має вона запах? (вода без запаху).

Вода без запаху

  • Спробуйте свою водичку. Яка вона на смак: солодка? Гірка? Кисла? Солона? Що ви можете сказати, має вода смак? (вода без смаку)

Вода без смаку

– Отже, давайте ще раз назвемо всі властивості води: безбарвна, текуча, без форми, прозора, без запаху, без смаку.

Властивості води

8. Про воду у природі.

– Діти, а де ми можемо побачити воду у природі? (у річці, у озері, у морі…).

-У якому вигляді іще в природі ми можемо побачити воду. (У вигляді дощу, роси , граду, снігу, льоду, пари).

9. Значення води.

Без води не можуть жити                  
Люди ні одної днини.

І водичку люблять пити                    
Всі рослини і тварини.

Без води не може мама                      
Готувати вам обід.

Без води не можна також                  
Личко вимити як слід.

Без води не можуть жити                  
Риби в морі, звірі в лісі,

Без води не можуть жити                  
І горобчики у стрісі.

Без води життя немає,                        
Переконані ми в тім.

І тому водичку, діти,                          
Берегти потрібно всім.

-Отже, яке значення має вода?

 

10. Веселі лічба


УАндрія 6 крапинок

А в павла 4 .

Скільки краплинок разом

Ви вже полічили?

 

9 капітошок пісок копають,

Та на сонці загоряють

Ще одне сидить в траві

Скільки всіх скажіть мені?


У живім куточку в школі

Є три рибки у воді .

Ще сім рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді.

 

ІІІ. Заключна частина.

1. Підсумки .

 -Чи справдилися ваші сподівання стосовно нашого уроку?

-Яким був урок?

Продовжіть речення:

Урок був   ……

На цьому уроці я ….

2. Оцініть свою роботу на уроці і свої враженя за допомогою смайлика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
819
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку