Інтегрований урок з математики та природознавства з використанням ІКТ. Тема уроку: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Про матеріал
Інтегрований урок з математики та природознавства з використанням ІКТ. Тема уроку: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Перегляд файлу

 

КЗО «СЗШ № 97 імені П.І. Шкідченка» ДМР

 

 

План - конспект

інтегрованого уроку з математики

та природознавства з використанням ІКТ у 4 – Б класі

 

 

 

 

 

Тема:  Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел

 

 

 

 

Вчитель початкових класів: Бойко В.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Дніпро

2020р.


 

 

Інтегрований урок з  математики  та

природознавства з використанням ІКТ

 4- Б клас

Тема уроку: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Мета уроку: удосконалювати алгоритм додавання і віднімання багатоцифрових         чисел; формувати навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел; розвивати навички усних обчислень; виховувати  любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: навчальний зошит №2 з математики(С. О.Сворцова, О. В. Онопрієнко); картки  ілюстрацій для групової роботи.

Хід уроку

І. Організація класу.

1.Девіз уроку: Міркуємо- швидко

                      Відповідаємо – правильно

                      Рахуємо – точно

                      Пишемо – гарно.

2.  Продовж речення.

Я дізнаюся………….                     Я буду швидше………..

Я пригадаю…………                     Я вмітиму краще………..

3. Вірш про осінь.

Учора осінь вже від нас пішла,

Зимі ключі природи передала.

А нам на згадку екібано це лишила,

Щоб милували око ці дари,

А вітаміни організми вам всім зміцнили…

 

       І тому ми сьогодні з вами на уроці будемо відгадувати, які дари залишила          нам осінь і дізнаватися, яку користь вони мають.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання ( Прац. самост.с. 6)

Задача №17 (14050 + 880 = 14930 (кв.)

Назвати корені рівнянь: в=767;   у=21;   х=515;    р=64

  1. Усні обчислення (кругові приклади)

Уважно рахуйте. Відповідь першого виразу є початком наступного…

А тепер ще зверніть увагу, що біля чисел – відповідей є букви.

Запишіть число . Класна робота.

Атепер розташуйте значення відповідей в порядку зростання і дізнаєтесь слово..( імунітет) Що це таке, імунітет, як ви думаєте?

  1. Актуалізація відомих прийоміів обчислень.

Зошит с. 12, завд №1.

ІІІ. Формування нових знань та способів дії.


  1. Пояснення вчителя ( с.12, завд 2)

2 приклади учні біля дошки

  1. Фронтальна робота (с.12  завд.3 )

Висновок: чотири, п’ятицифрові, шестицифрові числа додають ( віднімають) так само, як і трицифрові. Записуємо числа стовпчиком, розряд під розрядом. Починаємо обчислення з розряду одиниць і при цьому пам’ятаємо: 10 одиниць нижчого розряду складають 1 одиницю вищого.

  1. Читання пам’ятки с.13
  2. Робота над загадкою ( про горобину).

  3. Фізкультхвилинка.

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота в групах ( 1 гр.- завд.4( перша частина); 2гр.-  завд.4( друга частина); 3 гр.- с. 7, завд 21)
  2. Робота над загадками для кожної групи (про калину, шипшину, м’яту)
  3. Робота над задачею ( с.13 №5 (1)- фронтально)
  4. Робота над задачею (с.13 №5 (2) –самостійна робота.

 

  1.  Пояснення домашнього завдання.

Працюємо самостійно с.7 №20-24

VІ. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія.

Чи здійснились ваші очікування?

Я навчилася…

Я тепер вмію краще ..

  1. Вправа «Мікрофон»

Чи сподобався вам урок?

Яке нове правило вивчали?

 

docx
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
29 листопада 2020
Переглядів
498
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку