Інтегрований урок з навчання грамоти і мистецтва на тему: "Звуки [д], [д], букви Дд. Звук [е], букви Ее. Алфавiт, абетка, азбука. « Природа навколо нас. Графіка

Про матеріал
Інтегрований урок з навчання грамоти і мистецтва, створений з метою закріплення вміння читати склади, слова з буквами д, е , ознайомлення дітей з походженням слів «алфавіт, «абетка ", «азбука»; розвитку уваги, пам'яті, фантазії, уяви; ознайомлення учнів з графікою, як одним із видів образотворчого мистецтва.
Перегляд файлу

 

Тема. «Звуки [д], [д], букви Дд. Звук [е], букви Ее.  

                Алфавiт, абетка, азбука. Вiрш Вiктора

                Дзюби «Український алфавiт».      

                  ( навчання грамоти)

                 « Природа навколо нас. Графіка  

                  Виражальні можливості ліній. Виконання 

                  фломастерами  (кольоровими олівцями):

                  малювання образів рослин і тварин

                  ( мистецтво)

 

Мета. Закріплювати вміння читати склади з буквами д, е ,

             читати текст, саджаючи слова у човники,

             ознайомити дітей з походженням слів «алфавіт, «абетка «, «азбука»

             розвивати увагу, пам'ять .

             Розширювати знання учнів про графіку, як вид образотворчого  

             мистецтва;

             сформувати уявлення про види і типи ліній, їх виражальні  

             можливості;

             розвивати моторику руки, фантазію, уяву

             виховувати спостережливість учнів, здатність до сприйняття,

             розуміння та створення художніх образів.

 

       

Хід уроку

І. Організація класу                                                                                                                                                                   

ІІ. Повідомлення теми уроку      

ІІІ. Закріплення навичок читання складів

       Вправа «Черепаха і сорока»

                         Да, да, да

                         Дя, дя, дя

                          Ел, ел, ел

                          Єл,єл, єл

 

ІV.Закріплення вміння виконувати звуко- буквений аналіз слів

      Вправа «Фотоапарат»

 Д я т е л                     

    

 

 

 

 

                          

  Д и н я                                              

    

 

 

 

V Закріплення вміння читати цілими словами

  1.     Прочитай, поступово прискорюючи темп

 

Слово алфавіт грецького походження.

Воно утворилося від назв перших двох букв

           грецького алфавіту – альфи й бети.

 

-         Укажіть останню букву в алфавіті:

А) буква я        Б) буква

В )буква у

 

  1.     Прочитайте тлумачний словничок і слова в колонках

 

Грецького походження – тобто виникло  в Давній Греції

Слов’янські народи – українці, росіяни та інші європейські народи, які мають спільних пращурів і схожі мови

 

  1.     Вправа «Повітряні кульки»

 

Грецького                      давнину

походження                   буки

слов’янських                 українському

народів                           запису

 

  1.     Прочитай текст

                                  Алфавіт, абетка , азбука

        Алфавіт, абетка , азбука… Ці слова означають одне й те саме: це літери ,розташовані в певному порядку. А чому тоді аж три назви?

           Слово алфавіт грецького походження. Воно утворилося від назв перших

 двох букв грецького алфавіту – альфи й бети.

 У слов’янських народів у давнину дві перші літери алфавіту називали  аз і буки. Звідси – азбука

        В  Україні алфавіт ще називають абеткою – а – бе – тка – за першими двома літерами.

         В українському алфавіті 33 букви. Їх ще називають літерами.

Букви( літери) – це знаки для запису звуків. Звуки ми вимовляємо й  чуємо. Букви ми пишемо та бачимо.

 

  1.     Виконай завдання Питайлика.

-         Укажи слово грецького походження:

 

А) азбука

Б) абетка

В )алфавіт

-         Укажи, що ми вимовляємо й чуємо

 

А) букви              Б) літери          В) звуки

 

VІ Фізкультхвилинка «Алфавіт»

 

VІІ Робота над віршем Віктора Дзюби «Український алфавіт»

 

  1.     Словникова робота

Рачкувати – пересуватися рачки

 

  1.     Вправа «Повітряні кульки»

 

Рачкував               індичата

жабеня                   їжаченята

тепленько               зустрілося

дитсадочок             верблюденятко

 

  1.     Читання уривка вірша Віктора Дзюби «Український алфавіт» (ланцюжком)

Ж

Жабеня жувало жуйку
І зустріло раптом Жучку.
Жучка каже жабеняті:
- Хочу жуйку пожувати.

З

Зайчик зиму зимував -
Білу шубку не знімав.
А зробилося тепленько -
Зняв її й надів сіреньку.

И

И — слова не починає.
Слів на И у нас немає.
В слові пишуть букви ці
Лиш в середині й в кінці.
 

 

І

Індик водить індичат
В дитсадочок до качат.
І навчились індичата
Розмовляти, як качата.

Ї

Їжачок гриби збирав —
Їжу дітям готував.
Їжачата їли все,
Що їм батько принесе.


Й

Йод — це ліки всім відомі.
Йод є майже в кожнім домі.
Боїмось ми йоду марно -
Йод лікує рани гарно.


К

Котик Мурчик полював,
Але мишку не впіймав.
Кішка котику сказала:
- Краще будем їсти сало.

Л

Лелеча ходило лісом.
Лелеча зустрілось з лисом...
У гнізді і мама, й тато,
Лиш немає лелечати.


М

Мавпа вчила мавпеня
Умиватися щодня.
Мавпеня тепер уміє
Мити хвіст і мити шию.
 

Н

Носоріг — на носі ріг,
Ніс рогатий свій беріг.
А тому стирчить і досі
В носорога ріг на носі.


О

Ослик осінню охрип —
Захворів, мабуть, на грип.
Ослик кашля, ослик чха
І хрипить: - Ох-а, ох-а.


П

Півник пісеньку співає -
Пастушка повідомляє,
Що корови на лужку:
- Прокидайсь! Ку-ку-рі-ку!


Р

Рак повільно рачкував —
Рак до річки прямував.
Раку з річки крячка кряче:
- Ти куди рачкуєш, раче?

С

Сонях в полі зупинився
І на сонце задивився.
Скоро й сам у день погожий
Сонях став на сонце схожий.


Т

Тигреня просило тата
На верблюді покатати.
- Та ти що ?! — промовив татко,-
То ж мале верблюденятко !

  1.     Виконай завдання Питайлика

-Укажи скільки букв в українському алфавіті:

 

А сорок п’ять

Б двадцять три  

В тридцять три

 

VІІІ Фізкультхвилика «Сидів у лузі коник»

 

ІХ. Поняття про графіку

-         А тепер помандруємо у світ «Мистецтва» і завітаємо у гості до художника -графіка

Мандруючи мистецькими стежинами, цієї країни, чарівниця Гармонія привела нас, на чарівну галявину  - Графіка.. Сьогодні  чарівниця Гармонія відкриє нам свої секрети і допоможе побувати у світі тварині рослин. На нас чекає багато цікавого.

  Графіка – це мистецтво зображувати оточуючий світ за допомогою ліній, штрихів, крапок і плям. І первісний художник, і художники подальших часів у своєму бажанні відтворити природу, граціозність, силу, безпосередність поведінки тварин ніби зупинили мить за допомогою лінії, що окреслює форму. В мистецтві таку лінію називають контурною. Вона не тільки виділяє форму, а й передає різні властивості зображення: розмір, будову, рухи. За допомогою різноманітних ліній можна створювати дуже виразні образи.

  1. Виконання вправи.

Описание: C:\Documents and Settings\GigaLine\Мои документы\Мои рисунки\Безымянный 1.bmpМи вже знаємо, що мовою графічного мистецтва є лінія, штрих, пляма. Давайте зараз, за допомогою вправ, ближче познайомимось з особливостями лінії. (Учні працюють в альбомах вчитель на дошці).    (Слайд 11)

  • Лінія може бути тонкою, якщо поставити дві крапки недалеко одна від одної, потім швиденько й легенько, не відриваючи руки, з’єднати їх.                                                                            (Учні малюють кілька тоненьких ліній)
  •  А може бути товстою, коли взяти олівець з товстим грифелем або пензлик, крейду, маркер, фломастер.  (Учні малюють товсті лінії)
  • Проведемо от таку лінію. Сталося диво: варто було доторкнутися до аркуша білого паперу, як на ньому з’явилася лінія.

 Яка це лінія? (крива, закручена, спіраль…)   Тобто вона нерівна.                                                                 А що  нагадує вам такий малюнок? (Змію, вітер, буревій, завірюху)

 

 

 

Х. Практична робота  

- У кожного з вас на парті є конверт. Дістаньте, будь ласка, з конверта  контурний малюнок рослини або тварини , який виконаний художником – графіком. Візьміть кольорові олівці і розфарбуйте цей малюнок.  

                                                                                               

ХІ Створення колективної композиції «Алфавіт»

 

 

 

 

 

ХІІ. Підсумок уроку

docx
Додано
8 листопада 2023
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку