Рівняння. Корінь рівняння

Про матеріал
Розробка уроку математики у 3 класі за освітньою програмою початкової школи, педагогічна технологія «Росток». Мета. Сформувати уявлення про рівняння як речення зі змінною, увести до мовленнєвої практики поняття кореня рівняння, систематизувати вивчені види рівнянь і показати їхній взаємозв’язок з кількісним описом реальних ситуацій; розширити знання про цілющі властивості фруктів та овочів; розвивати кругозір, спостережливість, логічне мислення; виховувати охайність, бажання бути здоровим.
Перегляд файлу

Тема Рівняння. Корінь рівняння.

Мета. Сформувати уявлення про рівняння як речення зі змінною, увести до мовленнєвої практики поняття кореня рівняння, систематизувати вивчені види рівнянь і показати їхній взаємозв’язок з кількісним описом реальних ситуацій; розширити знання про цілющі властивості фруктів та овочів; розвивати кругозір, спостережливість, логічне мислення; виховувати охайність, бажання бути здоровим.

Методично - дидактичне забезпечення. Малюнки фруктів і овочів, картки.

Тип уроку. Урок засвоєння знань та умінь.

Хід уроку

І Етап орієнтації

1. Організація класу.

1. Привітання

Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров’я, любі діти, в світі – головне.

А здорових і веселих – щастя не мине!

- Чудово, коли дитина здорова. Тоді їй усе хочеться робити. І відпочивати, і гратися, і вчитися, і займатися спортом. Тож візьмемо із собою на урок гарний настрій, кмітливість, розсудливість і

2. Вчитель.

Незвичайна і цікава

Математика чудова!

Щоб добре все знати.

Ми будем міркувати,

А також рахувати.

Свій розум розвивати.

3. Взаємоперевірка домашнього завдання.

( Письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове число: частина 3, с.30 № 11)

4. Усчний рахунок.

а) гра «Естафета)

- По одному учню із кожного ряду записуєте відповіді, дійшовши до верху ви зможете прочитати прислів’я.   340 +60                             420 +80                                       730+70

 

                                         26 · 5                             65 · 6                                        32 · 5

 

                            450 : 50                         810 :90                                       560 :80

 

               890 +10                            460 +40                                    530 +60                

 

  790 - 60                           560 - 40                                     890 - 70

 

 

35 · 5                      54 · 3                                           37 · 5

 

 

1 ряд - Здоров’я, 2 ряд - найцінніший, 3 ряд - скарб.

Вчитель.

- Як ви розумієте зміст цього прислів’я?

Тож девізом нашого уроку будуть такі слова.

Хто здоровий, той не плаче

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати.

Вчитись і відповідати.

Б)« Асоціативний кущ» (Поруч з  малюнками підписи)

- За якими ознаками ви об’єднали малюнки? (Овочі і фрукти)

                                                      СУМА

                                                                                                        ДОБУТОК

 

            РІЗНИЦЯ

 

 

 

 

 

 

 

                                                            ЧАСТКА

 

 

 

 

ДОДАНОК                              МНОЖНИК                                                                                            

 

 

 

                                                                                         ДІЛЬНИК

 

ДІЛЕНЕ       

 

 

 

 

 

                                ЗМЕНШУВАНЕ                       ВІД' ЄМНИК                  

 

 

 

 

 

 

5. Хвилинка - цікавинка

  Яблуко.

  Знижує рівень холестерину та сприяє травленню. З гілочок яблуні, листя готують чаї, які особливо корисні при застуді та кашлі. З’їдене на ніч смачне соковите яблуко забезпечує спокійний сон.

  Сливу краще їсти за пів години до їди. Вона надає благотворну дію при захворюваннях  шлунково – кишкового тракту, нирок. А також широкою популярністю користується сушена слива – чорнослив. Вона покращує роботу шлунку.

   Грушу рекомендують при сечокам’яному захворюванні. Корисно випивати грушевий сік 2 – 3 рази вдень по стакану. Груша є хорошим косметичним засобом, з неї роблять чудові маски.

   Настій із висушених листків персика тричі вдень по стакану п’ють при ревматизмі та головних болях. Плоди персика підвищують імунітет організму людей, схильних до простудних захворювань.

ІІ Етап покладання мети

- Сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою, яку ви зараз прочитаєте, виконавши обчислення.

Роз - оз + ікс - кс + іва - а + няня - ня + ння = Рівняння

ІІІ Етап проектування

☺ «мозковий штурм»

☺ правила читай і знай

☺ гра «Так і ні»

☺ парна робота

☺ фізкультхвилинка

☺ цікаві задачі

☺ математична розминка

☺ рольова гра

☺ підсумок уроку

ІV  Етап організації виконання плану діяльності

1. Мозковий штурм

- Як ви поясните значення слова «рівняння» і «рівність»?

(Рівність - речення, у якому є знак «=»)

Рівняння - це рівність? (так)

- Що в рівнянні особливого?( Є змінна, значення якої потрібно знайти).

Висновок: рівняння - це рівність зі змінною, значення якої треба знайти.

2. Робота в зошитах с. 31. Читання правила.

3. Гра «Так і ні»

Діти стають півколом біля дошки . На дошці виставляють 4 картки з рівняннями

- Що спільного в рівняннях? (Змінну позначено буквою Х)

Х + 21 = 30                                   Х · 10 = 360

45 - Х = 27                                    540 : Х = 9

- Якщо ви згодні з розв’язком рівнянь підходите до знака, який означає

 

                              ТАК              

 

 

 

 

А якщо не згодні то до знака

                               НІ

 

 

 

 

 

 

Коренем першого рівняння є 10, 9. Коренем другого рівняння є 18. Коренем третього рівняння є 100, 3.600, 36 . Коренем четвертого рівняння є 6, 60.

- Що цікавого в отриманому ряді? (9, 18, 36, 60. Числа збільшуються)

- На які групи можна розбити ці числа? ( Одноцифрові та двоцифрові ; круглі й не круглі, парні та непарні)

4. Парна робота

- Скласти два рівняння і розв’язати на знаходження зменшуваного  та діленого.

5. Перевірка виконаної роботи.

V Фізкультхвилинка

Привітання пальчиків

  Руки складені в кулачки, притиснуті один до одного. По черзі розгинаємо пальці. Однакові пальці рук торкаються один одного ніби вітаються (великий з великим, вказівний з вказівним…..). Говоримо: «Вітаються великі пальці – сховалися. Вказівні – сховалися. Середні – сховалися. Безіменні – сховалися. Мізинці – сховалися. Всі пальці розкрилися і привіталися. Добрий день!»

 

6. Розв’язування задач. Математичний диктант.

☺ Малюк може за 6хв з’їсти 600г варення. А Карлсон це варення вдвічі швидше. За який час вони з’їдять 600г варення разом? (за 2хв)

- А чи корисно для здоров’я надмірно вживати солодощі?

☺ Один чоловік долає за годину 5км. Яку відстань пройдуть 3 чоловіки за 2год з тією самою швидкістю? (10км, кількість людей не має значення)

☺ Крок дорослої людини дорівнює 75см, а крок хлопчика - на 25см коротший. Скільки кроків зробить хлопчик, щоб здолати відстань, яка становить 100 кроків дорослої людини?

- Чому корисно відпочивати на вулиці, ходити та грати у рухливі ігри?

☺ Сашко був у таборі відпочинку з 15 липня до 7 серпня включно. Скільки днів Сашко у таборі, якщо у липні 31 день?

- А як ви відпочивали влітку?

VІ Етап контрольно - оцінювальний

1. Коментоване розв’язання рівнянь. С.32 №1

- Знайдіть ключове слово

В y + 439 = 811       Р b  - 34 = 129       Я940 - n  = 167      З 90 ·  k = 270    О р · 50 = 3.500

у = 372                     b =163                    n = 773                  k = 3                    р = 70                

 

Д38 : а = 2

а = 19

3

19

70

  163

70

372

773

 

З

Д

О

Р

О

В'

Я

2. Рольова гра «Здоров’я – це скарб, збережемо його»

 

Лікар. Щоб росли ви, дітки, дужими,

Не будьте до себе байдужими.

Все тіло своє бережіть.

Із народною медициною дружіть.

 

Михайло. Про здоров’я треба дбати,

Обливатися, пірнати,

Щоб ніколи не хворіти.

На вулиці слід грати.

Вітамінчики вживати.

 

Сашко. Соки пити я мастак.

П’ю морквяний просто так.

Він смачний і поживний,

З вітаміном він спортивний.

Краще бачиш у сто раз.

 

 

Владик. А з борідкою дідок,

Це зубастий часничок.

Ворог він усім мікробам,

Разом з ними і хворобам.

 

 

Лікар. Щоб рости і гартуватись,

І міцніти як броня,

Треба, друзі, піклуватись

Про здоров’я нам щодня.

3. Вчитель

- Що треба робити, щоб не захворіти?

- Що треба вживати у їжу особливо в зимовий період?

VІ Підсумок уроку

- Що цікавого було на уроці?

- Що нового дізналися?

- Як треба піклуватися про своє здоров’я?

Домашнє завдання.

Вивчити правило на с.31, с.33 № 5, 6

doc
Додано
12 лютого 2019
Переглядів
1365
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку