Математика 3 клас Урок №11 Дата 31.01
Тема. Ділення на 100. Задачі на подвійне зведення до одиниці. Птахи
Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило ділення числа на 100, розв'язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати кмітливість, увагу, логічне мислення; збагачувати словниковий запас, виховувати любов до природи.
Вчити визначати істотні ознаки птахів, розширювати знання про живлення птахів; виховувати бажання піклуватися про птахів.
Хід уроку
І. Нервово - психологічна підготовка учнів до уроку.
1. Привітання.
2. Учні повільно піднімають вгору руки і рахують сотнями від 100 до 1000 (100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000);
опускають руки рахують від 1000 до 100 ( 1000, 900, 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200,100) потім сідають за парти.
3. Пальчикова гімнастика.
ПТАШЕНЯТА В ГНІЗДІ
Полетіла пташка-мати
Малюкам жуків шукати. -
А малятка не літають –
Із гніздечка виглядають.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Зошит швидко відкривайте
Ручку правильно тримайте
За поставою слідкуйте
І уважно всі працюйте.
1.Каліграфічна хвилинка з логічним продовженням.
0 100 200 300 400 500 600
2. Математичний диктант.
• Перший множник 12, другий множник 1. Знайдіть добуток.
• Ділене 0, дільник 45. Знайдіть частку.
• У скільки разів число 50 більше від 1?
• Знайдіть частку чисел 70 і 70.
• Знайдіть добуток найменшого двоцифрового числа і 10.
Відповіді: 12; 0; 50; 1; 100.
п т а х и
0 |
1 |
5 |
8 |
12 |
36 |
43 |
50 |
77 |
100 |
т |
х |
в |
н |
п |
о |
р |
а |
д |
и |
Характеристика числа 100
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Щоб помножити число на 100, потрібно до нього справа приписати два нулі.
5 ∙ 100 = 500
Щоб поділити на 100 число, яке закінчується нулями, потрібно справа в ньому відкинути два нулі.
500:100 = 5
1. Усний рахунок. Обчисливши приклади учні отримують першу ознаку - пір’їну.
900 |
700 |
200 |
500 |
: 100 |
600 |
800 |
400 |
|
300 |
100 |
1000 |
2. Кругові приклади. Кожен учень отримує приклад, який написаний на аркуші паперу у вигляді яйця. Учень розв’язує приклад, називає відповідь. Інші уважно слухають, перевіряють чи правильно розв’язаний. Наступний буде той у кого відповідь є початком прикладу (завдання на увагу, не пропустити свій приклад)..
8∙5 40:10 4∙5 20∙10 200:100
2∙9 18∙0 0+54 54:9 6+2
За правильне розв’язання учні отримують наступну ознаку – гніздо з яйцями.
3.Розв’язання рівнянь.
Щоб дізнатися відповідь на питання слід розв’язати наступні рівняння.
Найшвидше літає чорний стриж. Яка його швидкість? Х : 11 = 10 |
Найбільший птах планети – африканський страус. Яка його маса? 1 ∙ х = 150 |
Найдовше живуть яструби, орли, беркути. Скільки років вони можуть прожити? 280 - х = 200 |
Фізкультхвилинка.
Наші птахи посварились і по класі розлетілись. Допоможіть птахів помирити і на гілки посадити. (Під музику усні збирають картинки – зображення птахів. Один ряд жовті листочки - перелітні птахи, інший блакитні – зимуючі. Діти прикріплюють зображення на фліпчарти, складають з літер слова: перелітні»)
п |
е |
р |
е |
|
|
|
|
|
|
л |
і |
т |
н |
і |
|
|
|
|
|
з |
и |
м |
у |
ю |
ч |
і |
|
|
|
|
|
|
|
Чому птахи відлітають в теплі краї? У них є пір’я, яке захищає від морозів. (Вони бояться голоду)
V. Розвиток математичних знань.
За 3 дні 4 страуси з’їдають 24 кілограми корму.
Скільки кілограмів корму з’їдає 1 страус за 1 день?
За 3дн. 4стр.- 24 кг
За 1 д. 1 стр. - ? кг
Розв’язання
1.) 24:3=8(кг)- корму з’їдають 4 страуси за 1 день;
2.) 8:4=2(кг) – корму з’їдає 1 страус за 1 день.
Відповідь: 2 кілограми корму з’їдає 1 страус за 1 день.
ІІ спосіб
1.) 24:4=6(кг) - корму з’їдає 1 страус за 3 дні;
2.) 8:4=2(кг) – корму з’їдає 1 страус за 1 день.
Відповідь: 2 кілограми корму з’їдає 1 страус за 1 день.
Форма дзьоба залежить від того чим харчується птах.
Птахи самі будують гнізда, але деяким птахам люди допомагають. Наприклад гніздо журавля має діаметр 2 метри і важить до 500 кг. Щоб воно втрималося, люди прилаштовують колеса. А для шпаків роблять шпаківні.
Ми теж спробуємо побудувати шпаківню, але з геометричних фігур.
Візьміть трикутник жовтого кольору;
квадрат із стороною 8 см;
круг, діаметр якого 4см;
прямокутник, ширина якого у 3 рази менша, ніж довжина(2см, 6 см)
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
Розв’язати вирази с.96 № 607, і підготувати розповідь про птаха, який вам найбільше сподобався.