ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК "ЗИМА-ЧАРІВНИЦЯ"

Про матеріал
розширювати знання дітей про зимові розваги; активізувати словник; формувати поняття про необхідність дотримання правил безпеки під час зимових розваг; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати, вміння працювати в групі; збагачувати словниковий запас учнів, виховувати дбайливе ставлення власного до здоров’я. Формування предметних компетентностей: - математична компетентність - виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі - природознавчої – формувати уявлення учнів навколишній світ шляхом спостереження та дослідження; - застосувати знання в різноманітних життєвих ситуаціях; - формувати навички природоохоронної роботи; - сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів. - комунікативної – формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку; - спілкуватися державною мовою; - налагоджувати взаємодію з оточуючими; - розвивати навички спілкування. Формування ключових компетентностей: громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої. Очікувані результати. Учні знатимуть: • Які існують зимові розваги; • Яких правил слід дотримуватись під час гри взимку;
Перегляд файлу

Тема. «Зима - чарівниця».

Мета: розширювати знання дітей про зимові розваги; активізувати словник; формувати поняття про необхідність дотримання правил безпеки під час зимових розваг; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати, вміння працювати в групі; збагачувати словниковий запас учнів, виховувати  дбайливе  ставлення власного до здоров’я.

 Формування предметних компетентностей:

​- математична компетентність - виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі

- природознавчої – формувати уявлення учнів навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

- застосувати знання в різноманітних життєвих ситуаціях;

- формувати навички природоохоронної роботи;

- сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів.

- комунікативної – формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку;

- спілкуватися державною мовою;

- налагоджувати взаємодію з оточуючими;

- розвивати навички спілкування.

Формування ключових компетентностей: громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої.

Очікувані результати. Учні знатимуть:

  • Які існують зимові розваги;
  • Яких правил слід дотримуватись під час гри взимку;

Обладнання: мультимедійна презентація, роздруковані картки, малюнки зимових розваг, сніговик із паперу частинами, музичний супровід, роздатковий матеріал, мнемотаблиці, відеоролики.

Вид уроку:  Інтеграція: мовно - літературна освітня галузь, математична освітня галузь, природнича освітня галузь, технологічна освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.

1 Організаційний момент

  Вітання з цеглинками

  • Підніміть червону цеглинку ті діти, хто радий усіх вітати, та скажіть доброго дня
  • Підніміть жовту цеглинку ті діти, кому подобається в школі
  • Підніміть зелену цеглинку ті діти, у кого є друзі.
  • Підніміть помаранчеву цеглинку ті діти, у кого гарний настрій. Подаруйте посмішку один одному.

А синю підніміть ті, хто готовий працювати активно.

Визначення настрою ( цеглинки лего)

Червоний поганий.  Зелений чудовий

  1.       Розпочинаємо урок із щоденних новин.
  • Який день тижня?
  • Яке число?
  • Який місяць?
  • Скільки робочих днів у тижні?
  • Скільки вихідних?
  • На скільки більше робочих днів, ніж вихідних?
  •  
  • ІІ Актуалізація опорних знань

Загадку відгадайте:

Стало біло навкруги

Вона розпушує сніги

Наганяє холоди

Води сковує в льоди

Дружить з дітьми усіма

Здогадались, хто вона… (Зима)

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

Теми уроку: як ви здогадались . Зима –чарівниця.

 Сьогодні ви зможете  дізнатися, ще багато цікавого та корисного про зиму. 

Відкриваю дошку

Сьогодні володарка морозів, хуртовин бажає повеселитися з вами та запрошує вас у світ зимових розваг.

Вправа «Мікрофон» Що очікуєте від уроку? (Цікавинок, щось нове, загадок, віршів)

  1. Щоб здійснилися ваші очікування повинні бути  якими на уроці? (активні, уважні, слухняні, руку піднімати)
  2.    Так урок у нас буде незвичний,

       Чарівні  завдання чекають нас

   

          Ну, що ж, Зиму, вітаємо, щиро її прославляємо 

«Асоціативний кущ» добираємо

Screenshot_14

Гра « Сніжна куля»

  А тепер у сніжки пограємо, якою ви бачите Зиму , слова підбираємо, про  правила поведінки не забуваємо,                          в обличчя не кидаємо.

Морозна, білосніжна, казкова, весела, сніжна, холодна, чарівна, чудова, срібна, гарна, кришталева, блискуча, грайлива.

 

10.-А що зима  робить? Зимова  павутинка слів

Крутить, морозить, щипає, лютує, дме, січе, мете, сипле.

 

 

11 У зими є помічники.

А ще сьогодні     Зима своїх  трьох братів привела. Як їх звати і чому  .

          Грудень Чому грудень?

           Січень

          Лютий 

Із  братами будем відпочити

 

                         У володарки зими, не замерзнем ми,

                          Грудень каже – «пострибай!»

                              Січень просить – «присідай!»

                            Встали-сіли, встали-сіли

                                Розігріли наше тіло

                                    Лютий місяць нагадав

                                       Час нам братися до справ.

 

У «Чарівну скриньку»   їх  заховала,  а вам листа написала,  що тут , за описом впізнайте

 Вони є символом зими, хоча дуже маленькі та легенькі.   Вони знають, що їх матінка вода. А коли на вулиці  холодно, вони перетворюється на кришталики .. Що у скриньці ? Як їх тут багато      ДІСТАЮ

Сніжинки  - звукова модель слова складемо 3 скл., 3 голосних,5 приг..

На що схожі сніжинки (квіточку, зірочку, метелик)

 

Цікавинка про сніжинку Сніжинки складаються з повітря ., тому вони  дуже легенькі  і  повільно  літають

Якщо летять сніжинки, люди кажуть – сніг іде, якщо сильний вітер з снігом – то це завірюха а ще хурделиця, заметіль, хуртовина……

 

А що буде, якщо сніжинку спіймаємо на руку (вона розтане) А чому розтане?

Якого стану буває вода (рідка, тверда, газоподібна).

Гарно відповідали і  Зима залишає чарівні сніжинки , щоб гарний  настрій був  у вас.  (Вивішую на дошку).

 

15.А скажіть, будь ласка, який колір зима полюбляє?  А якщо я з вами не погоджуюся?

Вправу «Лего».починаєм

                  Давайте  до рук  цеглинки візьмемо,

                   Працювати всі почнемо.

                   Спробуємо Зиму сконструювати

                    Кольори для неї підібрати. 

                    Порадійте будь ласка зимовому сонечку (жовта цеглинка)

                     Усміхніться небу (блакитна)

                   Привітайтесь до ялинок (зелена)

               А ось побачили горобину та калину (червону)

Висновок:

Підніміть  свої вежі, таким чином зима – різнокольорова барвиста  пора року, є холодні та теплі кольори. Словами картину намалювали.  Вийшов справжній в нас пейзаж   Що таке пейзаж? Це малюнок про природу

  • Якого кольору  четверта цеглинка? Чому ми  зелену цеглинку вибрали ?
  • Яке свято незабаром будем святкувати?
  • Скільки цеглинок  використали?
  • -Скільки не використали?
  • -Складіть приклади на додавання та два приклади на віднімання.
  • Як називаються дії при додаванні?

ІІ Закріплення вивченого

Уявімо  , що ми йдемо на прогулянку.  І нас чекають  чарівні зимові розваги. Будемо працювати в групах. Які правила поведінки роботи в групі слід не забувати

 

1,2 групи  У Математичному осередку .

 Гра  «Зліпи сніговика»

.

                                  «ПЕРЕГОНИ НА САНЧАТАХ»

                            будемо грати, приклади потрібно розв’язати

Тік – так – це не так.

Молодці! Гарно працювали і відповіді  написали.

3,4 Центр читання

ГРА «Криголами»

Крига розіб’ється тоді,  коли ви пазли складете і  доповните прислів’я  його прочитаєте

Повторення про Речення.

 

 

5,6 Осередок навчання грамоти

Гра  « Шифрувальник"

Схеми слів підберуть та слова розшифрують.

Повторення про звуки

На виконання даю 2 хвилин

ІV Узагальнення.

24. Зима найхолодніша пора року. За що ви любите зиму? Які зимові розваги ви  любите?

Давайте  віршик  з вами  за допомогою малюнків (Мнемотаблиця) складемо

                     Діти винесли із дому

                     Лижі, санки, ковзани,

                      І з гори летять щодуху,

                       Обганяючи вітри.

Але і під час розваг потрібно дотримуватись певних правил. .Давайте  разом складемо правила безпечного відпочинку взимку

 

Робота з підручником.

 де відпочивати безпечно хочу вам сказати ( подалі від  автомобільних доріг, де немає льоду, подалі від будинків ,де немає битого скла)

Робота з  ІЛЮСТРАЦІЯМИ

Закріплення

Дидактична гра « Так» чи «Ні» з лего

( Червоний  колір означає – ні,  зелений - Так)

                               Зіграти хочеться мені

                                  З вами друзі  «Так чи Ні».

                                Вам питання  я поставлю:

                                 Готуйте відповідь. свою

                                   Хлопчик на лижа їде кататись у парк  (так)

                               Діти катаються на санках по льоду (НІ)

                        Дівчинка ка ковзанах катається по тонкому льоду (Ні).

                        Діти зїжджають з гірки на санчатах прямо на дорогу (Ні)

  • Діти на майданчику катають одне одного на санчатах (Так)
  • Хлопчик і дівчинка ліплять снігову бабу (Так).

Розгляньте наступний малюнок Непередбачувана зима.

                                 Чому діти катаються на ковзанці, а не на озері?

                                          може трапитись з дітьми на озері?

                                             Як діяти в такій ситуації?

               (Терміново покликати дорослих ї, не намагатися заходити у воду

 

- Все ніби добре, але й нам зима приносить неприємності ?

Можна захворіти.?

  – Які небезпеки чатують на тебе на подвір'ї взимку?

(Бурульки на будинках, слизька стежка, талий сніг на даху.

 

 

 

Підсумок уроку

  1. Зимонька  переконалася, що багато ви  багато знаєте.. За це вона нагороджує кожного з вас своїми сніжинками Але потрібно домалювати настрій і колір  ,а також розфарбувати
  2. РОБОТА У АЛЬБОМАХ

 

Що вам найбільше сподобалося на уроці ?

Що нового ви дізналися на уроці

З яким настроєм закінчився урок

ЦЕГЛИНКИ «ТАК НІ»

  1.  Червоний поганий настрій, зелений - чудовий

 

 

docx
Додано
8 січня 2022
Переглядів
287
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку