Інтегрований урок з навчання грамоти

Про матеріал

Інтегрований урок з навчання грамоти ( 1 клас)

Тема уроку читання: Закріплення вміння читати букву Вв у складах, словах і текстах.

Тема уроку письма: Закріплення письма малої букви в у складах і словах. Складання речень за малюнками і схемами у зошиті.

Перегляд файлу

Інтегрований  урок  з навчання  грамоти ( 1  клас)

 Тема  уроку  читання:Закріплення  вміння читати  букву Вв  у  складах, словах  і  текстах.

 Тема уроку  письма:Закріплення  письма  малої  букви  в  у складах  і    словах.Складання  речень  за  малюнками  і  схемами  у  зошиті.

Мета: закріпити поняття про звук [в], букву Вв («ве»), вчити  дітей читати слова, речення і тексти з вивченими буквами; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати зв’язне мовлення учнів і  стійку  увагу;

 закріплювати  вміння  учнів  писати  вивчені  букви,  склади,  слова  із  ними,  складати речення за малюнками і схемами;  виховувати почуття  дружби, колективізму.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 Підготовка до уроку

Щоб урок пройшов цікаво

І отримали знання ви

Не крутіться, не вертіться

Лиш на вчителя дивіться

Треба тишу в класі мати

І слід руку підіймати

Будь активним і уважним

Одним словом – учнем справжнім!

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

— Повторюйте за мною.

  Котик нявкнув: няв-няв-няв,

  Песик гавкнув: гав-гав-гав.

  Від гавкотняви такої

  Всім не стало супокою.

  Голосові вправи

— Вимовте звук [і], як мишка;

— вимовте звук [у], як ведмідь;

— відтворіть різною силою голосу наближення автомобіля та його віддалення [а-а-а].

 

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Відгадайте загадку.

  • Ходить диво по пустелі,

 На собі несе дві скелі. (Верблюд)

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова верблюд.

 Це цікаво знати!

Верблюд може прожити без води протягом двох тижнів. За цей час він утрачає третину своєї ваги. Зате після цього за десять хвилин він може випити 140 літрів води (понад 17 відер).

 

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 42–43)

 1. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 42)

 

Гра «Додай слово»

  Любить пустощі, забави,

  Все солодке і яскраве.

  Кольори свої ховає

  В стиглих ягодах у гаї,

  Поміж листя вишняку

  У бабусинім садку,

  В соковитім кавуні

  Як сюрприз тобі й мені.

  Як же можна не любити

  Тепле і чудове... (літо).

— Хто зображений на малюнку?

— Де відпочивають діти?

 Вправа «Мікрофон»

— Розкажіть, де ви відпочивали влітку? Чи були ви на морі? Що цікаве там бачили?

 2. Читання слів у стовпчиках

— На який склад падає наголос у словах першого стовпчика?

— Чому слово Іван записане з великої букви?

— Прочитайте односкладові слова.

 Віл — бик, якого використовували як тяглову силу для перевезення вантажів.

 3. Опрацювання тексту

  • Читання тексту вчителем у повільному темпі.

— Які слова слід вставити на місці рисок?

 Гра «Бджілки»

  • Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
  • Читання тексту «ланцюжком».

— Що було в Івана? у Валі?

— Що робила Ніна?

 Фізкультхвилинка


Ведмежата в лісі жили,

Всі голівками крутили.

Ось так, ось так,—

Всі голівками крутили.

Ведмежата мед шукали,

Разом дерево хитали.

Ось так, ось так.

Разом дерево хитали.

На галяві танцювали,

Вище ноги піднімали.

Ось так, ось так.

Вище ноги піднімали.


4. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 43)

— Хто зображений на малюнку?

— Що роблять діти?

5. Робота над текстом .РОБОТА В ЗОШИТІ (с. 31)

1.  Бесіда за малюнком зошита (с. 31, угорі)                                                                                        — Хто зображений на малюнку?— Що роблять діти?

Дайте їм імена, які б починалися буквою В.

2. Вправа «Мікрофон»

— У які ігри любите гратися ви?

— Розкажіть про свої улюблені ігри.

— З ким ви граєтеся?— Які іграшки є у вас удома? Яку найбільше любите?— Складіть речення за поданими схемами.

3.  Письмо складів ві, во

— Яку букву вчилися писати на попередньому уроці?                                                                             — Яке поєднання у буквосполученні ві? во?

4.  Письмо буквосполучень ва, вм

— Доберіть слова, у яких є буквосполучення ва, вм. (Корова, ватра, вмиватися, вміння...)

— У буквосполученні ва поєднання відривне.

У буквосполученні вм буква в закрита, коротенька поєднувальна лінія виходить з основи овалу букви в.

Пальчикова гімнастика «Долоня — кулак»                                                                             Почергово то ліву, то праву руку стискати в кулак.  Разом зробимо ось так:                                    То — долоня, то — кулак.  Ще раз так і ще раз так: Ще долоня, ще кулак.

5.  Робота в третьому рядку

— Прочитайте буквосполучення.

— Яке в них поєднання?

— Відгадайте загадку.

- Є рослина в нас така,

Що від неї кінь скака. (Овес)

— Назвіть звуки в слові овес.

— Складіть його звукову схему.

— Назвіть перші дві букви у слові-відгадці.

— Доберіть інші слова з буквосполученням ов. (Корова, голова, розмова...)

— Напишіть  буквосполучення  до  середини  рядочка.  Пам’ятайте  про  інтервал і нахил.

— Послухайте іншу загадку.

- Є у мого татка

На колесах хатка.

Возить хатка невеличка

Нас на дачу і до річки. (Автомобіль)

— Скільки складів у слові автомобіль?

— Назвіть перший склад.

— Доберіть  інші  слова  із  буквосполученням ав.  (Автобус,  краватка,  кравець, гравець, допомагав...)

6.  Робота в четвертому рядку

— Про кого ми говоримо він? вона?

— Подивіться на верхній малюнок і складіть речення з цими словами.

— Запишіть слова у рядочок                                                                                                           7.  Робота в п’ятому рядку

— Послухайте  речення.  Розгляньте  верхній  малюнок  і  здогадайтеся,  про кого я кажу: «Воно весело стрибає, хоче погратися з м’ячем».

— Замість яких слів можна сказати воно?

— Напишіть це слово.

— Коли ми говоримо вони?

— Складіть за малюнком речення зі словом вони.

8.  Добирання імен за малюнками та буквосполученнями

— Розгляньте обличчя дітей і буквосполучення, написані під ними.

— Назвіть імена дітей і допишіть букви.

9.  Виконання завдання зі знаком питання

— Відгадайте загадки.

- Як почне вона гуляти, Заставляє всіх стрибати.

Хто не стрибне, враз бігом  Вдарить, наче батогом. (Скакалка)

- Б’ють — не плаче, вгору скаче. І ніхто йому, одначе,

Не сказав хоч раз «пробач», Бо на те і є він... (м’яч).

— Знайдіть ці іграшки на малюнку вгорі і внизу.

— Які ще іграшки ви бачите на нижньому малюнку? Назвіть їх. .                                                       10.Робота  з  Букварем. (Ст.43)                                                                                                                            Самостійно прочитайте перше речення. Як звали дітей?

— Прочитайте друге речення. Що було в Івана?

— Прочитайте третє речення. Що було в Ніли?

— Прочитайте четверте речення. Яке слово треба вставити замість риски?

— Послухайте четверте речення і скажіть, хто вимовив ці слова. (Іван)

До кого він звернувся? (До Ліни) Що треба зробити на місці коми?

  • Хорове читання четвертого речення.

— Який знак стоїть у кінці п’ятого речення? Зверніть увагу, яким голосом його треба читати. (В кінці речення голос підвищуємо, бо тут стоїть знак питання.)

— Яке слово треба додати в останньому реченні?

  • Читання тексту окремими учнями.

Відпрацювання інтонації окличного речення зі звертанням.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?                                 — Що вам найбільше запам’яталося?— Яке завдання вдалося виконати найкраще?              — Під час виконання якого завдання вас підстерігала невдача? 

Гра «Продовж речення»

— Сьогодні на уроці я вчився...

— Я дізнався...

— Найбільше мені сподобалося...

  • Хочу навчитися...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 березня 2018
Переглядів
1313
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку