Інтегрований урок з навчання грамоти та англійської мови у 1-му класі
Тема: Звук [и], позначення його літерою «и», один предмет-багато предметів; складання речень за малюнками, поняття множина та однина в англійській мові, розрізнення кольорів, розповідь-представлення учнів (знайомство)
Мета: учити учнів сприймати на слух казку, виокремлювати в ньому слова зі звуком [и], ознайомити з друкованою буквою Ии;
Удосконалювати вміння виконувати звуковий аналіз слів, працювати з Lego, добирати слова зі звуком [и],
Складати речення за прослуханою казкою «Колобок», розвивати критичне мислення, уміння розрізняти та називати кольори (англійською мовою, висловлювати свою думку, розповідати про себе (англійською мовою);
Виховувати толерантність
Обладнання: казка «Колобок», малюнки (гриби, опеньки, мухомор, фарби, лисички (гриби), лисички (звірі), конструктор LEGO
Тип уроку: інтегрований
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна
Хід уроку
I Вступна частина
Всіх скликає на урок,
Тож мерщій часу не гайте,
І за парти сідайте.
Say “Hello”, say “Hello”
Every day we say “Hello”
In the morning.
Учні утворюють коло, висловлюють свою думку, про що б я хотів(ла) дізнатися на уроці.
II Учитель англійської мови
Hands up, hands down
Hands on hips, sit down.
Stand up. Bend left, bend right.
Stand straight. Sit down.
В англійській мові теж є таке поняття, як однина і множина:
A book – one book
Five books
III Основна частина
Робота над віршем
«И» блукає дуже близько
І співає дуже низько.
Ити-ити – що ж робити?
Ити-ити – воду питп!
Вчитель: сьогодні ми продовжимо вивчати літери, назвіть які букви ми вивчили? (слайд) Ми будемо знайомитися з літерою «и»
IV Вивчення нового матеріалу
Всім твердим він давній друг.
- Він вимовляється за допомогою голосу, струмінь повітря проходить вільно, без перешкод. Це голосний чи приголосний звук? (Відповіді учнів)
- Спробуй, Дмитрику, знайти,
Найскромнішу букву «и»
Нам без «и» - ні сюди, не туди,
Як без їжі і води!
Робота з конструктором LEGO
Складання речень.
V Фізкультхвилинка
Звучить музика українських пісень. Діти танцюють.
VI Продовження роботи за підручником
Це слова – омоніми, вони звучать та пишуться однаково, але мають різні значення. Це назви грибів та звірів.
Красень гриб цей хоч куди,
Та у руки не бери!
Кожна муха його знає,
Як побачить – геть тікає (мухомор)
VII Вправа «Кластер» (Див. рис.1)
(ГРИБ+и = ГРИБИ)
(ЛИМОН+и = ЛИМОНИ)
а) скласти речення за казкою про лисичку
б) інсценування казки учнями
VIII Заключна частина. Рефлексія
Тема, у яких словах пишеться И,и.
«Привіт, мала та велика літери И, и! Сьогодні на уроці я познайомилася з вами, навчилася читати склади, слова, але хочу ще більше дізнатися, у яких словах я можу вас знайти.
Твій шанувальни (шанувальниця)
Рисунок 1
IX Підсумок уроку
Всі плескають в долоньки та сідають на свої місця. Свято закінчується.
Урок підготували вчитель англійської мови, вчитель вищої категорії Медведєва Світлана Андріївна та старший вчитель початкової школи I-III ступенів №126 м. Кривого Рогу Сухолєтова Ольга Олексіївна.
1