Вчити учнів порівнювати числа. Розвивати логічне мислення і творчу уяву школярів. Вчити бачити красу мистецтва. Виховувати любов до художнього слова і бережливе ставлення до природи.
Математика. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа. Монети 5 к.,2к.,1к.
Образотворче мистецтво. Розділ кольору. Малювання квітів для віконниць бабусиної хати.
Навчання грамоти. Робота з дитячою книжкою В.Сухомлинського
"П'ять дубків".
Мета: вчити учнів порівнювати числа. Розвивати логічне мислення і творчу уяву школярів. Вчити бачити красу мистецтва. Виховувати любов до художнього слова і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: лічильний матеріал(3 синиці,2 птиці,5 зайчаток,цифри від 1 до 10) , оповідання,цифра 5,зошит,підручник,аркуш альбому,олівці кольорові,пісня ,
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Продзвенів дзвінок.
Починається урок.
Попрацюємо старанно,
Щоб сказати у кінці,
Що у першім нашім класі
Діти - просто молодці.
Усна лічба
Що зараз робити будем ,
Ви не маєте гадки.
Я для вас підготувала
Віршовані загадки.
1.1 квітка є у мене,
А ще 2 - у Дар'ї.
Скільки разом у нас квіток -
Потрібно дізнатись.
2.У садок до годівниці
Прилетіли 2 синиці.
Потім ще 2 птиці.
Скільки всіх у годівниці.
3.Іде маленька Валя,
Веде її Наталя.
Зустріли 2 хлоп'ят.
То скільки всіх малят?
4.П'ять зайчаток вийшло з дому.
Спершу стали по одному,
Потім в пари ,топчуть сніг.
Хто без пари - геть побіг.
То скільки зайчаток у парах було?
А скільки побігло,аж загуло?
5.Цифри у рядочку
По порядку всі стояли,
Лиха - біди не чекали.
А вітрисько як налетить,
Переплутав усі вмить.
Треба цифри по порядку поскладати.
Хто буде допомагати?
II. Оголошення теми і мети уроку.
А вивчення нової теми,дітки,
Ми почнемо ніби з казки.
Покладіть ручки на парту
І послухайте,будь ласка.
→ Читання вчителем оповідання В.Сухомлинського "П'ять дубків".
П'ЯТЬ ДУБІВ
Дмитрик і Сергійко ходили з учителем до лісу. Вчитель викопав їм по три маленькі дубочки й сказав:
— Несіть додому, посадіть біля хати.
Приніс Дмитро. Викопав ямку, посадив дубок. Узяв другий дубок, глянув і здалося йому, що корінець кволий.
Викинув Дмитрик того дубка на дорогу.
Глянув на третій дубок. І здалося Дмитрикові, що гілочки в нього слабкі.
Викинув Дмитрик і того дубка на дорогу.
А Сергійко посадив свої три дубки, виходить на дорогу, аж бачить: два саджанці у пилюці лежать. Підняв їх, посадив поруч із тими трьома дубками.
Поливає Сергійко дубки, ростуть вони, зеленіють.
А Дмитрик забув про свій дубок. Засохло маленьке деревце.
Минуло багато років. Стали Дмитро і Сергій дорослими людьми. У Дмитра вже синок є — Дмитрі не, а в Сергія — Сергійко.
Питається якось Дмитрик у батька:
— Тату, чому біля Сергійкової хати росте п’ять дубів, а біля нашої жодного немає?
Мовчить батько. Мовчить.
→ Бесіда за змістом оповідання.
1.Скільки хлопчиків ходило до лісу з вчителем?
2.По скільки дубків дав їм учитель?
3.Скільки дубків посадив спочатку Сергійко? А Дмитрик?
4.Хто посадив більше? Запишем :3>1.
5.Де поділись інші дубки?
6.То скільки дубків ростив Дмитрик?
7.Хто з хлопчиків вам більше сподобався?Чому?
8.Що робив Сергійко,щоб дубки росли?
9.Як ви би назвали це оповідання?
10.Хто з вас сам посадив деревце?
→ Написання цифри.
Напишіть рядок цифри 5.Тоді будемо відпочивати.
→ Фізкультхвилинка.
Внизу квіти виростають,
Один ,два,три,чотири,п'ять.
Над ними пташечки літають,
А вгорі дуби шумлять.
У-У-у! - і перестали.
А першачки за парти посідали.
→ Робота в зошитах.
Порівняння чисел.
→ Робота за підручником Богдановича ( с.16 ).
1.Порахуйте,скільки лебедів летять?
2.Порахуй копійки.
3.Порівняння чисел.
→ Малювання квітів.
Звучить музика Чайковського з альбому "Пори року".
Ми вчора віконниці бабусі малювали ,
Та зовсім їх не прикрашали.
Будем музику слухати і прикрашати,
квіти з п'яти пелюсток малювати.
- Погляньте і порахуйте ,скільки квітів намалював ваш товариш по парті. В кого більше?
III. Підсумок вивченого.
Увага,клас!
Погляньте,які гарні кульки,
Аж просяться до вас.
Поставте на них знак "більше", "менше"
І жодних інших прикрас.
І кулька полетить до вас.
Всі ви,дітки молодці!
Гарно працювали,
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.