Інтегрований урок з природознавста та математики з використанням елементів STEM- освіти для учнів 4 класу Тема: «Одиниці вимірювання часу. Рух Землі навколо Сонця. Доба.»

Про матеріал
Опублікований урок дозволяє формувати вміння усно висловлювати свої думки, чітко та аргументовано пояснювати факти; уміння застосовувати математичні знання для виконання завдань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому житті людини; навчить використовувати інформацію в житті, користуватися різноманітною довідниковою літературою.
Перегляд файлу

Зачепилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зачепилівської селищної ради

Зачепилівського району Харківської області

 

Інтегрований урок з природознавста та математики з використанням елементів STEM- освіти

для учнів 4 класу

Тема: «Одиниці вимірювання часу. Рух Землі навколо Сонця. Доба.»

Навчальні предмети: математика, природознавство.

 

Похожее изображение

 

 

Учитель початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії,

старший - вчитель

Кривенко Тамара Василівна

 

 

Мета: формування ключових компетентностей:

  • спілкування державною мовою:  формувати вміння  усно висловлювати свої думки, чітко та аргументовано пояснювати факти;
  • уміння вчитися: організовувати роботу для досягнення  результату ;
  • загальнокультурну: дотримуватися норм мовленнєвої культури та дотримання правил толерантної поведінки ;
  • компетентність у природничих науках і технологіях: формування допитливості, прагнення шукати інформацію, формулювати припущення і робити висновки, пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;
  • математичну грамотність: уміння застосовувати математичні знання  для виконання завдань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому житті людини;
  • соціальну: проявляти ініціативу, продуктивно співпрацювати з однокласниками в групі,  команді та колективі;
  •  контрольно-оцінні вміння:  оцінювати свою діяльність за орієнтирами поданими вчителем;
  • інформаційну: навчити  використовувати інформацію в житті, користуватися різноманітною довідниковою літературою.
  • інформаційно-комунікаційна компетентність, вчити використовувати засоби інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

Форма проведення :  інтегрований

 Очікувані результати.

  •                 Формування навичок перетворення одиниць вимірювання часу та їх порівняння, вміння користуватися годинником і визначати час.
  •                 Отримання нових знань для розвитку світогляду.

Обладнання:  моделі годинників,  мультимедійна презентація, мікрофон, дидактичний матеріал.

Тип уроку: вивчення нових знань.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Усні обчислення

Хто швидше розплутає «ланцюжок»?

1-ша група 2-га група 3-тя група

25 · 5 50 · 5  70 · 5

· 8  + 250  + 150

– 70  : 10  : 20

: 30  – 24  · 2

+ 90 : 13  · 14

121  2  700

2.Каліграфічна хвилинка

- Складіть і запишіть двоцифрові числа, які можна утворити із чисел 2, 4, 8  

3. Математичний диктант

  • Різницю чисел 85 і 27 поділити на 29.
  • Додати четверту частину числа 600 і п’яту частину числа 350.
  • Скільки разів число 7 вміщується у десятій частині числа 560?
  • На скільки добуток чисел 33 і 3 більше за їх частки?
  • Знайти половину суми чисел 35 і 23.
  • Знайти половину від 1 м;  1  від 1 км;  1  від 2 ц.

       4           10

  • Чому дорівнює периметр квадрата, якщо довжина його сторони дорівнює 11 см?
  •     Знайти половину від 1 години.
  •   Скільки днів триває тиждень?

  ІІI.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

         — Відгадайте загадку.

«Цоки-цок»,— усім співає.

І секунди, і хвилини

Нам рахує він щоднини. (Годинник)

— Що показує годинник?

— Сьогодні на уроці ми будемо працювати з одиницями вимірювання часу, розв’язувати задачі, вирази, користуючись цими одиницями.

  • Після цього уроку ви зможете ще краще  визначати час за годинником та створити свій квітковий годинник.

      Гра «Мікрофон».

  • Навіщо потрібно знати одиниці вимірювання часу?
  • Ваші очікування від уроку?                                                         

 

IV. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й ОСМИСЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  • 1.Метод «АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ»
  • Назвіть все, що виникає у вашій памяті з теми «Час»

 

             секунда      хвилина                               тиждень          місяць     рік  

                                                            Час

         Година      доба                                              століття            тисячоліття

 

  • Що об’єднує ці дві групи слів?
  • Як ви гадаєте, з чим пов’язані  одиниці вимірювання часу?

2.Виступ групи науковців.

1 науковець.  Одиниці вимірювання часу пов’язані з рухом нашої планети Земля нав­коло Сонця і рухом Місяця навколо Землі, Землі навколо своєї осі. Земля робить один оберт навколо Сонця за 365 діб (або у високосному році за 366 діб).

 2 науковець. За час, коли Земля обертається навколо Сонця 1 раз,

 Місяць обертається навколо Землі 12 разів, тому 1 рік — 12 місяців.

Земля обертається навколо своєї осі за 1 добу.

В 1 добі 24 години.

В 1 годині 60 хвилин.

В 1 хвилині 60 секунд

3 науковець Найбільшими проміжками часу є століття і тисячоліття,

 1 століття = = 100 років,

1 тисячоліття = 1000 років.

Зараз у нас 2019-ий рік. Повних тисячоліть минуло 2 та ще 19 років. Отже, ми живемо у третьому тисячолітті.

3. Робота в зошитах.

Запишемо таку інформацію:

 

   1доба=24год            1р.=365 (366)д 100р.=1 ст.

   1год=60хв                1р.=12 міс. 1000р.=1 тис.

   1хв=60с                    1міс.=28(29)дн.,30(31)дн

(Наголошую про скорочення і запис. Дні, місяць, рік пишемо скорочено, ставлячи крапку, а година, хвилина, секунда – пишемо без крапки.)

4. Фізкультхвилинка

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Історія годинників. 

  (Виступ групи пошуковців )

1 пошуковець.  Віртуальна екскурсія у музей вимірювання часу

сонячний     водяний     пісочний    атомний

 

                             годинник               

 

механічний          свічковий       електронний     

     2 пошуковець. .Відеоролик «Подорож у минуле»

2. Робота з моделями годинників

Демонстрування різних моделей годинників

— Якою є ціна поділок для великої та маленької стрілки годинника?

На циферблатах часто використовують римські цифри.

У римській системі числення не застосовують помісний принцип запису цифр. Основними знаками є I, V, X. Інші цифри записують, в основному, за допомогою цих трьох позначень.

Завдання 356 (практична робота з використанням моделей годинників)

Завдання 357 (усно)

3. Дії з іменованими числами

Завдання 362; 363; (усно)

Завдання 370 (з коментуванням)

21 год 15 хв = 1275 хв  17 хв 47 с = 1067 с

47 діб 8 год = 1136 год  15 год 29 хв = 929 хв

Завдання 371. Самостійна робота з подальшою самоперевіркою з дошки

Один учень працює за дошкою.

13 хв = 780 с  480 с = 8 хв

1200 хв = 20 год  72 год = 3 доби

210 хв = 3 год 30 хв 50 міс. = 4 р. 2 міс.

16 хв = 960 с  16 год = 960 хв

1 доби = 8 год  1 ст. = 20 р.

3     5

4. Робота над задачами

Завдання 366

— Прочитайте задачу.

— Скільки купили холодильників? пральних машин?

— Яка ціна холодильника? пральної машини?

Учні самостійно складають вираз. Один учень працює за дошкою. Самоперевірка — з дошки.

а · 3 + b · 2 — вартість усієї покупки.

Завдання 367 (колективно)

Після роботи над текстом задачі учні аналізують її, складають вираз.

а – (b · 3) : 8 — коштує тренажер.

Розв язування практично-зорієнтованої задачі (КОЛЕКТИВНО)

 Конверти завозять до поштового відділення в пачках по 1000 штук. Листоноші треба якнайшвидше взяти 850 конвертів. За який час він може це зробити, якщо за 1 хвилину він відраховує 100 конвертів

 

5. Хвилинка-цікавинка. Виступ учня з групи мовників

1 мовник .Прислів я про час.

  • Бережи час, час за гроші не купиш.
  • Все добре у свій час.
  • Всякому овочеві свій час.
  • Згаяного часу і конем не доженеш.

 — Як ви вважаєте, хвилинка — мало це чи багато?

2.Виступ дівчаток – хвилинок

1-ша хвилинка.  Дятел може довбати дзьобом 20 разів на секунду.

Цікаво спостерігати за зимівлею дятлів. Дятли можуть як відлітати у теплі краї, так і зимувати в рідних лісах. Крім комах, великий плямистий дятел харчується яйцями і пташенятами інших птахів. Дятел може за один прийом їжі з’їсти до 1000 мурах.

2-га хвилинка. . Колібрі махають крилами від 60 до 80 разів на секунду.

Колібрі є самим ненаситним птахом на Землі. Протягом всього одного дня ця диво-пташка з’їдає таку кількість їжі, яка перевищує її масу удвічі. Колібрі необхідно кожні десять хвилин харчуватися нектаром з високим вмістом цукру.

3-тя хвилинка. Тривалість життя мухи складає 14 днів Кімнатна муха може змахувати крилами до 200 разів на секунду. Не всі види мух є шкідливими. Одні поїдають померлих тварини і рослини, після перетравлення перетворюють їх на речовини, які збагачують грунт, інші види мух є запилювачами рослин.

4-та хвилинка   Серце кита бється тільки 9 разів у хвилину. Дорослий кит за 2 секунди вдихає 2400 літрів повітря. .

5-та хвилинка. У середньому курка відкладає 190 яєць на рік. Вона здатна запам’ятовувати більше 100 осіб; відрізняти господаря від інших людей більш ніж з 10 метрів; добре орієнтуватися у часі; легко навчаються.

- Яке значення має секунда, хвилина як для людини так і для всіх живих організмів?

3.Розв язування практично-зорієнтованих задач  (усно)  

      1) Ластівка вилетіла із гнізда о 10 год 50 хв. Коли вона повернеться, якщо політ тривав 10 хв?

2) О  8 годині ранку розкривають свої квіти нагідки, а закриваються о 16 годині дня. Скільки часу цвіла квітка?

3) Квітка картоплі закривається  о 14.00, а цвіте 7 годин. О котрій годині вона почала розкриватися?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 372; 373 (с. 60).

VII. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Що було для вас найважчим?

Для мене було найважчим…

Що вдалося зробити без проблем?..

Чи виправдилися ваші очікування?..

Яке завдання було найцікавіше?

А що найбільше  запам’яталося?

Чи виникали труднощі при визначенні часу?

 Як можна використовувати отримані знання у житті?

 

Визначення настрою. ( створення «Індикатора настрою» за допомогою смайликів. Учні стікерами визначають свій настрій. Підводиться підсумок.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 січня 2019
Переглядів
1432
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку