Інтер’єр в образотворчому мистецтві. Кутова перспектива Кутова перспектива у побудові зображення інтер’єру.

Про матеріал
СМ: К. Холсе «Інтер’єр з віолончеллю», П. Левченко «Інтер’єр з кріслом», С. Райдер «Відбите світло». ХТД: «Мій майбутній офіс». Зображення інтер’єру в кутовій перспективі (власний майбутній офіс або сучасна класна кімната, кімната з музичним інструментом тощо). Обладнання для вчителя: підручник, мультимедійна презентація
Перегляд файлу

Конспект уроку

Образотворчого мистецтва

Клас:6

Дата проведення:

Тема: Інтер’єр в образотворчому мистецтві. Кутова перспектива Кутова перспектива у побудові зображення інтер’єру.

Мета:

СМ: К. Холсе «Інтер’єр з віолончеллю», П. Левченко «Інтер’єр з кріслом», С. Райдер «Відбите світло».

ХТД: «Мій майбутній офіс». Зображення інтер’єру в кутовій перспективі (власний майбутній офіс або сучасна класна кімната, кімната з музичним інструментом тощо).

Обладнання для вчителя: підручник, мультимедійна презентація

Обладнання для здобувачів освіти:  підручник,альбом для малювання,графітний олівець,гумка,

Основні поняття:  «Кутова перспектива»

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку:

 I .Організаційний момент.

1.Створення позитивного психологічного клімату класу. Вправа «Подарунок»

Мета: навчити робити приємне одне одному, формувати  згуртованість та позитивний психологічний клімат у колективі

Хід :Один учасник за допомогою міміки і жестів показує що він «дарує» наступному учаснику. Учасник, який «отримав подарунок» відгадує, що це дякує за подарунок і «робить подарунок» наступному і т.д..

  •     Які враження ?
  •     Чи сподобались вам «подарунки»;
  •     Приємніше отримувати чи дарувати подарунки?

 

   II. Актуалізація опорних знань

1.Метод «Мікрофон»

                    ­Етнічний стиль-це

          Назвіть особливості етнічного стилю

          Чим  відрізняється етнічний стиль від інших?

          Як була організована українська оселя?

 

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1. Бесіда з демонстрацією презентації

   Які предмети інтер’єру ви бачите на світлинах справа? ( комп’ютерні столи, стільці, полиці)

   Для яких приміщень вони використовуються? ( комп’ютерний клас ,офіс)

   Чи можна назвати ці приміщення житловими? Чому?

   Які предмети потрібно додати ,щоб приміщення було житловим?

  1. Оголошення теми, мети уроку.

На сьогоднішньому уроці  ми поглибимо знання про інтер’єр та спробуємо зобразити свій майбутній офіс

 

IV .Вивчення нового матеріалу

1.Бесіда з демонстрацією  навчальної презентації.

Для зображення інтер’єрів художники/художниці використовують  не тільки знання з фронтальної перспективи, про яку йшлося раніше, а й кутової. Вона відрізняється правилами побудови зображення.

Кутовою називається вид лінійної перспективи з двома точкам сходження, коли площина стін розміщена під довільним  кутом до картинної площини

   Розгляньте зображення та прокоментуйте їх

 

 

2..Віртуальна екскурсія  .«Перегляд картин  художників з коментуванням

Роздивіться  уважно  репродукції картин художника з Данії Карла Вінгельма Холсе та українського живописця Петра Левченка. Чому художники так назвали свої твори?

   На кожній роботі визначте, як побудований  інтер’єр.

   У якій кольоровій гамі написана кожна з цих картин?

3.Гра «Оживи картину»

Уявіть, що  ви стали частиною картни і знаходитесь у її просторі .

   Опишіть картину,яку бачите перед собою.

   Опишіть  елементи, кольори, відтінки, які ви бачите.

Гра «Знайди відповідну  картину»

Вкажіть, на яких світлинах  картин інтер’єру зображено кутову перспективу .

Поясніть чому. (Зображення картин).

 

Послідовність виконання побудови інтер’єру ( кутова перспектива):

1.Визначаємо лінії горизонту- це лінія, яка в просторі розташована на рівні ваших очей (на малюнку вона може бути трохи вище  середина аркуша).

2.Знаходимо точки сходження, які  розташовуються на лінії горизонту ,але за межами аркуша ( у кутовій перспективі таких точок 2).

3.Визначаємо розміщення кута в інтер’єрі. Це вертикальна лінія, яка окреслює перетин стін.

4.Зєднайте точки кута з точками з точками сходження-і ви отримаєте простір кімнати, в якій верхня площина-це стеля, нижня- підлога, а бокові- це стіни.

Елементи інтер’єру- двері, вікна, меблі, тощо- малюють на одному етапі.

При цьому необхідно враховувати пропорції та перспективні зміни всіх предметів .Лінії вікон, дверей, шафи ,стола, якщо їх продовжити, мають також зійтися в тій  точці сходження, що й лінії підлоги, стелі.

Творче завдання:

Мій майбутній офіс

Намалюйте інтер’єр у кутовій перспективі. Пофантазуйте, створіть власний майбутній офіс або сучасну класну  кімнату  з музичним інструментом тощо.

( Техніка виконання за вибором).

 

2.Бесіда 

   Назвіть особливості кутової перспективи.

   Чим кутова перспектива відрізняється від фронтальної?

   За якими правилами будується кутова перпектива?

V.Узагальнення і систематизація знань

   на уроці відкрив(-ла) для себе…

   сьогодні мене здивувало…

   виникли несподівані думки про …

   сьогодні на уроці я дізнався(-ла), (як ,що)…

сьогодні я зрозумів (-ла), що … стане в пригоді  мені в подальшому житті

docx
Додано
13 січня
Переглядів
303
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку