Інтегрований урок з природознавства і математики у 1 класі "Дерева,кущі, трав'янисті рослини. Числа 1-10".

Про матеріал

Урок закріплює знання учнів про рослини як частину живої природи, їх будову на основі спостереження за рослинністю рідного краю; вчить використовувати математичні знання при вивченні природи.

Перегляд файлу

Тема.Дерева, кущі, травянисті рослини рідного краю, їх  упізнавання і будова.Числа  1-10.

Мета.1.Формувати у молодших школярів наступні предметні компетентності:

а) природознавчу – закріпити і розширити уявлення про рослини, їхню будову, про приналежність рослин до груп "дерева", "кущі", "трав'янисті рослини"; вчити розподіляти рослини по групах, відповідно до їх відмінних ознак;  порівнювати і групувати предмети за їхніми  ознаками, класифікувати; вчити робити висновки;

розвивати активне пізнавальне ставлення до природи; сприяти створенню теоретичної бази для  інтелектуального розвитку учнів.

б) математичну – розвивати обчислювальні навички в межах 10; сприяти розумінню учнями ролі математики у пізнанні навколишнього світу.

в) мовну та мовленнєву – удосконалювати навички читання; розвивати зв’язне мовлення  молодших школярів; розвивати уміння налагоджувати взаємодію

з оточуючими.

2. Розвивати мислення (вміння аналізувати, виокремлювати головне, порівнювати за аналогією, узагальнювати), дослідницькі навички;

3. Виховувати зосередженість, допитливість, спостережливість, самостійність мислення, виховувати ціннісне ставлення до природи, бажання вивчати її, піклуватися про неї.

Методи навчання: словесний, наочний, практичний, дослідний.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

1. Розширення уявлень про світ живої природи.

2. Поглиблення знань про класифікацію рослин.

3. Закріплення знань учнів про будову рослин.

4. Розвиток мислення, мовлення, уяви учнів.

5. Виховання ціннісного ставлення до природи.

 

ТИП УРОКУ: інтегрований урок 

ФОРМА УРОКУ: урок – подорож  з мультимедійним супроводом.

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація;  картки з завданням; схема «Будова рослин», «Рослини»;  малюнки рослин; матеріали для досліду(вода,посуд, квіточки).

ПРОГРАМОВІ ВИМОГИ: учень/учениця має уявлення про рослини як частини    живої природи; знає будову рослин; розрізняє дерева, кущі, трав’янисті рослини.

                Хід уроку.

І. Організація класу.

1. Вступне слово вчителя.

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішити —

Кличе в подорож дзвінок.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  1.  Сезонні спостереження за природою.

Яка зараз пора року? Яке число і місяць? Тепло чи холодно надворі?

Який стан неба? Чи були опади протягом дня? Які зміни відбулися в живій природі?

  • Сьогодні у нас в гостях   рослина. Це символ нашого міста. Її квітки та ягоди прикрашають логотип і герб нашого міста. Це - ….черешенька.

Тема уроку   -    НИ РОС ЛИ

-Сьогодні будемо вчитися розрізняти рослини, обчислювати приклади і розвязувати задачі про рослини.

ІІІ. Робота над матеріалом уроку.

-До якої природи належать рослини? Доведіть це.

-Назвіть 5 умов, потрібних для росту й розвитку рослин.

Разом із черешенькою вирушимо у мандрівку рідним містом, виконуючи завдання.

 

І завдання. (Подвіря школи)

-Знайдіть значення виразів, щоб скласти правильно малюнок будови рослин.

9+1         5+5        8+2

 

-Згадайте, на які групи поділяються рослини.

Рослини

 

     дерева     кущі  травянисті рослини      

-Чим різняться ці рослини? За якими ознаками ви їх розподілили?                                              НАГОРОДА

ІІ завдання. (Парк)

1. Гра «Впізнай мене».

За листками, плодами і квітками впізнати рослини  і визначити, до якої групи належать.

(Дуб, акація, тополя,  сосна; шипшина, ожина, бузок; кульбаба,калина,ромашка). Учитель додає - подорожник, верба,ковила.            НАГОРОДА

Фізкультхвилинка  «Ялинка».

ІІІ завдання. ( Інститут садівництва)

2.Гра «Хто зайвий?»

Діти в групах заходять, виділяють зайвий обєкт серед поданих і пояснюють свій вибір.

Ялинка, береза, ясен, вяз.

Смородина, малина, калина, тюльпан.

Яблуня, пальма, груша, черешня.

Соняшник, гледичія, катальпа, платан.

Огірок,  слива, помідор, перець.                                     НАГОРОДА

ІVзавдання. (Подвіря  школи).

3.Розвязати  задачу.

На одній березі  виросло 3 яблука, а на другій – 5 яблук. Скільки яблук всього виросло на двох березах?

4.- Які дерева ростуть біля входу до школи? (Тополі). Скільки їх? (10).

Фізкультхвилинка

 Якщо ти любиш природу – посміхнись.

Якщо тобі подобаються рослини – підніми руки.

Якщо ти не збираєш великих букетів квітів – плесни в долоні над головою.

Якщо ти не ламаєш гілок дерев – присядь і встань.

Якщо ти не обриваєш листочків на кущах і деревах – нахились вправо, вліво.

Якщо ти не топчеш траву – змахни руками.

Якщо ти переконаний, що  треба берегти природу – простягни руки своїм сусідам, візьми їх за руки.

 

5.Значення рослин в житті людини.

Символи  країни, лікарські  та рідкісні рослини рідного краю (на прикладі рослин у групах: верба, калина, ромашка, кульбаба, подорожник, ковила).

 

6.Завдання «Де ростуть рослини?»

Діти зєднують вирази з відповідними числами

 

7.Охорона рослин. На черешеньках з іншого боку – слово «Бе ре жи !»

 

Сьогодні в нас урок звичайний,

Навчив багато нас чому.

В усьому він для нас повчальний!

За це подякуєм йому!

 

ІV. Дослід «Дивовижні квіти».

-Спробуймо уявити, як живляться рослини.

Обладнання: посуд з водою, паперові квіти зі згорнутими пелюстками.        Процес і результат:  Покласти квіти на поверхню води. Завдяки властивості води проникати через мембрани клітин, пелюстки квітів почнуть рухатися, і квітка «розпуститься» (явище осмосу).

V.Підсумокуроку.Рефлексія.                                                                                             Загадки В них багато є роботи,

Хоч стоять вони весь час.

Від дощу чи від спекоти

Захистять, врятують нас.

Не лягають спати ніколи ,

На ногах вони одвік.

Не бояться плину рік,

Ні завій,ні вітру реву,

Хто ж вони такі ? ( Дерева)

Як пригріло сонце – стрілки

Зеленясті підняла.

Від ласкавого тепла

Он її навколо скільки!

Двір і лан, і луг вкрива

Росяна, густа….( Трава)

Нижчий я за дерево,

Вищий , ніж трава.

Іноді колючий,

хоч  не кропива. ( Кущ).

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ісаєва Лариса Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
2661
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку