Інтегрований урок з майбутніми першокласниками «Тварини (дикі та свійські) "

Про матеріал
Заняття на тему "Тварини" для майбутніх першокласників має на меті розширити уявлення дітей про світ тварин, розвиток спостережливості та цікавості до природи. Родзинкою інтегрованого уроку є подорож на веселому потязі, виконання цікавих різноманітних вправ з групування за видами тварин, їх середовищем існування та особливостями поведінки. Через ігрові завдання, загадки та інтерактивні вправи діти вчаться класифікувати тварин (дики, свійські), розвивати мовлення шляхом обговорення цікавих фактів і спілкування з однолітками. Атмосфера заняття сприяє формуванню дружнього ставлення до природи та усвідомлення важливості піклування про тварин. Заняття включає творчі елементи, такі як віртуальна фото та відео зйомка; малювання портретів улюблених тварин та створення фотоколажу.
Перегляд файлу

      Конспект заняття із майбутніми першокласниками

 Формат: Он лайн - зустріч в Zoom

Тривалість: 40-50 хвилин

 Тип заняття: інтегроване (загальний розвиток, математична компетентність, розвиток мовлення, розвиток дрібної моторики )

Атмосфера: дружня, доброзичлива

Тема. Тварини (дикі та свійські)

Мета:

Навчальна
Ознайомити дітей з поняттями "дикі" та "свійські" тварини, їх основними відмінностями, місцями проживання та значенням для людини. Розширити знання про різноманітність тваринного світу. Розвивати вміння класифікувати тварин за групами.

Розвивальна
Розвивати увагу, спостережливість, пам'ять та мислення через дидактичні ігри, загадки та творчі завдання. Формувати зв'язне мовлення, сприяючи використанню тематичних слів і висловлювань. Розвивати дрібну моторику через малювання, аплікацію або створення спільного тематичного проєкту.

Виховна

 Виховувати любов до природи. Формувати дбайливе ставлення до тварин та розуміння їх потреб. Сприяти розвитку емпатії, почуття відповідальності за домашніх улюбленців. Закласти основи екологічної культури через усвідомлення важливості збереження природного середовища для диких тварин. Розвивати вміння співпрацювати з однолітками під час групових завдань, підтримувати один одного і поважати думки інших.

 

                                                         Хід заняття

І. Організаційна частина

(Звучить приємна мелодія, дітки приєднуються на онлайн зустріч)

Доброго ранку, веселі малята. Гарні дівчатка і милі хлоп’ята.

Хочу сьогодні вас привітати, щастя і радості вам побажати!
Доброго ранку, пташата малі, зайчики, рибки й лисички в траві.

Гори високі, ліси й поля - всіх я вітаю щиро щодня.
Промінчик сонця вам надсилаю. Усмішок щирих всім вам бажаю !
 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Фенологічна хвилинка                                                                 (І слайд)
  •          Погляньте у віконечко - там світить ясне сонечко?
  •          А хмара нависає? А  дощик накрапає?
  •          Чи дує сильний вітер?  –Чи холодно вам, діти?
  •          Сьогодні день прекрасний: погожий, світлий, ясний!

Бо веснонька прийшла і радість принесла!

- Як же гарно навкруги! Природа починає прокидатися від зимового сну… Радіють теплу звірі, комахи, птахи.

- А що таке природа?   (Відповіді дітей)

      2.  Слово вчителя                                                                         

  •          Діти, сьогодні запрошую вас у цікавий, прекрасний, захопливий  світ Природи. Це безмежний простір, який нас оточує. Вас  очікують цікаві знайомства та захопливі завдання. А на чому нам буде зручно мандрувати , щоб все побачити? (Обираємо веселий потяг).
  1. Фізкультхвилинка «Веселий потяг»                                         (2 слайд)
  •          Беремо із собою віртуальні окуляри, щоб все бачити та телефони, щоб все навколо фотографувати та знімати на відео.

(В Зумі батьки допомагають обрати дітям у «У фільтрах відео» віртуальні окуляри)

 

 

 

 

ІІІ. Основна частина

  1. Зупинка «Лісова»                                                        (3 слайд)                                                

-У лісі густому дереві стоять,
Дуби, берізки,ялинки шумлять.
Пташки співають, весну зустрічають,
Радіють звірята, що до них завітали ВИ, малята!

- Хто ж тут нас зустрічає? (Діти називають тварин)

- Чому цих тварин називають дикими?

  1. Загадки про дикі тварини.  
  •          Чи вмієте ви відгадувати загадки про  диких тварин?
  •          Чи зможете їх упізнати за описом?      

Є горішки і грибочки                                                                      (4 -5 слайд)                                                                        
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька ….

Я страшенний боягуз,                                                                       (6-7 слайд)
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі навкруги – 
Скрізь у мене вороги.

Клишоногий, волохатий,                                                                   (8-9 слайд)
Влітку спритний та завзятий,
Ну а взимку, лежебока,
У барлозі гріє боки.

Він ікластий і сердитий,                                                                     (10-11 слайд)
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має.

Лиш торкнись до колючок                                                               (12-13 слайд)
Він згортається в клубок.
Не вгадаєте ніяк?
Підказати Вам?

 

  1. Гра «Рахівники»                                                                   (14 слайд)
  •          Так багато тварин розвелося у лісі!  Це добре чи погано?

(Міркування дітей.

Висновок: Добре, що живе багато тварин. У  густому лісі їм затишно, безпечно, комфортно.

  •          Давайте і ми не будемо їм заважати. Тільки швиденько налаштуємо свої віртуальні окуляри, телефони і зробимо кілька знімків на згадку.

( Діти імітують дії).

  •          Ви всі  були уважні?
  •          Скільки  їжаків? Ведмедів? Лисичок? Зайчиків?Оленят? А птахів?
  •           
  1. Гра «Порівняй, кого більше?                                    (15,16,17 слайди)

 

  1. Фізкультхвилинка «Веселий потяг»                                (18 слайд)

 

  •          Діти, нам пора в дорогу. Попереду нове знайомство!

( Діти під музику імітують рух потяга. Виконують танцювальні рухи)

 

  1. Гра «Хто де живе?»                                                    (19,20 слайди)              
  •          Малята, наш потяг зупинили тваринки, які заблукали і не можуть повернутися додому. Допоможемо їм?

(Розселяємо тварин у природні середовища, в яких вони мешкають)

  •          Чи всі тваринки живуть в дикій природі?

(Діти помічають, що є свійські тварини, які живуть з людьми).

  •          Молодці, ви уважні та спостережливі.  Нас чекають в гості свійські тварини. Щоб до них дістатися, швидко відгадаємо загадки.

 

  1. Загадки про свійські тварини

 

Хто з хвостиком і з вушками,                                                            (21-22 слайд)

В кого лапки з подушками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від...

Хто пасеться на лужочку                                                                      (23-24 слайд)                                                    Товстобокий, наче бочка?                                                                                Любить сіном ласувати,                                                                                          Молочко дає малятам.  — Будьте, му-му-му, здорові і  подякуйте …

В неї замість носа — рило,                                                                   (25-26 слайд)
Весь город ним перерила.
Хрюкає вона: «Хрю-хрю,
Дуже їсти я люблю!»
У багнюці спить щодня
Ця замурзана…                                                                                 

Я великий, я красивий,                                                                          (27-28 слайд)
Як біжу, то в'ється грива.
Хвіст у мене довгий-довгий,
Хвіст у мене, мов шовковий

Ходить птаха по подвір’ю:                                                                    (29-30 слайд)
Гребінець, борідка, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко –
Нам несе вона яєчко.                                                                             

  1. Зупинка «Фермерська»                                                       (31 слайд)
  •          Всі загадки відгадали,
    І до фермера у гості радо завітали.
    Тепло і затишно тваринам у дворі,
    Їжі вдосталь, вода чиста у відрі.
    Господар дбає, всім дарує добро,
    Щоб кожне створення щасливим було!

 

  •          Допоможемо фермеру підрахувати його добро?
  •          Скільки курей?  Корів? Свинок? Овець? Півників? Гусей!

 

  1. Гра «Знайди матусю для маляти»                       (32,33, 34, 35 слайд)
  •          Вільно та просторо на фермі у господаря. Кожній тваринці знайшлося місце.
  •          А чи мають тварини сім’ю?
  •          Давайте допоможемо малятам відшукати своїх матусь.

 

  1.  Гра «Знайди тінь»                                                    (36 слайд)
  •          Дітки, а як ви думаєте, тваринки полюбляють гратися?
  •          Уявляєте, кілька тваринок заховалося і ми можемо побачити тільки їх  тінь . Якщо вгадаємо тінь, то і знайдемо тваринку.

(https://online.childdevelop.com.ua/test/11662/eyJjaWQiOjI0NjM3NSwidWlkIjoyNTAxMDksImNudCI6MSwibmFtZSI6IiJ9/)

 

 

  1.  Гра  «Хто що їсть?»                                                       (37 слайд)
  •          Добре гратися і відпочивати! Але наші тваринки зголодніли.                А чи знаєте , чим вони харчуються ?

(https://wordwall.net/uk/resource/55065572/ )

 

  1.  Фізкультхвилинка «Веселий потяг»                          (38 слайд)
  •          Чи сподобалося вам в гостях у тварин?
  •          Чи всі встигли сфотографувати друзів наших менших? Настав час рухатися далі.

(Діти під музику імітують рух потяга. Виконують танцювальні рухи)

            IV. Рефлексія

 Творча майстерня Олівця - малювця                          (39 слайд)

  •          Олівець - малювець з нетерпінням чекав на вас, малята.                                            У нього до вас особливе завдання!
  •          Що можна розмістити у рамках, на які вказує Олівець? (Фото)
  •          Як доречно, адже ми з вами всю подорож фотографували та знімали віртуальні відео про наших менших друзів - тваринок.
  •          Всіх пам’ятаєте? Нікого не забули?
  •          Давайте поглянемо, що ж вам потрібно буде створити до наступного заняття.  Потрібно намалювати портрети улюблених тваринок в рамках так, щоб отримався фотоколаж.                                         (40-41 слайд)

 

              V. Підсумок  «Смайлик - прощайлик»

  •          Настав час прощатися до наступної заняття.

        Ми  гарненько працювали.

        До  тварин всіх  завітали.

        Знаєм як вони живуть,

        Чим харчуються, що п’ють…

        Виконали всі завдання

        Я хвалю вас  за старання.                                                                               Всі малята молодці:                                                                                               і дівчатка , й хлопці!

 

  •          Щось я не розумію, з яким настроєм ви завершуєте заняття? Домалюйте, будь ласка, смайлику- прощайлику  ротик ( сумний, сердитий, веселий…)                                                             (42 слайд)
  •          До скорої зустрічі на виставці фотоколлажів диких та свійських тварин!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 березня 2025
Переглядів
169
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку