Інтелектуальна гра "Європа без кордонів", друга гра, яка присвячена німецькомовним країнам Європи.

Про матеріал
Інтелектуальна гра в рамках засідання шкільного Євроклубу. Розрахована на учнів 8- 11 класів.Можна проводити під час .пердметної декади.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЄВРОПА БЕЗ КОРДОНІВГра- подорож. НІМЕЦЬКОМОВНИМИ КРАЇНАМИ

Номер слайду 2

Німецькомовні країни Європи: Німеччина Австрія Люксембург Швейцарія Ліхтенштейнн

Номер слайду 3

1 КОНКУРС «ВІЗИТНА КАРТКА КОМАНДИ»(від 1 до 5 балів)Назва. Гасло Емблема

Номер слайду 4

2 конкурс «ВІЗА» (1 бал- кожна правильна відповідь)За допомогою слів-підсказок у вигляді асоціативного ряду, команди мають назвати країну.

Номер слайду 5

1 команда1. Вальс Мендельсона ,ковбаски, поліція країни на «Мерседесах» (Німеччина) 2. Князі, найбільший експортер зубних протезів, не має збройних сил з 1868 року. (Ліхтенштейн)  3. Альпи, Шуберт, банківські послуги, Зальцбурґ, вальс. (Австрія) 

Номер слайду 6

2 команда1. Жан-Жак Руссо, чотири офіційні мови, робочий тиждень-чотири дні . (Швейцарія)  2. Найвища мінімальна зарплата у світі,1/3 країни- ліси, селище ШЕНГЕН. (Люксембург)  3. Курорт Баден-Баден, брати Грімм, пивоваріння, Опель. (Німеччина)

Номер слайду 7

3 команда1. Моцарт, шніцель, Собор Святого Штефана, 50% чоловіків з надмірною вагою. (Австрія)2. Три національні мови, раніше був - в складі Іспанії, єдине герцогство в світі. (Люксембург) 3. Країна-карлик, не член Європейського Союзу, домашня локшина, є комунальна поліція. (Ліхтенштейн).

Номер слайду 8

3 конкурс «митниця» (1 бал- кожна правильна відповідь)Завдання конкурсу: Назвати країни Європи за картками-візитками, де вказані:загальна площа країнидержавний устрійнаціональний прапор

Номер слайду 9

1 команда. Державний лад — конституційна спадкова монархія. Люксембург

Номер слайду 10

2 команда. Державний устрій - конституційна монархія.  Ліхтенштейн

Номер слайду 11

3 команда. Державний устрій - федеративна парламентська республіка. Австрія

Номер слайду 12

4 конкурс «країни та столиці» (1 бал- кожна правильна відповідь)Завдання: Команди, прослухавши опис країни чи столиці, повинні їх назвати.

Номер слайду 13

Про яку країну йдеться: «Ця держава у центрі Європи. У середньовічній імперії франкського короля Карла Великого територія сучасної країни опинилася на її східній окраїні й отримала назву Остеррайх – «Східна держава» (з нім. ост – «схід», райх – «держава»). З часом друга частина назви (райх) випала з ужитку, а перша частина (остер) набула закінчення – ія»? (Австрія)

Номер слайду 14

2. Про яку країну такі рядки: «Назва цієї держави Західної Європи походить від назви міста, яке було побудоване на місці давньої римської фортеці. Вперше вона згадується у 738 році, як Люцилінбурґ («мале місто»)»? (Люксембург)

Номер слайду 15

3. Назвіть країну, котра межує з Австрією і де виробляються найкращі годинники у світі та зосереджені всесвітні банки. (Швейцарія)

Номер слайду 16

4. У 2005 році канцлером цієї країни вперше стала жінка. (Німеччина)

Номер слайду 17

5.  Конституційна монархія центральної Європи, яка розміщена в горах Альпах і займає площу 160 km². Країна входить до малих країн континенту, і межує зі сходу з Австрією, а на заході та півдні зі Швейцарією . Вважається 4-ю з найменших держав континенту та 6-ю з найменших країн світу. (Ліхтенштейн)  

Номер слайду 18

6. Про столицю якої країни розповідається: Кожного року у лютому в місті проходить відомий на весь світ бал, квитки на нього часом досягають 20 000 €. А з 1873г практично всі райони міста за допомогою водопроводу забезпечуються найчистішою водою гірських джерел. (Відень - Австрія) 

Номер слайду 19

7. Про столицю якої країни розповідається: Символом міста є ведмідь. Він присутній на гербі міста, а також на різних пам'ятниках та сувенірах. Місто розташоване на сході країни, має вихід на річку Одер. Це найбільше за територією та населенням місто країни.Є окремою федеральною землею, яка оточена територією іншої федеральної землі – Бранденбург. Можна сказати, що місто є «підручником історії в камені». (Берлін - Німеччина)

Номер слайду 20

8. Про столицю якої країни розповідається: По старій легенді, в день заснування міста Бертольд пішов на полювання і заявив про те, назве поселення ім'ям першої тварини , яку йому пощастить вполювати. Так, першою здобиччю герцога став ведмідь, а місто, в свою чергу, отримало назву від німецького «ber» - ведмідь».  (Берн-Швейцарія)

Номер слайду 21

9. Про столицю якої країни розповідається: В історичних рукописах місто вперше згадується в XII столітті під назвою Фардуцес . Але все ж прийнято вважати, що місто було засноване в XIII столітті графом Верденбергским. (Вадуц-Ліхтенштейн)

Номер слайду 22

5 конкурс «ЧУДЕСА Німецькомовної ЄВРОПИ» ( Кожна правильна відповідь – 2 бали)Віденська державна опера (Австрія)

Номер слайду 23

Бранденбурзькі ворота (Німеччина)

Номер слайду 24

Швейцарія в мініатюрі

Номер слайду 25

6 Конкурс капітанів "В І Д Г А Д А Й М І С Т О"Буде 3 підказки. Хто відгадає з 1-ої – 3 бали, з 2-ої – 2 бали, з 3-ої – 1 бал.

Номер слайду 26

1. Це місто знаходиться на березі найбільшого у західній Європі озера ;З усіх сторін оточене горами Альпами;Учні ,які погано вивчали географію називають це місто столицею Швейцарії. (Женева)

Номер слайду 27

2. Це місто має назву «Столиця вальсів»;У цьому місті дуже люблять каву. Кава з вершками названа на його честь;Це столиця Австрії. (Відень)

Номер слайду 28

3. Це місто перерізав великий мур, який розділяв дві країни, де жив один народ і тепер цей мур зруйновано;В цьому місті знаходиться рейхстаг;Це столиця Німеччини. (Берлін)

Номер слайду 29

7 Конкурс(гра вболівальників) 3бали»»»В «чорному ящику» лежить народний символ однієї з німецькомовних країн, який дуже часто люди використовують, щоб влаштувати декому «сюрприз» Що це може бути?«Чорний ящик»

Номер слайду 30

8 Конкурс - «ЛІТЕРАТУРНИЙ ВОЯЖ»(2 бали)Перша номінація «Факт з біографії»   1797 рік у житті цих поетів називають «роком балад». Листуючись, вони обов’язково додавали до своїх листів балади. (Гете і Шиллер, Німеччина)

Номер слайду 31

Друга номінація «Уривок із художнього твору»(Кожна правильна відповідь – 3 бали)1. «Не знаю, що стало зо мною, Сумує серце моє,— Мені ні сну, ні спокою Казка стара не дає». (Гейне, «Лорелея», Німеччина) 2. В цьому творі Грегор Замза перетворився на комаху. («Перетворення» Франц Кафка- Австрія)   3. Фея наділила цей персонаж надзвичайними здібностями. («Крихітка Цахес» Гофман-Німеччина)

Номер слайду 32

4. «Хай буде так. Тепер правиці чесні Подаймо один одному. Як ми, Три мужі, стоїмо тут, наші руки В союзі щиросердому з'єднавши, Хай стануть так на оборону й опір Три наші землі — на життя і смерть!» (Шиллер, «Вільгельм Телль», Німеччина) 

Номер слайду 33

5 КОНКУРС «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ» Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Номер слайду 34

Завдання конкурсу: Скільки країн на сьогодні входять до Європейського Союзу? (28) 2. Коли святкується День Європи? (9 травня – в Європі, у третю суботу травня – в Україні)3. Скільки зірок на прапорі ЄС? (12) 4. Яке місто називають столицею об’єднаної Європи? (Брюссель) 5. Як називається гімн ЄС? («Ода радості») 6. Які німецькомовні країни входять до ЄС? (Німеччина, Австрія, Люксембург)

Номер слайду 35

10 конкурс«Невдала фотосесія»(Кожна правильна відповідь – 3 бали)

Номер слайду 36

Альберт Енштейн (Німеччина)

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Арнольд Шварцнегер (народився в Австрії).

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Ангела Меркель (Німеччина)

Перегляд файлу

 

 

Методична розробка позакласного заходу

 

Предмет: географія

Клас: 7

Номінація: «Інтелект-шоу»

Тема: «Мудра сова»

Тривалість:  45 хвилин

Форма:  гра-змагання

Технології: проблемного навчання, застосування ІКТ, учбої гри, навчання обдарованних дітей, колективного способу навчання.

Засоби навчання: комплект мультимедійного обладнання(компютер, проектор, екран), «чорний ящик».

 


Пояснювальна записка

Гра-змагання «Мудра сова»

Мета: стимулювати учнів до отримання нових знань

Задачі:

 1. Освітня: розширювати  кругозір, підвищувати цікавість до предмету.
 2. Розвиваюча: розвиток логічного мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння міркувати і робити висновки .
 3. Виховна: розвивати навички колективної роботи.

Правила гри

Гра проводиться з учнями 7 класу. В грі по черзі приймаютьучасть дві команди по 6 чоловік в кожній. На екрані ігрового поля знаходиться вовчок  з стрілкою, положення якої і буде визначати, на яке з 12 питань необхідно відповісти учасникам вікторини. Діти обирають лідера для більш чіткого обговорення питань під час гри. Всі інші учасники виступають  у ролі вболівальників.Обирається журі в кількості трьох чоловік, ними реєструються бали. На обміркування кожного запитання команді дається 1 хвилина . Час фіксується пісочним годинником на екрані , при достроковій відповіді час зупиняють. . Гра зупиняється післе того, як кожній команді буде задано по 6 питань.  Переможницею оголошується та команда, у якої буде більше правильних відповідей.

Один учень допомагає в ході гри (виносить «чорний ящик», перелистує слайди на презентації). В ході гри для відпочинку і залучення уболівальників в змагання, можно робити музичні паузи. Наприклад, уболівальникам кожної команди пропонується  на 1-2 хв. Згадати і виконати по одному куплету з пісень, в яких згадуються географічні об'єкти материків та океанів...

Велика різноманітність і доступність «живих» об'єктів, які використовуються в грі, роблять її  надзвичайно живою і визивають велику цікавість у дітей.

                                                                        ХІД    ГРИ

 1. Організаційний момент.

Під мелодію «Що? Де? Коли?» гравці сідають за  столи. На экрані з'являється ігрове поле.

 1. Ведучий: Добрий день, шановні команди знавців географії, гості та уболівальники. Ми знаходимося в телевізійнній студії, де зараз буде  проходити інтеллектуальна гра «Мудра сова».
 2. Ведучий Ця птаха завжди асоціювалася з мудрістю та розсудливістю

                                Тітонька сова,

                      Мудра голова:

                      Хоч вночі літає,

                      Все на світі знає.

В грі приймають участь дві команди, кожна відповідає на 6 питань. По результатам відповідей підводяться підсумки і визначаються  переможці і призери гри. Також сьогодні ми визначимо найкращого гравця інтелект- шоу, який отримає звання «мудра сова».

Ведучий 1. До складу команд входять : мандрівники, мрійники, зрештою діти, які знають географію не лише з шкільного підручника.

Ведучий 2. Очолюють команду капітани.

Ведучий 1. Заповзятими гравцями будуть і вболівальники, бо без їх підтримки жодна із команд не здобуде перемогу.

Ведучий 2. Жодне змагання не можна уявити без поважного і компетентного журі, яке вирішуватиме долю команд. {Знайомить з журі.)

Сьогодні у журі:

 

Презентування команди знатоків і капитанів команд під музику.

Ведучий 1. Нагадуємо правила гри:

 • гра складається з 12 раундів;
 • кожний раунд відповідає номеру сектору на ігровому полі;
 • на роздуми та обговорення питання команді дається час, коли гравцям дозволяється спілкуватися між собою;
 • право починати першою має та команда, яка вгадає людину у конкурсі «невдала фотосесія»

 

Ведучий 2.

 • післе обговорення питання відповідати має право або капітан команди, або гравець, впевненний в правильності своєї відповіді;
 • якщо випадає сектор бліц – турнір, команда відповідає підряд на 3 питання, на подготовку відповіді дається 1 хвилина;
 • якщо випадає сектор супербліц, за столом залишається один гравець, якого вибирає команда, йому задається три питання підряд, якщо він програє супербліц, то він вибуває з гри.
 • також вболівальники сьогодні будуть мати змогу показати свої знання та навички і зароблять бали для своєї команди.

 

Ведучий 1. Команди готуються до першого конкурсу, а до Вашої уваги програма нашого свята.

Перший конкурс — «Привітання».

Кожна команда готувала свою візитну картку: учасники розкажуть про себе, привітають суперників і журі.  

Ведучий 2. Для того, щоб визначити, в якій послідовності будуть змагатися команди я пропоную  другий конкурс «невдала фотосесія». Котра команда відповідає перша, її учасники мають право вибирати завдання теж першими.


 1. Гра по завданням.

      Запитання 1.

           За допомогою шкали глибин і висот визначте:                                                                         

           яке місто України КИЇВ чи ЛЬВІВ лежить на більшій висоті?(Львів)

Запитання 2.

Цукристе, гарне й цінне дерево! Для канадців весняне збирання соку з цього дерева – національне сімейне свято: тисячі сімей виїжджають для цього в спеціальні «цукрові табори». Сироп цього дерева – обов’язковий компонент багатьох страв канадської національної кухні. Цукрове дерево росте лише в північно-західній частині Канади на 5% території. Що це за дерево?  ( Клен)

 

     Запитання 3.

Один із літераторів писав: « Вони народжуються просто. Піднімаються в холодне небо, випивають хмари, покриваються снігом, народжують річки». Про що він писав? ( Про гори.)

 

  Запитання 4.

Згідно з міжнародною угодою існує демаркаційна лінія часу . Вона проходить між Азією і Америкою по Тихому океану і не завжди збігається з меридіаном. Чому? ( Щоб ті острови, які перетинає цей меридіан,  не мали різного часу)

 

  Запитання 5. (Бліц)

 1. Річка, яка два рази перетинає екватор. (Конго)

 2. Найменший материк ( Австралія)

 3. Найбільший водоспад. (Анхель)

Запитання 6.  

Як називається природна зона, що характеризується переважанням трав’яного покриву з чагарниками та окремими деревами? (савана).

Запитання 7.  

Шановні знавці! Учені виявили в гірських породах, що складають Антарктиду, скам'янілі залишки папоротей, дерева і навіть динозаврів. Як ви думаєте, чим це можна пояснити і яке природне явище може бути причиною їхньої загибелі? 
Відповідь: Антарктида була частиною стародавнього материка Гондвани. Похолодання клімату після розколу Гондвани та руху материка на південь.

Запитання 8.  

Шановні знавці! Який з Південних материків зовсім не шукали, але несподівано виявили? А які з них довго і наполегливо шукали, але знайшли дуже не скоро? 
Відповідь: Південну Америку, Австралію і Антарктиду. 

Запитання 9.  

Шановні знавці! Свої льодовики  та діючі вулкани мають всі материки крім якого? 
Відповідь: Австралії. 

Запитання 10.  (Супербліц) .   

1.  Як називається  найвища гірська система земної кулі? (Гімалаї).

2.  Назвіть найбільше за площею озеро світу. (Каспійське море).

3.  Як називається частина океану, моря, озера, що глибоко вдається в суходіл? (затока).

 

   Запитання 11.  

Назвіть постійні вітри, що дмуть від тропічної зони високого тиску до екваторіальної зони низького тиску? (пасати).

 

  Запитання 12.  («Чорний ящик»)

Вважають, що в Європу її завіз пірат, англ.. мореплавець сер Френсіс Дрейк, який промишляв тоді на морі та суходолі. До Росії її привіз в 18 ст. Петро 1. Поступово до неї звикають. У деяких країнах видають навіть укази, що зобов’язують селян садити її у себе не городах.

 

 1. Підведення підсумків.

Поки підраховують бали завдання для вболівальників «ПОКАЗУХА» (оцінюється артистичність, швидкість)

 Визначення та нагородження переможців і призерів – грамоти…

 

 

zip
Додано
29 грудня 2019
Переглядів
71
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку