Інтенрований Урок ЯДС "Ходить гарбуз по городу"

Про матеріал
Розробка інтегрованого уроку ЯДС "Ходить гарбуз по городу" для 2 класу включає в себе Літературне читання, Образотворче мистецтво і ЯДС.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект інтегрованого уроку

з Літературного читання, ЯДС та Образотворчого мистецтва

 у 2 класі на тему:

 

Українська народна пісня «Ходить гарбуз по городу».

Культура харчування, вибір корисних для здоров’я продуктів.

Елементарні поняття про скульптуру, ліплення «Гарбузові родичі».

 

 

 

 

 

                                                                           Підготувала вчитель     

                                                                           початкових класів І категорії

                                                                           Фірсова Ольга Михайлівна

 

 

                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

Мета : збагачувати уявлення учнів про пісню як жанр усної народної

 творчості.

Вчити визначати тематику народних дитячих пісень, називати і

характеризувати дійових осіб, інсценізувати пісню.

Вдосконалювати вміння роботи з пластиліном.

Розвивати творчу уяву, фантазію;

Виховувати любов народної пісні, естетичне сприйняття навколишнього світу;

          Розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу для здоров’я.

          Формувати дбайливе ставлення до свого здоров’я. 

Тип : інтеґрований урок - Літературне читання, ЯДС,

          Образотворче мистецтво.

Методи і прийоми: робота в групах, метод   побудови

  „Асоціативного   куща", інсценізація пісні, ігри.

Обладнання: таблиця "Правила роботи в групах", маски для

 інсценізації пісні, конверти з пазлами «Овочі», дощечки, стеки,

 пластилін, шарф, продукти харчування.

 

Хід уроку

 

І. Мотивація.

  1. Створення емоційного настрою.

ЗДРАСТУЙ, СОНЕЧКО!
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золюте!—
Я всміхаюсь квітоньці —
Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:
— Лийся, мов з відра! —
Друзям усміхаюся —
Зичу їм добра!

2. Передбачення  «Збери  пазли»

 Робота в групах. Скласти малюнок.

 (В конвертах кожної групи знаходиться розрізаний малюнок овочів.)

-Як ви гадаєте, про що ми сьогодні будемо говорити? 

 3. Побудова «Асоціативного   куща»

Відповіді учнів:

  • про овочі;
  • про здорову та корисну їжу;
  • про колір та форму;
  • про осінь.

ІІ.Оголошення  теми та очікуваних навчальних результатів.

       Сьогодні на уроці ми з вами познайомимось з українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу», поговоримо про культура харчування, вибір корисних для здоров’я продуктів та навчимося ліпити з пластиліну головних героїв.

       Я знаю, що ви всі вмієте бути уважними, спостережливими, прислухаєтесь до думки товариша. Ці якості знадобляться вам на уроці.

1. Гра «Очікування».

Діти, що саме ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Пам’ятайте, що починати потрібно зі слів: « Я хочу, щоб …»

Вправа «Мікрофон»

Відповіді учнів:

  • на  уроці було цікаво;
  •  я виконав добре завдання;
  • урок приніс хороший настрій;
  • я взяв для себе щось корисне;
  • урок приніс мені радість від роботи;
  • урок був захоплюючим.

 

ІІІ Знайомство з українською народною піснею

   «Ходить гарбуз по городу»

-Зараз ми з вами познайомимось  з укр.нар. піснею де головний герой є гарбуз. Пісня має назву «Ходить гарбуз по городу».

1. Читання пісні вчителем

2. Первинне сприяння пісні

_  Чим здивувала назва пісні? Чому?

– Які назви овочів ви почули у пісні? Пригадайте, у якій послідовності гарбуз   відвідав своїх родичів? З якими словами звертався гарбуз до овочів?

3. Словникова робота

   Гарбуз, обізвались, свояки, бараболя, біб, перістий.

4. Повторне читання і аналіз пісні

Учні розмірковують над змістом вислову: всі родичі гарбузові. Характеристика персонажів пісні і визначення інтонації, з якою промовляють вони свої слова: турботливий гарбуз, веселі родичі, відпрацювання тону, темпу промовляння слів кожним персонажем, вибір забарвлення голосу.

5. Розігрування пісні по ролях

  • Діти, візьміть маски, що лежать у вас на партах, надіньте, роль цього героя ви будете виконувати.

Інсценізація

  • Діти, як ви гадаєте, чи корисні овочі для здоров’я?

 

IV Культура харчування, вибір корисних для здоров’я продуктів.

  1. Роз’єднай слова

   Здоров’янайціннішийскарбдлялюдини. 

 

2. Розповідь вчителя

Роль їжі в збереженні здоров'я дуже велика. Їжа має безпосередній вплив на працездатність, розумовий та фізичний розвиток, тривалість життя людини. Харчування забезпечує життєдіяльність організму та є його найважливішою біологічною потребою. Недарма в народі кажуть: «Млин меле водою, а чоловік живе їдою», «Без їжі і віл не потягне».Усі необхідні організму речовини людина отримує з їжі, яку споживає.

3.  Гра «Впізнай страву на смак»

(Дітям пропонується з зав’язаними очима  скуштувати страву і відгадати назву.)

Фізкультхвилинка

Гра «Так чи ні»

(Діти виходять із-за парт. Якщо корисна страва , діти піднімають раки вгору, якщо ні, присідають.)

  • Гарбуз, чіпси, морква, квосоля, сухарики, буряк, цукерки, огірочки.

V. Елементарні поняття про скульптуру, ліплення «Гарбузові родичі»

1. Елементарні поняття про скульптуру

Скульптура - вид образотворчого мистецтва, вироби якого мають об’ємну форму.
Скульптури, створені на честь історичних подій чи видатних людей, називають пам’ятниками, вони великі за розміром.
Скульптурні зображення, не дуже великі за розмірами, називають статуями. Статуї призначені для прикрашання приміщень.
Декоративні скульптурки, призначені для прикрашання меблів, — це статуетки. Їх виконують із глини, бронзи, деревини, скла, напівкоштовних каменів і дорогоцінних металів.

 

- Діти, давайте виліпимо з пластиліну статуетки героїв пісні «Ходить гарбуз по городу», але спочатку повторимо правила роботи з пластиліном.

2. Правила роботи і техніка безпеки під час роботи з пластиліном

- робоча поверхня накрита клейонкою;

- усі роботи виконуємо тільки на дощечці для ліплення;

- зі стеками поводитись обережно, не розмахувати ними;

- після роботи ретельно помити руки з милом.

3. Творче завдання

Робота в групах

-Діти, давайте згадаємо правила роботи в групах з допомогою таблиці.

(кожній групі пропонується зобразити головних героїв пісні за допомогою пластиліну)

Пояснення до творчого завдання

На що схожі за своєю формою гарбузові родичі?

Починати ліплення потрібно з найбільших частин, потім виконати частини, менші за розміром.
Під час ліплення весь час порівнюйте розміри й пропорції окремих частин. Частини скріпіть між собою примазуванням.

4. «Виставкова галерея»

(Діти виходять по черзі групами і демонструють свою роботу.)

 

VI. Рефлексія

«Незакінчене речення»

  • Я повторив про…
  • Я запам’ятав, що…
  • Я дізнався, що…
  • Я здивувався, що…
  • Я горджуся, що…

 

 

docx
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
894
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку